PDA

Zobacz pełną wersję : Jak sie pozycjonuje strone ?



Meblesam
08-04-2013, 08:48
Można prosić o choć małe rady, co amator może zrobić, aby strona www reagowała w google na słowa "jak zrobić meble" ?

zwiastun
08-04-2013, 09:15
Porad na temat optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarek internetowych i pozycjonowania szukaj w witrynach, poświęconych temu problemowi. Słowa kluczowe dla Google: SEO, SEM, pozycjonowanie. Podręczne kompendium wiedzy znajdziesz w książce D. Dovera i E. Dafforna: Sekrety SEO. Tajna wiedza ekspertów.
Podstawowe rady:
http://kurs.browsehappy.pl/Kurs/PodstawySEO
http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/521/46/

Korek1
08-04-2013, 09:21
Zobacz na googlowym forum dla webmasterów. Umieszczony jest poradnik z zaleceniami. Od tego zacznij a następnie testu, czytaj, ucz sie a najlepiej komuś to zleć.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Meblesam
08-04-2013, 19:13
Poczytałem, wstępnie zrobiłem i za cel przyznałem.

1. wybór słów kluczowych jak najbardziej odpowiednich, aby osoby szukające trafiły na to czego szukają.
2. umieszczenie słów kluczowych na stronie w sposób wyraźny.
3. główną stronę zrobić przyciągającą zachęcającą, w której już na początku widać co tu mozna znaleźć.
4. pisanie artykułów ciekawych, które mają powodowac że ktoś u mnie zostanie na dłużej i nawet jeszcze wróci.
5. linkowanie na razie słabo wychodzi bo trzeba jakoś współpracować w innymi stronami itd. (później się tym lepiej zajmę)

Czy mi się udało?

PeFik
08-04-2013, 20:34
Można prosić o choć małe rady, co amator może zrobić,

Porady są dwie, ale za to mądre:

a) Zlecić zawodowcom, na tej samej zasadzie co ty robisz meble. Ty się na tym znasz i zapewne nie masz czasu poznawać tajników seo. Bo kurs weekendowy może i coś ci da, ale ... zawsze będzie to amatorszczyzna, bez urazy.
b) Pytać na forum.optymalizacja.com - które powstało właśnie z tego powodu.

Meblesam
08-04-2013, 20:48
a) wbrew pozorom, muszę sam działać.

zeki
09-04-2013, 07:21
hehe podstawa pozycjonowania oprócz optymalizacji będącej wstępem to LINKOWANIE. Bez linków to można pozycjonować się na frazy całkiem niszowe typu "tanie dojarki owiec kraków i okolice". A jak linkować i skąd to już wiedza do zdobycia w praktyce ;)

Poza tym: to jest dość niszowa fraza. Zgodnie z tym co poleca się na forach powinieneś rozważyć inne podobne hasła bo a) zmniejszysz ryzyko filtrów i b) zwiększysz ilość wejść na stronę.

zwiastun
09-04-2013, 12:40
@zeki: myślę, że uczestnicy forum będą Ci wdzięczni za konkretne porady dotyczące optymalizacji dla wyszukiwarek i pozycjonowania. Nie potrzebują natomiast epatowania tajemniczymi zwrotami z języka profesjonalistów, które nie podpowiadają im nic konkretnego poza: idź do pozycjonera, bo on się na tym zna.
Jeśli ktoś z uczestników Forum ma ochotę na profesjonalne zajmowanie się pozycjonowaniem swojej witryny, to porad na tym poziomie musi szukać, niestety, gdzie indziej.
Mam nadzieję, że rozumiesz, co chcę powiedzieć. :)

Meblesam
09-04-2013, 17:54
Niszowe frazy nie bez powodu są niszowe, a o popularne trzeba walczyć :) Tak czy siak mam przeczucie że sama bardzo dobra treść doprowadzi do zwycięstwa, a pozycjonowanie tylko przyśpiesza kroki.

Sygnaturkę zmieniłem :) może być ? i czy mogę jeszcze link wstawić ?
Coś się nie chce wstawić! a tak chcę zrobić -> Zapraszam na internetowy warsztat meblowy !!!

palyga007
09-04-2013, 19:35
czy mogę jeszcze link wstawić ?
Regulamin pkt IV.5.5-7

Rejestrując się zaakceptowałeś regulamin, którego nawet nie przeczytałeś?

zeki
09-04-2013, 19:45
zwiastun a jakich tu tajemnych zwrotów użyłem?
Linkowanie - zdobywanie linków z różnych miejsc w necie
Filtry - kary od Googla za nienaturalne linkowanie(czyli w praktyce każde)/inne przewinienia polegajace na obniżeniu pozycji
Niszowa fraza no wiadomo mało popularna, sporadycznie wpisywana w wyszukiwarki
Chyba, że tanie dojarki są niezrozumiałe - to jest przykład bardzo niszowej frazy - czegoś takiego chyba nikt nie wpisuje w wyszukiwarki.

