PDA

Zobacz pełną wersję : Reinstalacja samego silnika JOOMLA 1.5.26 ??



darekslim
05-04-2013, 14:58
Witam. Mam problem ze swoją joomla 1.5.26 (aktualizaowana koljno od wersji 1.5.1) na której mam swoja strone internetową. Problem taki że nie moge instalować niektórych dodatków, wyskakują błedy, z polskimi znakimi są czesem jakieś babole i chciałbym wyrzucić wszystko z serwera zainstalować oficjalny polski ppakiet joomla 1.5.26 i wrzucić swoją strone zpowrotem tzn szablon menu artykuły a żeby pliki konfiguracyjne były nowe. Czy taka operacja jest wogóle mozliwa? Myslałem o xcloner ale programy tego typu na czystmy serwerze przywrócą mi całą stronę razem z błedami które mam teraz. Doda tylko ze mam kopie wszytskich plików z serwera ściegniętą filezilla na dysk. Prosze o info czy taka operacja jest możliwa czy błądze :)

tomaszek83
05-04-2013, 15:11
Teoretycznie jest możliwa taka operacja, ale musisz mieć wiedzę jakie tabele przywrócić ze starej instalacji i jakie pliki zachować ze starej instalacji. Mówisz o błędach jednak nie precyzujesz jakie to błędy. Nie podajesz też adresu strony z problemem więc ciężko cokolwiek powiedzieć. Może się okazać że nowa instalacja na niewiele się zda, bo problem powoduje jakieś rozszerzenie firmy trzeciej, bądź też jakiś wpis w bazie jest błędny. Jednak po Twoim opisie problemu to wróżenie z fusów.

BTW. Plik konfiguracyjny w Joomla jest jeden. Wszystkie inne ustawienia trzymane są zazwyczaj w bazie.

darekslim
05-04-2013, 19:45
Witam. Co do błedów to np po instalacji dodatku Info - ciacho i włączeniu dodatku nie dopala mi sięstrona wyskauje tylko błąd w lini 34 (unexpected T_OBJECT_OPERATOR) i nie mozna wejsc ani na stronę ani na zaplecze. Linia 34 w pliku o który chodzi wygląda tak : JFactory::getDocument()->addScriptDeclaration(", instalacja dodatku do backupu akeeba backup tez od razu biała strona i mi podobny błąd ale w innej lini. Strona jeszcze zanim weszła pod moje ręce była przenoszona z jednego serwera na inny na poczatku wogle nie mogłem isnatlwoac dodatków bo coś tam z katalogiem tmp było ale z tym sobie poradziłem a teraz niektóre sie instaluja niektóre nie.

benek1234
05-04-2013, 20:44
pokaż stronę zalecam migracje na piechotę do nowej jomla.

darekslim
05-04-2013, 21:07
.....

edit:// adres strony usunięty na prośbę użytkownika.

Gall Anonim
05-04-2013, 21:14
Ja bym zrobił tak:
Krok 1: Wyeksportował wszystkie artykuły i użytkowników do XML'a za pomocą tego narzędzia: Fajna Rzecz J2XML (http://www.eshiol.it/joomla/j2xml/j2xml-1503.html)1.5.3.
Krok 2: Postawiłbym od nowa stronę
Krok 3: Zaimportowałbym tym samym narzędziem dane do Joomla a szablon przepisał direct ze starej instalacji

ale - akurat to jest to o co pytasz i tak by to należało zrobić
jednak ja bym postawił Joomla 2.5.9 i stworzył nowy szablon po czym zaimportował dane Tą wersją rozszerzenia J2XML2.5 (http://www.eshiol.it/joomla/j2xml/j2xml-2-5.html)
Niezależnie od wszystkiego strukturę menu i ustawienie modułów musisz stworzyć od nowa ręcznie w jednym i drugim przypadku.
Pzdr

zwiastun
05-04-2013, 21:20
Próbujesz działać po omacku. Jeśli Joomla jest aktualny, to jaki ma sens reinstalacja?
Skoro jednak chcesz, to
Na lokalnym serwerze testowym zainstaluj Joomla i wszystkie rozszerzenia, które masz w witrynie.
Wykonaj kopię bazy danych, przenieś na serwer lokalny i podepnij do przeinstalowanej w witryny. Będziesz wiedział, czy źródło tkwi w oprogramowaniu, czy w bazie danych (z serwera trzeba będzie jeszcze przekopiować katalogi z ilustracjami.
Jeśli wszystko się powiedzie, usuniesz katalogi z serwera i prześlesz odtworzone lokalnie.
Jeśli się nie powiedzie, to przyczyny trzeba poszukać w bazie danych
Może masz np. źle ustawioną metodę porównywania napisów.
Ogólnie rzecz biorąc - trzeba odkryć przyczynę problemu. Bo nie jest nim zapewne instalacja dodatku info_ciacho, a jeśli nawet, to już Ci podpowiadałem, jak go usunąć/wylączyć.

