PDA

Zobacz pełną wersję : strony na localhost widać poprawnie, ale gdy łączę się z innego komputera ...



cybuk
28-01-2007, 01:31
... w sieci lokalnej, to strony wyglądają, jakby w ogóle nie były sformatowane tylko wyświetlają suche zawartości bez układów graficznych, obrazków oraz należytego pozycjonowania bloków.

Nadmienię jeszcze tylko, że instalator joomli wyświetlany jest poprawnie, ale już po zainstalowaniu serwisu strona wygląda jakby ją pozbawić templatki, i jest niekompletna. To samo tyczy się PHPmyAdmin-a. Na localhost wyświetla OK, ale w sieci wygląda jakby ją ktoś pozbawił układu graficznego i tradycyjnie - zero obrazków ..

Co może być tego przyczyną ?

kosmaciak
29-01-2007, 15:26
oki stary, mialem ten sam problem, niestety nikt mi nie pomogl ;/, ale za to w koncu wpadlem na to sam :D i chyba dobrze bo dziala.
w pliku configuration.php w linijce mosConfig_live_site zamiast localhost wpisz adres IP serwera i powinno dzialac :D hehe
configuration.php znajdziesz w swoim katalogo joomla ;)

PZDR

cybuk
29-01-2007, 18:39
Przeglądałem forum w tym temacie i faktycznie echo, dlatego ponowiłem pytanie. Ja też już na to wpadłem, ale ile godzin przesiedziałem, to lepiej nie wspominać :-). problem w tym, że jeszcze nie działał mi PHPmyAdmin.
Wpisałem zatem w jego plik konfiguracyjny też adres IP serwera, a nie localhost lub 127.0.0.1. Wpisu dokonałem w $cfg['PmaAbsoluteUri'] i wszystko ruszyło jak należy. Ta informacja też może Ci się przydać, bo to nie ma związku z joomlą, ale widać w tym jakąś regułę.

kosmaciak
29-01-2007, 22:38
oki thx za info. jeszcze nie sprawdzalem myadmina, ale zapamietam :D
dzieki

robert-km
07-07-2009, 22:45
Witam, wybaczcie ze odswiezam temat, ale mam ten sam problem.

Zainstalowalem joomla! na swoim ubuntu.
Mam problem tego typu ze jezeli przy instalacji/w pliku konfiguracyjnym wpisze localhost jako adres serwera to style, tabele itp sa widoczne tylko na moim komputerze.
Natomiast jezeli podam adres serwera jako moja domene DynDNS, to style sa widocznie tylko 'ze swiata'. Nie wiem jak mam sobie z tym problemem poradzic.
Probowalem juz na rozne sposoby ale nic nie wychodzi.