@opawelq
też tak kiedyś myślałem :) Wyobraź sobie, że na produkt, który oferuje kilku sprzedawców w Polsce (chyba nawet poniżej 10 a i to obecnie bo kilka lat temu było to ze 3-4 firmy) nie łapałem się nawet na 60 czy 70 stronę wyników. Pomimo tego, że robot był na stronie i zaindeksował produkt. Dopiero przyłożenie linków zdecydowanie zmieniło sytuację. Twoje przeczucia są zgodne z tym co gadają w google a zupełnie sprzeczne z doświadczeniem. To wygląda tak, że na jakiś czas dostaniesz bonusa dla nowej strony i pojawisz się w wynikach może nawet na pierwszej stronie. Potem bonus się kończy i znikasz.

Bazyl
09-04-2013, 20:01
Wyobraź sobie, że na produkt, który oferuje kilku sprzedawców w Polsce (chyba nawet poniżej 10 a i to obecnie bo kilka lat temu było to ze 3-4 firmy) nie łapałem się nawet na 60 czy 70 stronę wyników

To musiałeś nieźle się postarać, by nie być na pierwszej stronie...

Meblesam
09-04-2013, 20:45
odnośnik to jest link ? a samo słowo, które nie jest linkiem tak jak teraz mam zrobione to może być ?


Może, nie jesteśmy wredni nie czepiamy się pierdół :)
@palyga007

zeki
09-04-2013, 21:10
To musiałeś nieźle się postarać, by nie być na pierwszej stronie...

Sam jestem zdziwiony, ale jako żywo po początkowym bonusie wylądowałem w czarnej d..ziurze :/ Problem się rozwiązał po podlinkowaniu strony więc śmiem twierdzić, że śpiewka o wartościowej treści jest nieprawdziwa (jak sporo twierdzeń googla).
W ogóle podejrzewałem filtr jakiś ale jak napisałem o rozpatrzenie to strona najpierw wróciła a po kilku dniach mi odpisali, że żadnego filtra nie nakładali O_O

zbig1972
10-04-2013, 08:22
Jeśli mogę coś doradzić. Zainteresuj się usługą Adwords Google. Załóż tam sobie konto. Zadzwoń do obsługi technicznej Google - rozmowa jak i pomoc techniczna jest bezpłatna. Pomogą stworzyć Ci kampnię reklamową twoją witryny. Zainwestuj parę stówek miesięcznie na Adwords. Efekt pozycjonowania zobaczysz natychmiast.

Korek1
10-04-2013, 08:40
Zupełnie się z Toba zgodzę. Najdroższa ale najbardziej skuteczna firma pozycjonerska :)

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

zeki
10-04-2013, 09:22
a) wbrew pozorom, muszę sam działać.

no kolega chce sam działać więc rady o korzystaniu z AdWords są zdecydowanie za drogie. Poza tym nawet jak już strona się wypozycjonuje musisz trzymać AdWordsa bo po zdjęciu strona leci w dół ostro. I to nie są pojedyncze przypadki.

Meblesam
19-04-2013, 22:09
Dwa dni temu w google, na frazy "jak zrobic meble" moja strona była na 4 stronie, a dziś jest na trzeciej to juz jest sukces amatora ? :)
Poza tym wchodze dziś ma stronę, a tam 22 gości (kilka razy już takie coś widziałem) to też oznacza że sukces sie zbliża małymi krokami ? tym bardziej że od dłuższego czasu nic nowego na stronie się nie pojawia z powodu braku czasu i nawet nie odzywałem się na żadnym forum od kilku dni w celu między innymi reklamy :)

zeki
20-04-2013, 15:04
To nie jest jakaś trudna fraza więc jest możliwe, że strona będzie dość wysoko bez specjalnego traktowania. Możesz też mieć bonus dla nowej strony i tak Ci ją wyciągnęło. Co do odwiedzin to masz jakieś statystyki?

Meblesam
20-04-2013, 16:59
Statystyki mam tylko joomlowskie. Próbowałem google analytics ale szablon, który mam, jest jakiś pomieszany i nie umiem tego zrobić.

zeki
21-04-2013, 07:30
Pomieszany? Nie może być pomieszany. Otwierasz w katalogu skórki plik index.php i szukasz znacznika </head> Ważne żeby to był ten domykający ze slashem. I przed niego wstawiasz skopiowany od google kod. To jest minuta roboty i dasz sobie z tym radę. Każdy szablon musi mieć sekcję <haed> i <body>. <<haed> masz jako pierwsze więc to jest kilka kilkanaście pierwszych linijek kodu.