darekslim
05-04-2013, 22:20
Metodę porównywania napisów mam w bazie utf 8_general_ci. Zrobie tak jak radzisz sprawdze witryne lokalnie a jak nie to zobaczymy. Jeżeli chodzi o baze danych to nie mam pojęcia czego tam szukac no ale zobaczymy. W poniedziałek zrobie lolaknie test i da znać.

darekslim
08-04-2013, 07:54
Witam. Zainstalwoałem lokalnie joomla podpiełem pod nia kopie mojej bazy danych, skopiowałem katalogi images oraz templates, ale nie ma na stronie żadnego artykułu ani menu jak przenieśc te dane?

zwiastun
08-04-2013, 09:08
Czy zainstalowałeś szablon?
Czy zainstalowałeś komponenty, które miałeś zainstalowane w oryginalnej witrynie?
Czy na stronie startowej nic się nie wyświetla? Jaki typ pozycji menu masz przypisany do strony startowej?

darekslim
08-04-2013, 09:30
Szablon skopiowałem z lokalnej kopii i ustawiłem domyślny, komponentów jeszcze nie instaliowałem, wyświetla sie pusta strona z grafika bez artykułów i menu ma tylko jedna pozycję start. Do strony starowej zawsze był przypisany mein menu

zwiastun
08-04-2013, 09:51
Szablon skopiowałem z lokalnej kopii i ustawiłem domyślny
Nie rozumiem. Z jakiej lokalnej kopii? To ma być ten sam szablon, który stosowałeś w oryginalnej witrynie


Do strony starowej zawsze był przypisany mein menu
Nie rozumiem.
To, co nazywasz "mein menu" to zniekształcona nazwa ogólna zestawu pozycji menu witryny (główne menu), a nie konkretny typ pozycji menu.

Podpinanie bazy danych przed instalacją rozszerzeń, które miałeś w witrynie, nie ma zbytniego sensu, bo przy probie instalacji jakiegokolwiek rozszerzenia z wcześniej zainstalowanych będziesz mieć komunikat, że już jest zainstalowane.

darekslim
08-04-2013, 10:00
Rouzmiem. Lokalna kopie strony zrobiłem za pomoca filezilli normalnie skopiowałem folder na dysk i zastpiłem go w folderze xampp, jeżeli chodzi o rozszerzenia to rumumiem ale chyba artykuły powinny sie wyświetlić? Może eksport bazy z phpmyadmin wykonałem nie tak jak powinieniem ale eksportowałem i dane i strukturę.

- - - Updated - - -

A jak sprawdzić typ pozycji menu?

zwiastun
08-04-2013, 10:06
Strona z wykazem pozycji menu - typ pozycji ustawionej jako domyślna.
Nie znając odpowiedzi na pytanie o typ pozycji startowej nie sposób odpowiedzieć, czy powinny się wyświetlić artykuły. Natomiast jeśli dobrze wykonałeś zrzut bazy danych i dobrze podpiąłeś bazę danych, to powinny Ci się wyświetlić moduły, a nie tylko sama grafika

darekslim
08-04-2013, 10:20
Nigdzie nie moge znależć nazy kolumny typ pozycji chodzi o to: Pozycja menu to: Home, Nazwa:Artykuły » Na startowej Po zaimportowaniu bazy modułów także nie było :( Tak wogole dziekuje za cierpliwośc i pomoc.

zwiastun
08-04-2013, 10:32
» Na startowej - to jest określenie typu pozycji menu.
Czy masz wśród artykułów artykuły oznaczone do publikacji Na Startowej?

darekslim
08-04-2013, 10:42
Tak. Żeby to dporecyzowac napisze co po kolei robiłem bo wydaje mi sie ze mieszam:

1 WERSJA
1) Zrobiłem kopie bazy danych plik zapisałem na dysku
2) Zainstalowałem Xampp , utowrzyłem w nim pusta bazę danych NIC nie IMPORTOWAŁem, a potem lokalnie zainstalwałem na nim joomle 1.5.26 i wskazałem jej ta nowa baze
3) Za pomoca klienta ftp przeżuciłem z mojego serwera do katalogu lokalnego joomli folder z szablonem bo nie mam do niego instalki i ustawiłem go domsylnego w lokalnej joomli oraz katalog images
4) Poisnatlowałem rozszerzenia i kompoenty które mam zianstalowane na swoje stronie

Po tym za pomącą php my admin próbowałem zaimportować swoją bazę ale krzyczy :
Błąd


Zapytanie SQL:

--
-- Zrzut danych tabeli `jos_acajoom_lists`
--
INSERT INTO `jos_acajoom_lists` ( `id` , `list_name` , `list_desc` , `list_type` , `sendername` , `senderemail` , `bounceadres` , `layout` , `template` , `subscribemessage` , `unsubscribemessage` , `unsubscribesend` , `auto_add` , `user_choose` , `cat_id` , `delay_min` , `delay_max` , `follow_up` , `html` , `hidden` , `published` , `createdate` , `acc_level` , `acc_id` , `notification` , `owner` , `footer` , `notify_id` , `next_date` , `start_date` , `params` )
VALUES ( 1, '', '', 1, 'Administrator', '......', '......', '<p>[SUBSCRIPTIONS]</p>', 0, '', 'To jest e-mail potwierdazjacy wypisanie sie z naszej listy wysylkowej. Bardzo nam przykro, ze sie wypisales. Pamietaj jednak, ze zawsze mozesz odnowic subskrupcje. Jesli mmasz jakiekolwiek pytania, prosze o kontakt.', 1, 2, 0, '', 0, 0, 0, 1, 1, 1, '2009-09-11 01:14:55', 25, 29, 0, 62, 1, 0, 0, '0000-00-00', NULL ) ;


MySQL zwrócił komunikat:
#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'


2 WERSJA
1) Zrobiłem kopie bazy danych plik zapisałem na dysku
2) Zainstalowałem Xampp , utowrzyłem w nim pusta bazę danych, do której zaimportowałem kopie moje bazy a potem lokalnie zainstalwałem na nim joomle 1.5.26 i wskazałem jej ta nowa baze
3) Za pomoca klienta ftp przeżuciłem z mojego serwera do katalogu lokalnego joomli folder z szablonem bo nie mam do niego instalki i ustawiłem go domsylnego w lokalnej joomli oraz katalog images

Efekt strona wyświetla sie ale jest tylko jedna pozycja menu i żadnych artykułów, żadnych modułów itp.

tomaszek83
08-04-2013, 10:46
więc w wersji pierwszej zaimportuj bazę bez tabeli jos_acajoom_lists, nie będzie działać po prostu acajoom. Swoją drogą masz najprawdopodobniej zduplikowane dane w tabeli, które nie powinny być zduplikowane i stąd ten błąd. Reszta powinna ruszyć. Druga wersja nie wyświetla Ci artykułów bo niby skąd skoro baza jest pusta.

zwiastun
08-04-2013, 10:55
Poprawna procedura:
1. zainstalować Joomla
2. Zainstalować rozszerzenia
3. Przekopiować szablon
4. Założyć nową pustą bazę danych
5. importować do niej dane ze starej bazy
6. W pliku konfiguracyjnym zmienić nazwę bazy danych

darekslim
08-04-2013, 11:03
Zrobiłem tak:

Zainstalowałem joomle i rozszerzenia na nowej czystej bazie i stworzyłem jeszcze jedna nowa czysta baze do której zaimportowałem moja kopie i wyedytowałem plik configuration.php zmieniajac tylko nazwe bazy i ruszyło strona działa. Dodatki których nie mogłem instalowac teraz na lokalnej koppi sie instalują wiec wygląda na to że baza jest ok tylko cos z instalacja joomli sie zrąbało może podcas aktualizacji.Powiedz mi co teraz najlepiej zrobić na mojej oryginalnej witrynie czy dało by sie popodmnieniac jakies pliki na serwerze czy czysta instalka od nowa? problem który wystepuje nadal na lokalnej witrynie to polskie znaki w artykułach które sa zastapione znakiem zapytania. Zauwarzyłem jeszcze jedna rzecz. Jak w phpmyadmin klikne struktura bazy to przy wiekszości tabel jest utf8_general_ci a przy 4 latin_swedish_ci - sa to pozycje dotcyzace galerri i pokazu slajdów?

