PDA

Zobacz pełną wersję : Komunikat: "Infinite loop detected in JError" po zmianie bazy danych



osp
07-04-2013, 10:56
Witam,

miałem stronę na joomla wersja 1.1 - ktoś mi się włamał i rozwalił całą stronę. Postanowiłem robić nową. Na wersji 1.7. Na szczęście baza danych i zdjęcia się zachowały.

Wgrałem "starą" bazę danychi nic nie działa (ani strona ani zaplecze) tylko pojawia się komunikat: Infinite loop detected in JError

Instalacja bazy danych prebiegła pomyślnie, widzę ją w phpAdmin i nie wiem co jest nie tak...

pkosela
07-04-2013, 11:26
Wgrałeś bazę z wersji 1.1 i chcesz żeby działała w wersji 1.7?
O ile się nie mylę, to nie ma prawa działać.
Zdobyłbym instalację wersji 1.1 (tylko skąd?), zainstalował lokalnie, podpiął ocalałą bazę. I dopiero jeśli będzie działać, przeprowadził migrację do najnowszej wersji (przez wersje pośrednie).

zwiastun
07-04-2013, 13:16
Poza tym - nigdy nie wydano Joomla 1.1, wiec najpierw sprawdź, jaką rzeczywiście posiadałeś wersję Joomla.

osp
07-04-2013, 14:28
No więc tak na prawdę to nie pamiętam jaka jest dokładnie wersja mojej "starej" joomli. Czy w bazie danych jest gdzieś informacja o wersji joomla?

zwiastun
07-04-2013, 14:34
podaj jakąś nazwę tabeli z bazy danych

osp
07-04-2013, 14:50
Np. artykuły, które dodawałem na stronę są w tabeli jos_content

shadow21
07-04-2013, 21:24
Zapewne Joomla 1.5 to jest - jelsi masz tabele jos_plugins to tak jest w wersji 1.5 jelsi jos_extension to wersja 1.7/2.5

osp
07-04-2013, 22:15
Tak. Mam tabele jos_plugins a nie mam jos_extensions. Wgram joomlę 1.5 zobaczę jak zareaguje baza.

osp
09-04-2013, 14:47
Zainstalowałem wersję 1.5.26 na własnym komputerze przez xampp. Wszystko pięknie się zrobiło, importowałem bazę danych i przywróciłem wszystko :)

Niestety nie mogę tego samego zrobić na serwerze cal.pl Problem jest taki, że o ile na moim komputerze baza danych zawsze ma przedrostek jos o tyle na serwerze ta sama wersja joomla ma przedrostek składający się z losowo dobranych 4 liter bądź cyfr np. mxw1 i kiedy importuję bazę danych wszystko przesataje działać. Pojawiją się różne komunikaty np.:
Table 'polko_xmwx1.jossession' doesn't exist SQL=INSERT INTO `jossession` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '2uv5mcmr8a56j4h46qsqg39hf2','1365511548','','0',' 1','0' )

tomaszek83
09-04-2013, 14:52
Zmień sobie nazwę przedrostka z jos na ten Twój. Użyj do tego choćby notepad++

zwiastun
09-04-2013, 14:58
Prosty sposób:
Działa lokalnie? Wykonaj kopię za pomocą AkeebaBackup i odtwórz witrynę na serwerze z tej kopii.

shadow21
09-04-2013, 15:27
Ewentualnie zmien na "jos_" w pliku configuration.php.

osp
10-04-2013, 09:40
zmiany w pliku configuration.php niestety nic nie dały. Cały czas wyskakują problemy.

Co do Akeeba: Spakowałem stronę przerzuciłem na serwer i przy rozpakowywaniu program pyta o ustawienia hosta i bazy danych - wpisuje ustawienia i wyskakuje komunikat "Nie mogę się połączyć z bazą danych". Myślę, że to może wina różnych loginów i haseł. Na komputerze miałem inne i na serwerze cal.pl inne

zwiastun
10-04-2013, 10:42
Przyczyną nie jest jednak komunikat, lecz podawane przez Ciebie dane dostępowe. Podaj poprawne i instalator AkeebaBackup ruszy.

osp
10-04-2013, 11:14
na moim komputerze xampp wymusza nazwę loginu "root" a na serwerze mam inny. Myślę, że to jest problem. Nie mogę w xampp podać moich danych z serwera? Wtedy login i hasło byłyby takie same i może by ruszyło.

zwiastun
10-04-2013, 11:20
Pomyśl trochę: przecież dane dostępowe do bazy danych na Twoim lokalnym serwerze testowym są inne niż dane dostępowe na serwerze produkcyjnym. Masz podać dane dostępowe do bazy danych na serwerze, a nie na swoim komputerze.

osp
10-04-2013, 11:52
Tak - najpierw próbowałem podać dane dostępowe serwera. Ale cokolwiek bym nie podawał zawsze jest ten sam komunikat o braku dostępu.
Mam login i hasło na serwer. Dostałem je od cal.pl Działa bo loguje się nim do panelu administracyjnego. Ale kiedy wpisuje je w okienka AkeebaBeckup - to jest brak dostępu.

zwiastun
10-04-2013, 12:01
Login i hasło do serwera to nie to samo, co login i hasło do bazy danych!

osp
10-04-2013, 12:18
Czyli login i hasło do bazy danych to to które podaje aby zalogować się do zaplecza joomla?

zwiastun
10-04-2013, 12:34
Nie! nie, nie. Czy miałeś w ogóle jakiś kontakt z jakimś kursem/poradnikiem obsługi Joomla?
Login i haslo do bazy danych to login i hasło do bazy danych! Tu nie ma co wyjaśniać. Jeśli nie wiesz, co to baza danych, co to MySQL, to poszukaj na ten temat informacji w Internecie (www.pomoc.joomla lub www.wiki.joomla.pl) mogą być dobrym miejscem.

osp
10-04-2013, 13:11
Proszę się nie denerwować. Nie jestem informatykiem ani specjalistą od joomla (to akurat widać :) - dlatego właśnie zadaje pytania które mogą wydawać się proste.