Bazyl
21-04-2013, 09:19
@Zeki,
1. Jak piszesz o skórce to mi się dziwnie kojarzy...
2. Szablon - po polsku i wiadomo, o co chodzi.
3. Nie wszystkie szablony mają w pliku index.php sekcję head.

@Meblesam, zdaje się, że ktoś kiedyś pisał o dodatku, którym umieszczasz GA. Poszukaj na JED.

Meblesam
21-04-2013, 09:40
Chyba mi sie udało. Analytics działa, ale czy z każdej strony wylicza to nie jestem pewny.
W index.php jakim kolwiek nie mam sekcji <head> a jak dopisałem taką sekcję i w nią wkleiłem kod to strona nie działała. Tu na forum też ktos doradzał folder Layouts i coś tam było ale nie działało. Szukałem dalej i znalazłem z folderze Style i tam jakis plik edytowałem nie pamiętam jaki :) tak na moje oko amatora to widze, że na każdej stronie działa mi analytics.

Najgorsze było to że folderów Layouts i innych mam po 6-8 sztuk takich samych ale w różnych miejscach. A plików index.php jeszcze więcej.

Po całej tej grzebaninie znalazłem dziwne rzeczy w plikach a mianowicie dwa rodzaje statystyk, które dośc dobrze wyglądały.
6587
6588
Ktoś może coś więcej o tym powiedzieć ?

alex51
21-04-2013, 10:24
W katalogu Layouts jest plik template.php, który pełni rolę standardowego w innych szablonach pliku index.php. Spróbuj w jego części head osadzić kod statystyk. Gdyby nie zadziałało, to we wspomnianym katalogu jest jeszcze plik template.config.php w którym są odniesienia do plików styli css, więc tam też można próbować. Już w innym Twoim wątku sugerowałem byś zainteresował się innym szablonem, jeśli podejmiesz temat to mogę pomóc w zbudowaniu nowego, responsywnego i poprawnie skonstruowanego szablonu dla Twojej strony, zawierajacego podobne (bo identyczne pewnie są zastrzeżone) elementy graficzne tła witryny.

Meblesam
21-04-2013, 11:21
alex51 (http://forum.joomla.pl/member.php?4264-alex51) Sprawdzałem teraz dla pewności i każdy ruch wjeście/wyjście w jakim kolwiek miejscu na mojej stronie generował ruch w google analytics. Czyli działa i mam to już z głowy. Dzieki za chęci, nie ukrywam że ten pomieszany szablon mnie denerwuje i chętnie bym wolał prosty, ale ja juz nic specjalnego do roboty nie mam z technicznej strony, pozostało tylko artykuły pisać, a pozatym raz jak chciałem dac kasę 300zł za przygotowanie joomli to mnie żona skrzyczała i uważam, że miała rację patrząc na rzeczywistośc moją. Wiadomo całkiem biedy nie ma, bo z własnych osczędności wyłozyłem na serwer i domene, 140zł na rok :) Tak czy siak sobie myślę w ogóle te analytics to tylko zabawka zbędna, która zeżarła mi kilka dni czasu zamiast poświęcić się artykułom, które mają być siłą mojej strony. Mam tez małe wrażenie, że szybciej niż myślę, mi się to analytics znudzi i usunę, bo lubię te zwykłe proste statystyki joomlowskie w których jest jedna liczba obecnie 9258 :)
Jeszcze czekam na odpowiedzi co do tych obrazków statystyk, które wstawiłem dwa posty wyżej.

alex51
21-04-2013, 13:26
Życzę powodzenia, nic nie wspominałem o pieniądzach a tylko o pomocy, ale skoro ona niepotrzebna, to Twój wybór. Dla porównania zrobiłem szybki szkic [nieaktualny link - komodore] dla przedstawienia strony frontowej i możliwości szablonu w zakresie RWD.

zeki
21-04-2013, 15:52
Tak czy siak sobie myślę w ogóle te analytics to tylko zabawka zbędna, która zeżarła mi kilka dni czasu zamiast poświęcić się artykułom, które mają być siłą mojej strony. Mam tez małe wrażenie, że szybciej niż myślę, mi się to analytics znudzi i usunę, bo lubię te zwykłe proste statystyki joomlowskie w których jest jedna liczba obecnie 9258 :)

Ile masz tę stronę w sieci? Miesiąc? Mam takie co są 2 lata w topie i 150 wejść dziennie to sukces. Ofc taka fraza niszowa ale Twoja ma 3600 wyszukań w miesiącu a moja 22000 i ja jestem w topie a Ty na 3 stronie. I ja też mam wejścia z for i blogów bo siędzę przy tym i jak coś to pisuję gdzie trzeba.
GA to potężne narzędzie dające o wiele więcej niż te proste statystyki. Choćby źródła wejścia na stronę. Choćby frazy po jakich ludzie wleźli. Nie marudź tylko to ogarnij z pożytkiem dla siebie.