- - - Updated - - -

No dokłądnie tak zrobiłem :)

darekslim
08-04-2013, 13:13
Jakieś pomysły co z tym językiem i ewentualna podmiana plików?

tomaszek83
08-04-2013, 13:22
A czy w bazie w tabeli jos_content kodowanie jest dobre? Są tam polskie znaki?

darekslim
08-04-2013, 13:43
Wiec sama tabela ma ustawione jak reszta utf8_general_ci ale jak sie wejdzie w nia to pozycja title czyli tytuł wszytskie pozycje sa z polskimi znakami ale juz w pozycji introtext polskich znaków nie ma są tylko znaki zapytania.

darekslim
08-04-2013, 14:56
Jeszcze jedna rzecz zauwazyłem: jak mam liste tabel w bazie na moim serwerze w ovh to da dole jest suma 81 tabel i wytłuszczone latin1_swedich_ci a po zimportowaniu bazy do xampa utf8_general_ci ? Jakie wogóle te porównanie powinno byc?

zwiastun
08-04-2013, 15:32
Metoda porównywania napisów = latin_swedish_ci jest przyczyną Twoich problemów
Sposób naprawienia: jeśli masz mieszaninę (jak wynika z informacji), nie pozostaje nic innego, tylko odczytanie w jakimś edytorze tekstu, ewentualna poprawa tych fragmentow, któe zostaną uszkodzone i zapisanie w kodowaniu utf-8.

darekslim
08-04-2013, 16:32
Powiem tak. Nie zależy mi aż tak na artykułach które już maja złe znaki zalezy mi żeby dodawane nowe artykuły były ok. Co powienienem zmienić żeby tak było i czy w phpadmin moge zmień wszytskim tabelom kodowanie i czym to ewentualnie grozi oraz już ostatnie na jakie dokładnie utf-8_general_ci czy utf-8_unicode-ci?

darekslim
10-04-2013, 09:00
Witam raz jeszcze. Tak jak w postach powyzej zrobiłem zrzut bazy zainstalowałem w celu sprawdzenia strony joomle na cba.pl i tam zaimportowałem moja baze wszytsko smigało pieknie dodatki sie instalowały na xampp lokalnie równiez więc przystąpiłem do przeinatlowania oryginału który jest na ovh.pl i tak samo wywaliłem wszytsko z serwera założyłem nowa baze zainstalowałem joomle, baze wyrzuciłem założyłem nowa zaimportowałem kopie , strona chodzi a dodatki i komponenty niektóre oczywiscie nie instaluja sie jak przed reinstalacją? Wiecie czemu tak sie może dziać skoro na innym serwerze było ok?

darekslim
10-04-2013, 14:42
Czy wersja hosting OVH Wersja PHP: 4.4.9 może mieć znaczenia?

zwiastun
10-04-2013, 15:04
1. Twoje pytanie dotyczy kwestii dziesiątki, a nawet setki razy poruszanych na forum - problemu z prawami dostępu. Poszerz swoją wiedzę na ten temat.
2. Aktualna produkcyjna wersja PHP na dobrych serwerach to co najmniej PHP 5.3. Akurat dla instalowania rozszerzeń znaczenia to nie ma, ale warto sobie wysnuć wniosek dotyczący hostingu z którego korzystasz (choć, o ile mi wiadomo, to na serwerach OVH można przełączyć wersję PHP)

darekslim
10-04-2013, 17:00
Bardzo dziekuje za pomoc z całego postu ale w moim przypadku akurat wersja php miała znaczenie. Za pomocą .htaccess wymusiłem serwerowi PHP 5_3 i rozszerzenie zaczeły działac można instalowac i wsyztsko śmiga także dla potomnych w razie czego rozwiązanie najpier sprawdzcie wersje PHP serwer, choć niewatpliwie prawa dostepu też są istotne. Zobaczymy czy kwestie polskich znaków sie rozwiąża po porawieniu tabel na utf8_general_ci. Dzieki i Pozdrawiam

zwiastun
10-04-2013, 17:26
Minimalne PHP dla Joomla 1.5 to 4.3.10. I z takim PHP Joomla 1.5 działal, problemów z instalacją rozszerzeń spowodowanych wersją PHP nie było, ale spierał się nie będę. Poprawienie tabel powinno rozwiązać kwestię polskich znaków.