PDA

Zobacz pełną wersję : Nowa wersja INFO_CIACHO



shadow21
08-04-2013, 00:58
Zapraszam do testowania nowej wersji zmodyfikowanej przeze mnie na potrzeby zaawansowanych użytkowników Joomla.
Wyżej wymieniona wersja tyczy się INFO_CIACHO pod Joomla 2.5.
Podmieniłem paczkę bo się wkradł mały błąd :)

Podmieniona paczka znajduje się w kolejnym poście. // zwiastun

shadow21
08-04-2013, 02:08
Zapraszam wszystkich do testowania oraz autora dodatku :)

- - - Updated - - -

Jeszcze kilka usterek było

shadow21
08-04-2013, 11:47
Proszę o napisanie czy ta nowa funkcja działa poprawnie :)

mjmartino
08-04-2013, 13:54
A co to za nowa funkcja ; >

shadow21
08-04-2013, 14:27
Możliwośc dodawania stylów CSS bezpośrednio w pluginie stestuj czy działa

shadow21
08-04-2013, 23:09
Jeśli ta funkcja dodana przeze mnie dziala bez problemu to proszę o dodanie mojej paczki zip do pobrania.

zwiastun
08-04-2013, 23:47
Twoja poprawka może być przydatna dla osób, które są nieco bardziej zaawansowane. Jeśli ktoś z niej chce skorzystać, może pobrać paczkę załączoną do postu.
Istotnym założeniem tego dodatku (modułu) była jego maksymalna prostota. Rozbudowywanie o kolejne funkcje burzy to założenie, choć akurat o funkcję związaną ze stylizacją komunikatu kolejna wersja dodatków zostanie wzbogacona, udostępniając użytkownikom do wyboru 4 różne style. Nowa funkcja nie będzie jednak wymagać od użytkowników pisania jakiegokolwiek kodu (a więc zachowana zostanie prostota rozwiązania)

shadow21
08-04-2013, 23:55
Ok jednakze mozna ta wersje opublikowac jako wersja dla bardziej doswiadczonych userow :)

- - - Updated - - -

PS. PAczka w pierwszym poscie jest z bledami wiec mozesz ją usunąć ,żeby nie kolidowało z tą nową. Bo nazwa paczki jest taka sama co może wprowadzać w bład ludzi :)

zwiastun
09-04-2013, 00:06
@shadow21 - bardzo chętnie spopularyzujemy Twoje (i każdego innego uczestnika polskiej społeczności Joomla) autorskie rozwiązanie jakiegoś problemu. Zresztą, w pewien sposób korzystasz z tej możliwości popularyzacji swojej poprawki, publikując ją na forum. Dodatki zostały wydane na GNU GPL i - oczywiście, zgodnie z tą licencja - masz prawo je rozwijać i popularyzować. Ale też zważ, że póki co rozszerzenie ma swojego Autora i to do niego należy decyzja dotycząca kształtu oficjalnej dystrybucji, w tym wykorzystania uwag, sugestii, propozycji zgłoszonych przez użytkowników. A - jak informowałem - Autorka ma "na warsztacie" implementację funkcji rozwiązującej problem wyglądu komunikatu.

Użytkownicy, którzy zechcą skorzystać z Twojej poprawki, zapewne przyjmą ją z wdzięcznością.

shadow21
09-04-2013, 00:09
Ok :)
Możesz usunać pierwszy mo j post u dsamej góry bo tam jest wersja zip ale z bledami - ponizej jest dobra wersja :)

- - - Updated - - -

Ok widze info :) na czerwono thx :)

zwiastun
09-04-2013, 00:10
Nie mam takiej możliwości, to jest post otwierający wątek. Opatrzyłem widoczną uwagą.

Jola
09-04-2013, 00:35
Witam,
to jest kopia mojej wypowiedzi z innego wątku - ale pasuje do tematu i chyba wyjaśnia dlaczego nie wypowiadałam się w tym wątku.
W tej chwili - dla mnie - najistotniejsze jest dopracowanie programistyczne dodatku. Jeśli przestaną się pojawiać problemy - można się bawić w ubieranie (nie obrażając wielbicieli stylów :))

wkrótce pojawi się nowa wersja (kolejna) :).
Z mojej strony modyfikacje polegają na
- dodaniu w konfiguracji Itemid menu, w którym pojawi się artykuł (Wsparcie dla prostych adresów)
- zmiana sposobu rozpoznawania czy przeglądarka blokuje pliki cookie witryny. Dotychczas po pierwszym załadowaniu się strony skrypt nie widział ciasteczka sesji - ponieważ w systemie dodatek jest "odpalany" zanim Joomla wygeneruje ciasteczko sesji. Nowa wersja sprawdza obecność cookies po załadowaniu się strony - czyli dodatek nie będzie się pojawiał tylko wówczas gdy użytkownik zablokuje cookies witryny w przeglądarce.
Dlaczego trzeba poczekać?
Andrzej Mrózek dorabia style do dodatku - gdy będą gotowe - połączę wszystkie modyfikacje i udostępnimy je Forumowiczom.