Meblesam
21-04-2013, 16:00
alex51 (http://forum.joomla.pl/member.php?4264-alex51) fachowo :) a mógłbym przetestować ten szablon w jampie ?

zeki (http://forum.joomla.pl/member.php?39189-zeki) no mozliwe masz rację że to pozyteczne narzędzie, więc puki co to niech sobie jest :) ja mam stronę około 2 miesiące. I niestety nie siedzę juz tyle co na poczatku bo pracy coraz więcej i domowych obowiązków też. Nie znam się na takich stronach www ale jak by kiedyś się tak udało że bym miał molziwość zarobić ze strony tyle co z etatu to przeżucił bym się na zawodowe zajmowanie się tym moim portalem. Ale kompletnie nie wiem jak to jest z takimi zarobkami, jedynie to czytałem o serwisie majsterkowo.pl gdzie właściciel pisał, że zarabia lepiej niż na etacie :)

zeki
21-04-2013, 17:15
w necie ciżko w tej chwili zarobić. Przychody z reklam spadają. Konkurencja duża. Co nie znaczy, że nie warto próbować. :) Jak etat kiepski to przejdź na działalność (o ile nie masz) ewentualnie połącz to do czasu aż na nogi staniesz. A strona przy okazji.

alex51
21-04-2013, 18:12
alex51 (http://forum.joomla.pl/member.php?4264-alex51) fachowo :) a mógłbym przetestować ten szablon w jampie ?

Paczka instalatora szablonu.
Edycja.
Pewnie już zdążyłeś pobrać, więc kasuję link.

Meblesam
21-04-2013, 19:04
Dzieki :) nie wiem jeszcze czy się na ten szablon skuszę bo znając juz rzeczywistość to się namordowałem zanim joomlę uruchomiłem, i jako że obecnie pozostało mi tylko artykuły pisać to już był by koniec z tym mordowaniem się, a ty mi podrzuciłeś kolejna robotę, ale tak jak pisałem, w jampie przetestuję czy łatwo będzie mi ogarnąć ten szablon.
A takie pytanie mam, jak to jest? domyślam się że zarabiasz na sprawach www a teraz za free ?

alex51
22-04-2013, 08:02
Nie podrzuciłem Ci roboty, tylko wykonałem ją dla Ciebie sam przed podrzuceniem. Twoim zadaniem może być tylko sprawdzenie nazw dostępnych pozycji modułów i aktualizacja swoich modułów do zastosowanych w moim szablonie nazw pozycji modułów. Wspomniałem wcześniej, że jest to jednie wstępny szkic szablonu, zbudowanego w prosty sposób ale z wszelkimi aktualnie obowiązującymi zasadami. Do przetestowania tego szablonu nie potrzeba robić nic poza jego zainstalowaniem. Jedyną robotą może być dla mnie dostosowanie wyglądu szablonu do Twoich oczekiwań, ewentualne zmiana nazw pozycji modułów na te, stosowane w Twoim obecnym szablonie.
Co do Twoich domysłów na temat moich źródeł dochodu odpowiem, że staram się oczywiście wspomóc mój budżet emeryta zleceniami związanymi ze sprawami www, ale uwzględniam Twoje wcześniejsze wyjaśnienia na temat Twojego budżetu i stad moja bezinteresowna oferta pomocy. Można ją uznać za moją cegiełkę dorzuconą do Twojego projektu, który mi się spodobał. Zawsze też pozostaje Ci możliwość dokonania darowizny na rzecz naszej Fundacji PCJ "Otwarte Źródła".

Meblesam
22-04-2013, 18:44
No to miło z Twojej strony. A w moim projekcie co dokładnie się podoba ? Czy może całość ? :) Myślałem jakis czas temu o wsparciu ale pomyślałem sobie tak- są biedniejsi, którzy bardziej potrzebuja niż ja, ale to napewno nie jesteście wy. I dlatego powiedziałem sobie, że jak mi się kiedyś uda z moim projektem, że będzie jaki kolwiek zarobek wtedy co zadziałam, wtedy będe mógł zainwestować, kombinować, a teraz sam walcze z projektem, a prywatnie sam walcze o pieniądz na chleb, i nie jest łatwo. Z mebli jest dobra kasa, ale nie jeśli się jest młodym tatą i na etacie :)

ber32
29-04-2013, 18:02
Witam, tu pan znajdzie parę interesujących artykułów na temat seo http://www.joomla-cms.com.pl/pl/seo-cms/sem-seo-ppc.html może to panu pomoże.

