PDA

Zobacz pełną wersję : rozwijane menu



marta3891
05-04-2013, 16:03
Mam klopot z rozwijanym menu:

menu rozwija mi sie po najechaniu myszka w momencie, kiedy pozycja macieorzysta jest aktywna - ale w momencie,kiedy aktywna jest inna pozycja - menu nie rozwija sie... czy ktos moze pomoc?

Ciach - proszę nie wklejać całego kodu.

Gall Anonim
05-04-2013, 16:24
@marta3891 - nie znajduję błędu - ten typ tak po prostu ma :)
Pzdr

marta3891
05-04-2013, 19:21
hmm...

normalnie w menu powinno rozwijać się po najechaniu kursorem pozycji macierzystej (taka jest idea), a w tym przypadku:

aby podmenu rozwinęło się się trzeba najpierw uaktywnić (nie najechać myszką..!) pozycję macierzystą. Czy można to jakoś zmienić, aby podmenu rozwijało się po najechaniu myszką (nie uaktywnieniu!..) pozycji macierzystej? - bo rozwija się tylko wtedy gdy jest ona aktywna, czyli fizycznie wybrana...-w innym przypadku się nie rozwija...

nie chcę pisać całego menu od nowa - może w tym da się coś zmienić?

może w ustawieniach menu joomla jest jakiś myk? tzn. może tam podmenu aktywuje się tylko i wyłącznie, gdy pozycja macierzysta jest aktywna? nie wiem - nie mam innego pomysłu...

to wkleję może tylko to:
style.css:


#nav {}
#navl {}
#navr {background-color: #fff; height:40px; width: 960px; font-family: 'Shanti', sans-serif; margin-top: 0px}
#nav {z-index:10; position:relative;}
#nav-left { float:left; width:100%;}
#nav-right { float:right; width:20%;}
#nav ul {margin-left: 3px; padding:0; float:left;}
#nav ul ul {display:none;}
#nav ul li:hover ul {display:block;}
#nav ul li {list-style:none;float:left;height:100%;position:relativ e; padding:0; margin:0; }
#nav ul li a { display:block;padding:0 15px 0 15px; margin:0; line-height:30px; color:#31a4c7; text-shadow: #fff 0 1px; text-decoration:none;font-size:14px;font-weight:normal;}
#nav ul li.active {}
#nav ul li.active a {-moz-border-radius: 5px; border-radius: 5px; color:#555; text-shadow: #fff 0 1px; height: 30px; /*margin: 5px 0px 5px 0px;*/ line-height: 30px;}
#nav ul li:hover {}
#nav ul li a:hover{ text-decoration:none; font-weight:normal; -moz-border-radius: 5px; border-radius: 5px; color:#555; text-shadow: #fff 0 1px; height: 30px; /*margin: 5px 0px 5px 0px;*/ line-height: 30px;}
#nav ul li ul {position:absolute; width:180px;left:-999em;border-top:0; margin:0; padding:0;}
#nav ul li:hover ul, #menu ul li.sfHover ul {left:0;}
#nav ul li ul li {padding:0;height:auto;width:180px; margin:0 auto; border:none; text-align: left; opacity: 0.9;}
#nav ul li ul li:hover ul {left:180px; top:0;}
#nav ul li:hover ul li a {text-shadow:none;}
#nav ul li:hover ul li { background:none;}
#nav ul li:hover ul li a, #nav ul li ul li a, #nav ul li.active ul li a{margin:0; padding:0 0 0 10px;height:24px;line-height:24px; background:#555;border-bottom:1px solid #3a3a3a;color:#d1d1d1; font-size:12px;font-weight:normal;text-shadow:none; -moz-border-radius: 0px; border-radius: 0px;}
#nav ul li ul li a:hover, #nav ul li ul li.active a, #nav ul li.active ul li a:hover, #nav ul li.active ul li.active a {text-align: left; padding:0 0 0 10px;height:24px;line-height:24px;background:#343434;color:#fff; font-size:12px;text-shadow:none;}
#nav ul li ul ul, #nav ul li:hover ul ul, #nav ul li:hover ul ul ul, #nav ul li:hover ul ul ul ul, #nav ul li.sfHover ul ul, #nav ul li.sfHover ul ul ul, #nav ul li.sfHover ul ul ul ul {left:-999em;}
#nav ul li ul li ul li{padding:0;height:auto;width:180px; margin:0 auto; border:none; text-align: left;}




index.php

<div id="navr">
<div class="tguser"><jdoc:include type="modules" name="position-0" style="none" /></div>
<div id="navl">
<div id="nav">
<div id="nav-left">
<jdoc:include type="modules" name="menuload" style="none" /></div>
<div id="nav-right">
</div></div></div></div>

zwiastun
05-04-2013, 20:49
Możesz jeszcze 15 razy wklejać tutaj kod na próżno.
Ktoś, kto przygotowywał tak złożony szablon z kodem css rozwijalnego menu raczej nie popełnił błędu, ale nawet, jeśli założyć, że gdzieś błąd popełnił albo że zastosował jakiś kruczek, który powoduje takie a nie inne działanie menu, to analizowanie "działania" kodu, którego się nie widzi (działania, a nie kodu) nie ma zbytniego sensu.
Dlatego przytoczony przez Ciebie poprzednio kod został usunięty przez moderatora.
Podaj adres do strony z problemem, a jeśli strona jest na serwerze lokalnym, to zgłoś się z problemem, gdy przeniesiesz witrynę na serwer zdalny i będzie można przeanalizować działanie skryptu

marta3891
05-04-2013, 22:08
musi byc jakis kruczek w kodzie lub w samej joomli, bo nawet jeśli zmieniam menu wg schematu:

http://webroad.pl/html5-css3/610-rozwijane-menu-wielopoziomowe

jest to samo - tzn. wygląd menu się zmienia itd, ale jego działanie nie. (jak opisane w poprzednich postach)

obecnie nie mogę podać adresu strony - bo to strona firmowa nad którą pracuję - trochę pochopnie na początku wkleiłam cały kod.

dziękuję za szybką odp - jak będę miała możliwość podania adresu. - tzn. strona nie będzie na serwerze testowym... to odświeżę temat.


Pozdrawiam.

marta3891
05-04-2013, 23:09
hmm... co ciekawe...

Zainstalowałam sobie dodatek roknavmenu na zupełnie innym niemalże czystym serwisie. i obojętnie przy jakich ustawieniach sytuacja wygląda podobnie submenu rozwija się jedynie przy aktywnej pozycji macierzystej... więc coś w joomli samej musi byc... tylko co? i jak to obejść.. :(

http://www.rockettheme.com/extensions-joomla/roknavmenu

benek1234
06-04-2013, 13:14
to złe ustawienia w 100% wejdź w moduły edytuj moduł i w ustawieniach spróbuj ustawiać jeszcze- Pokaż pozycje podmenu zaznacz na tak.

marta3891
07-04-2013, 12:50
Pomogło - dziekuję.. :)

zwiastun
07-04-2013, 13:31
I tak oto fachowcy wysiadają, bo nie sposób przyjmować, że użytkownik ma raptem 5 opcji w ustawieniach modułu, i przed napisaniem posta na forum "z problemem", zacytowaniem kilku metrów kodu, nie sprawdził elementarnych ustawień. Całkiem niedawno ktoś zgłaszał podobny problem i zapewniał, ze wspomnianą powyżej opcję ma ustawiona poprawnie. Po powyższym przypuszczać można, że nie.

Dobrze że się problem "rozwiązał" :)

marta3891
07-04-2013, 13:48
dziękuję za pomoc. :)