Pozdrawiam

@shadow21 - taka mała uwaga - jeśli polecasz swoją modyfikację - to wypadałoby napisać na czym ona polega, co zmienia lub ulepsza.

shadow21
09-04-2013, 00:41
Moja wersja dodaje stylizowanie dodatku bezposrednio w nim. Nie trzeba osobnego pliku CSS posiadac.

Jola
09-04-2013, 01:36
Moje uwagi
-do modyfikacji użyłeś starej wersji info ciacho, która wyświetla komunikat tuż za <body> - przeglądarki indeksują treść komunikatu jako treść witrynu - nowa wersja poprawia ten błąd - nie powielaj błedów
- dodatek w tej formie korzysta z oryginalnego css i z kodu css podanego w parametrach - takie było zamierzenie?
- ile widocznych znaków można wpisać do pola Styl CSS INFO_CIACHO na zapleczu?

shadow21
09-04-2013, 02:18
TAk dodatek korzysta z css zewn jak i wewn wpisanego w dodatku (wg mnie przydatne jak się chce cos dopisac "na szybko" - raczej tam nie robilem jakis ograniczen co do wpisywania znakow - nie wiem tylko jak <textarea> zwiekszyc na sztywno w pliku xml.

- - - Updated - - -

Ważne style dopisane w dodatku są "ważniejsze" niż style zdefiniowane w style.css - działa jak metoda !important;
Więc można nadpisać style metoda override.

Jola
09-04-2013, 02:27
Przy textarea nie definiuje się "size" tylko "cols i rows"
Mam wrażenie, że traktujesz moje uwagi jak krytykę a ja chcę tylko pomóc.

shadow21
09-04-2013, 02:43
Nie nie krytykuje :) w żadnym wypadku :)

- - - Updated - - -

PS. Nawet jak będą zaimplentowane te 4 style do wyboru to ta metoda może się przydać doświadczonym użytkownikom jeśli by chciał jakiś element "nadpisać" stylem w pluginie. Pole nie jest wymagane do działania poprawnego pluginu - użytkownicy ,którzy chcą ustawienia mieć standardowe mogą to pole zostawić puste. SPrawdziłem i znaków można dać bez ograniczeń :)

Podam przykład działania :

#panel_cookie input#ukryj, #panel_cookie_dol input#ukryj {
color: red;
float: right;
font-size: 11px;
}

i w dodatku jeśli wpiszemy tylko to:

#panel_cookie input#ukryj, #panel_cookie_dol input#ukryj {
color: blue;
}

to nam tylko "nadpisze" kolor czcionki buttona a reszte stylow "zczyta" z pliku CSS zewnetrznego. :)

- - - Updated - - -

Co do wersji dodatku prepraszam ,że wprowadziłem w bład tworząc modyfikację na starej wersji.

Andre1983
09-04-2013, 21:27
Witam, proszę o podpowiedź, w którym pliku zawarty jest tekst "Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce." chciałbym go edytować na jakiś własny, a nie widzę, gdzie to można zmienić.

shadow21
09-04-2013, 22:41
To zdanie znajdziesz w pliku pl-PL.plg_system_info_ciacho w katalogu languages/pl-PL/

zwiastun
12-04-2013, 18:00
Nowe, udoskonalone wersje dla Joomla 1.5, 2.5 oraz 3.x można już pobierać.

http://fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/101-jeszcze-slodsze-info-ciacha

karolski_tomasz
15-04-2013, 11:49
mam problem przy prostych adresach, a mianowicie po skonfigurowaniu dodatku i wpisaniu numery ID artykułu i po kliknięciu dostaję np na tej stronie taki adres:
http://www.adventuretime.pl/component/content/article?id=36

no i po wyświetleniu tego burzy się szablon (nie widać modułów które są wyświetlane tylko dla pewnych pozycji w menu).
a po zastosowaniu takiej składni:
http://www.adventuretime.pl/36-polityka-plikow-cookie

jest w porządku,

wiem że jest możliwość wpisania ItemID dla artykułu lecz jest to rozwiązanie trochę na okrętkę ponieważ trzeba stworzyć menu, później pozycję i dopiero wpisać ItemID

czy nie można by zastosować składni takiej jak w tym drugim adresie?