Meblesam
04-05-2013, 12:11
No i jestem na pierwszej stronie w google :D po wpisaniu słów "jak zrobić meble"

zeki
05-05-2013, 08:18
Fraza łatwa i o niskiej konkurencyjności ale wyszukań ma ponad 3500 miesięcznie. Powoli możesz o sprzedaży reklam myśleć. :)

Linkuj ją dalej bo to może być bonus dla nowej strony i polecisz za jakiś czas w niebyt. Nie musisz zbytnio szaleć z linkami z uwagi na łatwść frazy ale za to staraj się z różnych miejsc dawać.

ugly kid joe
05-05-2013, 09:15
Powoli możesz o sprzedaży reklam myśleć.

hue hue hue ... dobre. ubawiłem się z rana.

Meblesam
05-05-2013, 21:53
Nie ukrywam że chciałbym, aby mi się ten serwis rozkręcił, ale do reklam jeszcze mam daleką drogę, choć w sumie to zależy jak mi pójdzie produkcja artykułów.
Na razie mam tylko dwie rzeczy w głowie w kwestii meblesam.pl Głównie to pisanie dobrych artykułów, bo uważam to jako najmocniejszą siłę rozruchową mojego serwisu, a dodatkowo myślę nad stroną główną, która powinna wzbudzić w jak największej ilości internautów, czyli nie tylko hobbystów i majsterkowiczów ale i w młodszych i starszych osobach i nawet w kobietach, zaciekawienie i chęć zaglądnięcia głębiej, a i nawet chęć powrotu w przyszłości. Na oko widzę, że zrobienie takiej strony, będzie bardzo trudnym "psychologicznym" wyczynem, za który nawet nie wiem jak się zabrać. Wiem tylko, że ten wyczyn może się udać tylko wtedy, jeśli spełnię dobrze główną powinność, czyli napisanie dużej ilości dobrych artykułów.

Meblesam
06-05-2013, 13:16
No ja nie wiem czy już nie moge myśleć. o reklamach. Wczoraj patrzyłem na AdTaily i tam były strony z poniżej 1000 wejść na miesiąc. A ja jak mam od połowy miesiąca zamontowany google analytics to jest już 1500 wizyt i 150 Unikalnych wejść. No ale nie wiem nie znam się :)

pedros650
01-06-2013, 13:52
A polowa to wejscia z forum joomla :) a wracajac do sprawy AddWords to mylicie sie w sprawie ze to pozycjonowanie. AddWords jest reklama i nie ma nic wspolnego z pozycjonowaniem. Reklama jest skuteczna lecz droga jesli ktos zainwestowal 300 zl i nie kontynuowal reklamy to drogo wychodzi. Cena za reklame maleje wraz ze zwiekszeniem sie wejsc na.strone. A nie ma to wplywu na pozycjonowanie poniewaz byloby to nieuczciwe wzglegem innych stron ktore nie.wykupuja reklamy. Sorki za bledy ale pisze z tableta.

Meblesam
01-06-2013, 15:15
Właśnie z forum Joomli mam bardzo mało wejść :) z branżowego forum mam dużo wejść i z google. A reszta wejść jest daleko w tyle :) W google też mam już wysoką pozycję.

souacz
01-06-2013, 17:03
A nie ma to wplywu na pozycjonowanie poniewaz byloby to nieuczciwe wzglegem innych stron ktore nie.wykupuja reklamy.

Jesteś pewien? Nie byłbym taki pewien uczciwości Google. Strona na 11 pozycji przed kampanią, w czasie kampanii na 4, po zakończonej kampanii jakoś dziwnie "ześlizguje" się na 23....
W sieci mnóstwo opowieści o takich przypadkach krąży.

pedros650
01-06-2013, 23:41
Korzystałem z kampanii, pytałem się operatora i mi to jasno wytłumaczył, że nie ma to wpływu. Nie mam podstaw twierdzić, że jest inaczej, i szczerze wątpię aby google świadomie robiło takie "udogodnienie dla korzystających z reklamy". Wg. mnie twoja strona, po prostu miała ruchy w wyszukiwarce.

souacz
01-06-2013, 23:52
Nie była moja, czytałem na forach o seo o takich przypadkach.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

pedros650
02-06-2013, 00:13
a ja mówię co usłyszałem od operatora, podczas rozmowy.

zeki
03-06-2013, 01:21
souacz rzecze to co wszyscy wiedzą od jakiegoś czasu. Nie raz i nie dwa guru SEO pisali o mocnych spadkach po zdjęciu reklamy.

