PDA

Zobacz pełną wersję : Przezroczystość tylko artykułu na stronie głównej i menu start na dole strony



emsiart
04-04-2013, 20:02
Witam serdecznie,
Pracuje na Joomla 1.5 i na szablonie Gantry potrzebuję pomocy dotyczącej ustawienia przezroczystości artykułu na stronie głównej.
Jeżeli ustawię przezroczystość wtedy wszystkie artykuły są przezroczyste, a mi chodzi tylko o to żeby ten jeden był przezroczysty a pozostałe nie.
Druga kwestia dotyczy menu chciałabym je przenieść na dół strony - teraz jak próbuje je wyłączyć pojawia się błąd...
Oto link do mojej strony :
http://www.emsiart.com/projekt5/index.php?option=com_content&view=article&id=15&Itemid=1

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za rady ...

Emi :)

benek1234
04-04-2013, 23:10
Ale po co ty się męczysz na jomli 1,5 ? zainstaluj 2,5,jomla 1,5 jest dobra, łatwa,ale nie jest wspierana,ponadto ostatnio mojemu znajomemu linux.com zablokował stronę ze względu bezpieczeństwa
próby włamu czy jakoś tak,robiłem mu migracje na 2,5,9 ,to tylko moja propozycja zainstaluj nowszą wersje,no i dodatki znikną do jomla 1,5.

emsiart
05-04-2013, 08:50
Dziękuję zawsze jakieś rozwiązanie:), tą stronkę akurat robie pod klienta, taką miał wizje i chce żeby tak zostało. A przy intalacji na nowszą joomle wszystko zniknie? i od początku trzeba będzie tworzyć? Jeszcze nie robiłam więc nie bardzo wiem jak to działa.:lol: Pracowałam chwilę na joomli 2.5 i bardzo fajne są tam rozwiązania. A może ma ktoś jeszcze pomysł na ten artykuł ??:zagubiony:

http://www.emsiart.com/projekt5

benek1234
05-04-2013, 10:31
Nie zniknie ale działać nie będzie,Migracja to pracochłonne zajęcie im większa strona tym więcej roboty,szablon możesz przerobić na jomla 2.5 ten co masz.

emsiart
05-04-2013, 22:06
Udało się:):):) W sumie troszkę na ten temat myślałam, i że są dwa artykuły z tekstem w tym trzeci w budowie, zrobiłam artykuł w pliku jpg i wrzuciłam do odpowiedniej zakładki.
Po czym zrobiłam przezroczystość w artykułach. I został sam obraz z tekstem. I Strona Główna wygląda estetycznie:)