pozdrawiam

zwiastun
15-04-2013, 13:27
Wpisz ItemID: 0 (albo strony startowej), może rozwiąże problem.

karolski_tomasz
15-04-2013, 15:36
niestety to nie pomogło, ale za to w pliku info_ciacho.php w wierszu 101 tam gdzie jest:

$link = 'index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id='. $id_art.$Itemid;

zamieniłem na

$link = 'article?id='. $id_art.$Itemid;

i to załatwiło sprawę.
może by wprowadzić taką zmianę w kodzie,
tylko że trzeba by pewnie wprowadzić sprawdzanie czy strona korzysta z prostych adresów czy nie, bo po wyłączeniu prostych adresów to co zrobiłem nie działa :(

pozdrawiam

zwiastun
15-04-2013, 15:37
tylko że trzeba by pewnie wprowadzić sprawdzanie czy strona korzysta z prostych adresów czy nie, bo po wyłączeniu prostych adresów to co zrobiłem nie działa
Niestety, w tym problem :) Dzięki za info.

Jola
15-04-2013, 15:58
Witam'
"wiem że jest możliwość wpisania ItemID dla artykułu lecz jest to rozwiązanie trochę na okrętkę ponieważ trzeba stworzyć menu, później pozycję i dopiero wpisać ItemID"
nie wiem czy stworzenie pozyvcji menu (przecież to menu nie musi być wyświetlane na stronie) i przypisanie do niego reguł pojawiania się modułów na stronie jest trudniejsze niż kombinowanie z rozpoznawaniem - może sa adresy a może nie.
Joomla ma mechanizmy, które działają w zależności od podanego Itemid.
Jeśli link nie posiada Itemid - wówczas brany jest ze strony, którą właśnie wyświetlamy. Czyli pełna dowolność.

karolski_tomasz
15-04-2013, 16:10
Jeśli link nie posiada Itemid - wówczas brany jest ze strony, którą właśnie wyświetlamy. Czyli pełna dowolność.

no właśnie w przypadku podanego linku do strony tak nie było, strona zawiera 3 moduły na stronie główne, i po kliknięciu na czytaj więcej w coocies wyświetlał mi się artykuł lecz właśnie bez tych modułów, które są zaznaczone do wyświetlania dla strony na której aktualnie się znajdowałem :)

masło maślane ale nie wiem jak to dokładnie opisać :)

Jola
15-04-2013, 16:27
Moje uwagi (http://forum.joomla.pl/showthread.php?70491-dziwne-zachowanie-dodatku-INFO-CIACHO-Joomla-2-5-9&p=314337&viewfull=1#post314337)

karolski_tomasz
15-04-2013, 16:45
dzięki sprawdziłem, i moje spostrzeżenia są takie, że jak dodam pozycję menu i ją dezaktywuję(nie jest opublikowana) to niestety ale artykuł nie jest widoczny, a jak opublikuję to artykuł jest widoczny ale też w menu jest widoczna pozycja czego chciałbym uniknąć, a jeśli chciałbym tego uniknąć to muszę stworzyć nowe menu i dopiero w nim pozycję, więc rozwiązanie z zamianą kodu w moim przypadku jest ok, bo i tak wszystkie strony stawiam na łatwych adresach.

Jola
15-04-2013, 16:51
"utworzyć pozycję menu (menu nie musi pojawiać się na stronie)"
To, że nie musi się pojawiać na stronie nie oznacza, że jest wyłączone - tylko jest ustawione w takiej pozycji szablonu, który się nie wyświetla na stronie. :)

karolski_tomasz
15-04-2013, 17:02
:) no tak ja to wiem, tylko jest błędne nazewnictwo według mnie:
pozycja menu - to jest jeden odnośnik w np menu głównym,

a to co proponujesz to jest stworzenie nowego menu, oczywiście nie powiązanego z modułem i wtedy będzie to tak jak by ukryte menu, to jest dla mnie jasne, i stosowałem to już kilkukrotnie,

a to co ja zaproponowałem z podmianą kodu działa na zasadzie odnośnika czytaj więcej w przeglądzie artykułów z kategorii jeśli w artykule ustawiona jest opcja czytaj więcej, i wtedy po kliknięciu w taki odnośnik artykuł otwiera się dokladnie w takiej samej konfiguracji modułów jak artykuły skrócony (przegląd artykułów). (a w przypadku mojej podmiany w kodzie wyświetla się z konfiguracją modułów jak na stronie głównej)

zaoszczędza mi to kilkunastu kliknięć na stronie, a to biorąc pod uwagę około 30 stron to już jest oszczędność czasu :)

a tak po za tym to oczywiście dziękuję za dodatek i przy najbliższej okazji zasilę darowizną konto fundacji :)