one_more_time
14-07-2013, 14:15
na pewno to, że korzysta się z płatnej reklamy w google musi mieć jakiś wpływ na naturalne pozycjonowanie, nie wierzę, że nie ma wcale

michalszafranski
04-08-2013, 11:02
Generalnie pozycjonowanie jest procesem. Zaczynamy od optymalizacji swojej witryny, aby ułatwić Google prawidłowe zaszufladkowanie naszej strony.

netbe
04-08-2013, 17:20
optymalizacja strony to klucz do sukcesu.

souacz
04-08-2013, 17:25
Proponuję zmienić temat wątku na "przysłowia i porzekadła o pozycjonowaniu i optymalizacji" ;)

Gdzie dwóch pozycjonuje tam trzeci korzysta :sly:

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

bokser389
05-08-2013, 23:49
z racji, że jestem póki co "zielony" w tym trochę informacji z tego zaczerpnąłem :) strona po stronie coś daje;)

darek39
24-09-2013, 13:50
A jest jakiś nowszy poradnik ? Ten niestety ma 3 lata. Technika idzie do przodu i jestem pewien, że pojawiło się dużo nowszych i lepszych opcji na pozycjonowanie.

zeki
25-09-2013, 02:06
Nie licz na aktualne porady. Teraz to na czuja się robi wszystko. Pingwin, panda i inne aktualizacje spowodowały, że trudniej jest coś pewnego powiedzieć.

galicjusz12
25-09-2013, 04:16
wpierw musisz sie znac na podstawach....

Karol Kolo
16-12-2013, 22:43
Jeżeli nawet znasz podstawy to i tak masz małe szanse na skuteczną promocję. Ja jestem po studiach IT a i tak wolę korzystać z usług www.f*****a.pl i jestem z nich zadowolony w 100%
----
edit tomaszek83: forum to nie miejsce na marketing szeptany...

jajozglowy
18-12-2013, 01:03
Wyszukiwarka google (i każda inna) swoje wyniki prezentuje według "jakości" stron. Czyli na górze najlepsza jakościowo, a im dalej w dół tym strony gorsze, a na samym końcu totalny syf.
Na logikę- jak zmierzyć "jakość" tekstów?
Odpowiedź jest tylko jedna- tekst jest tym wartościowszy, im więcej (innych) tekstów się na niego powołuje.
Jeśli ktoś ma inny pomysł na zmierzenie jakości tekstu to niech go tutaj przedstawi. Nie ma chętnych? To idziemy dalej.
Jak zobaczyć w środowisku internetowym, ile tekstów powołuje się na daną stronę?
Banalnie proste- LINKI do tego tekstu. Czy to pingwin, czy panda, to ZAWSZE w pozycjonowaniu najważniejsze będą linki do Twojej witryny. Im więcej ich będzie i z im lepszych źródeł pochodzą- tym lepiej. Oczywiście ich przyrost musi wyglądać na "naturalny", czyli mniej więcej regularny przyrost w danym okresie czasu. Jak w poniedziałek zdobędziecie 0 linków, a we wtorek tysiąc, to od razy google pokapuje się że coś jest nie tak i efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Tak więc- zdobywać linki. Na początek mogą być z katalogów stron i forów.
---
Drugą rzeczą jest SEO, czyli optymalizacja witryny. Google dużo bardziej ceni witryny o adresach np. firma.eu/produkt/specyfikacja , aniżeli adresy typu firma.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=3
Koniecznie wykorzystywać maksymalną ilość miejsca w meta title, dla KAŻDEGO linka używać anchor text, podobnie jak i do każdego obrazka czy pliku. Meta keywords też nie zaszkodzi uzupełnić. Dla słów kluczowych stosować wyróżnienia (np. pogrubienia), nie unikać dla nazw rozdziałów stosowania znaczników H1, H2 itp.
Pozycjonowanie jest LOGICZNE ! Trzeba tylko swoim działaniami "podpowiedzieć" wyszukiwarce, że to nasza strona powinna być na samej górze wyników wyszukiwania.

mer9
12-01-2014, 19:33
Nie licz na aktualne porady. Teraz to na czuja się robi wszystko. Pingwin, panda i inne aktualizacje spowodowały, że trudniej jest coś pewnego powiedzieć.

