PDA

Zobacz pełną wersję : Świeżak prosi o pomoc



snooty
06-04-2013, 11:10
Witam forumowiczów.
Jestem tu nowy więc prosze o wyrozumiałość.
Czy może mi jakaś dobra dusz pomóc w kwestiach przypisania domeny do konkretnego katalogu?
Mam hosting na home i nie bardzo wiem jak do tego podejść.
Chcę zainstalować Joomle na serwerze ale nie wiem jak wykonać przekierowanie domeny na katalog.

tomeekm
06-04-2013, 14:10
Witam!
Zajrzyj tutaj->https://pomoc.home.pl/produkty/serwery/83

snooty
06-04-2013, 14:32
to sam też doczytałem tylko co znaczy z separacją lub bez separacji serwisu ??

Gall Anonim
06-04-2013, 15:14
@snooty - możesz sprawić mi przyjemność i wytłumaczyć o co ci chodzi?
link który został podany wskazuje na pełną informację o którą pytasz tak w pierwszym jak w drugim poście, dodam że home.pl jest dostawcą za usługi za którą pobiera opłatę, a elementem usługi jest pomoc techniczna która przysługuje ci "jak psu buda".
Co ten wątek ma konkretnego z Joomla, bo przekierowanie domeny na home dokładnie nic. Domena to adres a Joomla to jedna z wielu możliwych konstrukcji domów mogących znajdować się pod tym adresem.
Proszę o wyjaśnienie.
Pzdr

snooty
06-04-2013, 15:40
problem polega na tym że gdy wczytuje plik utworzony np. w HTML, powiedzmy index.html to po wyszczególnieniu katalogu mogę przekierować domenę na katalog z w/w plikiem i wszystko jest super. w momencie gdy wgram na serwer JOOMLE i robie przekierowanie to strona nie działa. ze strony home wygląda że wszystko jest w porządku ale strona nie działa wcale czyli ja popełniam jakiś błąd podczas przekierowania, dlatego poprosiłem o pomoc ale chyba było to błędem.

Gall Anonim
06-04-2013, 16:01
dlatego poprosiłem o pomoc ale chyba było to błędem.
Błędem który faktycznie popełniłeś jest opisanie poprawnie problemu dopiero w trzecim poście a nie pierwszym (w drugim pytałeś o to, na co odpowiedź znajduje się w linku).
Jeżeli dobrze zrozumiałem:
1. Tworzysz podkatalog (czytaj: katalog w katalogu głównym twojej usługi/hostingu na home)
2. Parkujesz/przekierowujesz tam domenę
3. Wrzucasz tam plik index.html jako przykład strony i wszystko jest ok - strona jest widoczna
4. Kasujesz plik index.html i wrzucasz tam Joomla = wówczas nie działa
Moje pytanie co oznacza "wgram na serwer Joomla" ?
- czy jest to rozpakowany instalator Joomla czy może po prostu plik zip? (to pytanie niektórych zapewne rozbawi ale jeżeli powyższe punkty są ok jest to "pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy" w przpadku osoby rozpoczynającej przygodę z Joomla)
- jeśli wgrałbyś rozpakowany instalator powinien on się uruchomić - jeżeli nie uruchomi się rozpakowany instalator proszę napisz to.
Pzdr