Poradniki znam, zapoznawałem się z nimi. Wg. mojej wiedzy login i hasło do bazy danych są w pliku configuration.php:
(wpisałem przykładowe)

/* Database Settings */
var $dbtype = 'mysql';
var $host = 'localhost';
var $user = 'root';
var $password = '';
var $db = 'joomla30';
var $dbprefix = 'jos_';

I wg. mnie takie dane powinienem podać gdy instaluję/rozpakowują stronę programem AkeebaBackup. Czy się mylę?

zwiastun
10-04-2013, 13:26
Skąd ta dziwna logika?
W pliku configuration.php są takie dane konfiguracyjne, jakie podamy podczas instalacji i ewentualnie późniejszej konfiguracji Joomla!
Dane dostępowe do bazy danych na serwerze dostaje się w momencie wynajmowania konta na serwerze.

osp
10-04-2013, 14:21
Ja rozumiem, że mam dane dostępowe do logowania takie same jak dane bazy mysql. Kiedy np. zmieniam hasło wyświetla mi się taki panel:



Zmień swoje hasło


Obecne hasło do DirectAdmin:



Podaj hasło:



Ponownie hasło:



DirectAdmin



FTP



Bazy danych mysql




Kiedy mam zaznaczone na dole wszystkie trzy opcje to zmieniam też hasło do bazy danych mysql i jest ono identyczne z pozostałymi hasłami. I takie też dane podawałem na początku mojej pracy z AkeebaBackup. Ale niestety nie działa. Cały czas odmowa dostępu.

Ale zauważyłem też że nie doczytałem jednego zdania w instrukcji AkeebaBackup! Trzeba samemu założyć nową bazę i to jej dane trzeba wpisać.

zwiastun
10-04-2013, 14:46
Ja rozumiem, że mam dane dostępowe do logowania takie same jak dane bazy mysql.
Ja natomiast nie rozumiem, czego Ty nie rozumiesz. Ani tego powyżej
ani tego poniżej


Kiedy mam zaznaczone na dole wszystkie trzy opcje to zmieniam też hasło do bazy danych mysql i jest ono identyczne z pozostałymi hasłami.
Nie wiem, czego dotyczy dołączona tabelka. Nie spotkałem się nigdy z rozwiązaniem, by za jednym zamachem zmieniać trzy hasła dostępowe do trzech różnych usług, na dodatek na dokładnie takie samo.

Podnoszony przez Ciebie problem nie jest do rozwiązania na forum za pomocą kolejnych wypowiedzi, które do niczego nie prowadzą.
Podajesz złe dane dostępowe do bazy danych. Dowiedz się od administratora serwera, jakie dane są prawidłowe.


Ale zauważyłem też że nie doczytałem jednego zdania w instrukcji AkeebaBackup! Trzeba samemu założyć nową bazę i to jej dane trzeba wpisać.
A tego to już zupełnie nie pojmuję: to do jakiej bazy danych podawałeś dane dostępowe?

osp
10-04-2013, 14:55
Do bazy jaką miałem spakowaną przez AkeebaBackup. Myślałem, że skoro rozpakowuje jakąś stronę z bazą danych to program chce dane właśnie tej bazy.
Nie doczytałem, że mam utworzyć zupełnie nową bazę. Utworzyłem, podałem dane AkeebaBackup ruszyła dalej bez problemu i stronę ostatecznie udało się przenieść na serwer. Uffff....!
Bardzo dziękuję Panu za pomoc i wyrozumiałość. Innym użytkownikom również.

zwiastun
10-04-2013, 15:11
Dobrze, że się udało. Proponuje jednak zaaplikować sobie poważną dawkę lektur, bo - co prawda nie trzeba być informatykiem, żeby administrować witryną Joomla, ale też nie można administrować, nie mając zbytniego (w zasadzie żadnego) pojęcia o tym, co to serwer, baza danych, dane dostępowe, bezpieczeństwo (takie same hasła do trzech rożnych usług to jak jeden klucz do wszystkich drzwi w domu/firmie, na dodatek włożony pod wycieraczkę z kartką obok zamka, że klucz jest pod wycieraczką)

osp
10-04-2013, 15:28
Ma Pan całkowitą rację. Pewnie dlatego miałem wiele włamań na stronę.
Jestem strażakiem i zostałem poproszony o postawienie strony Ochotniczej Straży Pożarnej tylko dlatego, że nikt inny nie potrafił tego zrobić. Na pewno będę więcej czytał.

Pozdrawiam.

zwiastun
10-04-2013, 15:40
Ale strażacy i bezpieczeństwo to prawie to samo :)