Wszystko zależne od branży w której chce się stronę wypromować. Porady, a w zasadzie ludzi służących pomocą także można w sieci znaleźć (sprawdzone).

damian76
29-01-2014, 20:02
Polecam zapoznać się z literaturą na temat pozycjonowania, później znaleźć odpowiednie fora i czytać czytać czytać. Nie ma jednej porady jak pozycjonować. Trzeba tak naprawdę wymyślić swój plan działania.

sodzia
06-03-2014, 15:34
To jest magia, bo nikt nie wie jak dobrze pozycjonowac, wszystko odbywa sie na czuja.. - sam algorytm w google zna kilka osób i jest pilnie strzezony - za takie informacje trzeba placic milioony :)

sodzia
06-03-2014, 16:05
^Jestem hipsterem, ogolnie strona jest gotowa i nie jest medialna, dlatego nie ma sensu jej aktualizować

Foxen
06-03-2014, 18:42
^Jestem hipsterem, ogolnie strona jest gotowa i nie jest medialna, dlatego nie ma sensu jej aktualizować

Oj uwazaj lepiej bo sporo osob pisalo podobnie a ich strony skonczyly swoj zywot ;)

Hanys90
07-04-2014, 13:12
Na czuja, a jak inaczej :P I lepiej na 2.5, 1.7 to troszku przegięcie :D

hightower12
24-04-2014, 11:50
na początek polecam ten wpis łącznie z infografiką do powieszenia na ścianie - czyli podstawy podstaw SEO (http://www.hauerpower.com/blog/glowna/optymalizacja-strony-internetowej-seo-przyjazne-wyszukiwarce/) dla stron internetowych - bez tego ani rusz, ni linki ni katalogi nie pomogą :) hah.

7521 (http://www.hauerpower.com/blog/glowna/optymalizacja-strony-internetowej-seo-przyjazne-wyszukiwarce/)

agnieszkans28
14-07-2014, 18:49
Ja polecam zapoznanie się jeszcze z najnowszymi zmianami algorytmu wyszukiwarki Google: Panda i Pigwin :)

karxiona
18-07-2014, 23:33
Aby dobrze pozycjonować, potrzebne jest wiele narzędzi. Ale wiele możesz zrobić sam - np. pisać dobry content (np. artykuły poradnikowe) który ludzie chętnie będą czytać i chętnie wchodzić na Twoją stronę.

zeki
20-07-2014, 23:48
@up
dobry content, który nie będzie czytany bo nie będzie wypozycjonowany. Doprawdy czasem to źle się robi od czytania takich uwag. Pozycjonowanie czy inne formy marketingu wymagają trochę wiedzy a nie podłapania kilku branżowych zwrotów typu Panda czy content.

Bez linków strony słabo się indeksują (raz lepiej, raz gorzej), a content nie wbije do topów bez dobrej optymalizacji. Jak to podlinkować? Jak napisać artykuł żeby ludzie go znaleźli? I jak nie zaszkodzić swojej stronie? Cała masa szkoleń na rynku jest. Są listy, z których linkowanie jest bezpieczniejsze. I wreszcie działania marketingowe w społecznościówkach. Jak ogarniecie tak szeroką tematykę to skrobnijcie coś ciekawego co zauważycie.

Beaatka21
01-09-2014, 18:05
Strona podczas tworzenia już musi być pisana pod optymalizację SEO. Pozycjonowanie to loteria nigdy nie wiadomo co się nie spodoba GOOGLE. Potrzebne jest włąsne zaplecze. Prowadzenie blogów. Umieszczanie w dobrych katalogach i wiele innych. To bardzo obszerny temat i ciężko opsać w poście. Trzeba poczytać ... jest na ten temat dużo info.

jozin
25-09-2014, 13:58
Hej!
Jestem tu nowy. Stworzyłem stronę i dodałem na nią trochę artykułów i teraz chciałbym ją wypozycjonować. Czytałem, że wystarczy dodać stronę do katalogów i to powinno wystarczyć. Czy macie jakieś rady jakie to powinny być katalogi?
Pozdrawiam!

zeki
26-09-2014, 11:54
Katalogi to zuo :) Mam stronę, która siedzi w TOP i nie jest dodana do ani jednego katalogu. Oszczędnie z katalogami można próbować, ale to też trzeba różnicować anchory bo z onetu i wp potem przychodzą jako przykładowe toksyczne linki.

BTW branża zamrożona więc zapomnij o pozycjonowaniu tego to raz a 2 te 7 artykułów to zdecydowanie za mało żeby google zaszpanować wartością :)

jozin
29-09-2014, 13:46
No to mnie trochę sprowadziłeś na ziemię...

Generalnie wiem, że potrzeba czasu no i regularnego dodawania treści, aby ten serwis zaczął mieć jakąś moc i wartość. Nie wiem sam, zobaczymy co z tego będzie. Myślałem o kilku największych katalogach, one chyba powinny coś tam dać?

zeki
29-09-2014, 20:37
W tej chwili różnicowanie to podstawa. Największe nie największe za takie linki łatwo podpaść jak nie masz nic innego. No Ty już masz jeden z forum niniejszego więc jakieś urozmaicenie jest ;) Podstawa to rzeźbienie z linkami z najróżniejszych miejscówek, najróżniejszych skryptów, różnicowanie anchorów. I broń Boże unikanie spamerskich miejsc. Sporo do ogarnięcia. Najbezpieczniej mieć teraz własne zaplecze bo tam kontrolujesz wszystko. A to z kolei kupa roboty bo trzeba powyższe wskazówki uwzględnić. Zresztą zaplecze też trzeba podlinkować i niestety pierwszy poziom znowu uwzględniając powyższe wskazówki. :D Kupa roboty i masa czasu żeby zaczęło grać. Jak już ruszy to rządzisz.

crusher_84
29-10-2014, 14:47
Pozycjonowanie to w sumie temat rzeka. Pierwszą rzeczą jest oczywiście dobrze napisany sam kod strony z odpowiednimi znacznikami, treścią, dobór fraz / słów kluczowych, pisanie artykułów na różnych blogach na te frazy, portale społecznościowe, linkowanie na stronach z dobrym PR-em i wiele innych rzeczy na które google patrzy, a których nigdy wprost nie powiedzą :)
Sam mam do pozycjonowania stronę opartą na joomli xxxxxxxxxxxxxxx - usunięto adres/ zwiastun] i sądzę że joomla ew. virtuemart dodaje bardzo dużo syfu utrudniającego dobre pozycjonowanie. Ale może to tylko moja myśl.

zwiastun
29-10-2014, 15:36
I jeśli sądzisz,że umieszczanie adresu na forum Ci coś pomoże, to się gruuuuuuuuuuubo mylisz!

crusher_84
29-10-2014, 15:40
Nie sądze bo przecież to i tak ustawia się z automatu nofollow :)

zwiastun
29-10-2014, 15:51
No to po co umieszczasz zbędne linki :)

crusher_84
29-10-2014, 15:58
Sprawdzam czujność adminów ;)

kore
03-11-2014, 09:32
Pozycjonowanie nie jest takie proste, są kursy, szkolenia, fora o tej tematyce. Tylko, że jak ktoś ma np duża stronę z bardzo konkurencyjnymi frazami to po czasie stwierdzi, że samemu nie warto pozycjonować. Lepiej zapłacić za tą usługę komuś innemu.

johnnorton
05-11-2014, 11:05
Do wypozycjonowania strony nie wystarczy dodać ją do katalogów, trzeba też zdobywać wartościowe linki, i dobrać słowa kluczowe. Najlepiej pozycjonowanie strony zlecić firmie pozycjonerskiej, wtedy będziemy pewni dobrych efektów i braku kar od google.

kondzio2003
11-12-2014, 09:51
Ja mam na blogspocie stronę, na którą wrzucam ciekawe cytaty, zasadniczo robiłem to dla siebie i podlinkowana jest tylko na jednej stronie z PR2, wejść jest może 5 miesięcznie i po 5 latach uzyskała PR1 :)
Życzę powodzenia :)

zeki
11-12-2014, 16:41
@up A co ma PR do pozycjonowania?

@johnnorton A co zrobisz jak ktoś skorzysta z Twojej rady i mu firma stronę w filtr wpędzi? Trafisz na taka co dodaje do katalogów i tragedia gotowa...

NeoHos
17-12-2014, 10:07
Warto śledzić bloga Matta Cuttsa i czytać publikacje związane z SEO.
Na początku zoptymalizować stronę by była przyjazna dla wyszukiwarki.

W internecie znajdziesz dużo tutoriali i for. Nie jest to proste zajęcie ale wiedza jaką posiądziesz może okazać się pomocna jeśli chcesz stale promować swoją strone w sieci Internet.

Pozdrawiam

zeki
17-12-2014, 12:51
Warto śledzić bloga Matta Cuttsa

hahaha chyba tylko po to żeby się pośmiać. On jest jak TVN - prawdę powie jak się pomyli.

fieretta
02-03-2015, 23:15
w zasadzie to ominął bym dodawanie do katalogów i skupił się na czymś innym...

Maks
02-03-2015, 23:36
Kolega widzę lubi wykopy, gdzie temat rzeka :)

Co do tematu to katalogi aktualnie upadają, jest może 50-100 wartych uwagi, w tym nieśmiertelny gwiazdor czy onet. Od lat są w czołówce, działają na autorskim skrypcie i byle strony się tam nie doda jak to ma miejsce w wielu "moderowanych" katalogach. Multikodów to już kompletnie unikać jak ognia, zło w najczystszej postaci.
PR to kolejna historia powtarzana do znudzenia. Algorytm PR nie był aktualizowany z 2 lata (jak się mylę to poprawcie, ale 1,5 roku jak nic!). Kiedyś 2-3 razy w roku był update, resztę sobie sami doczytajcie/dopiszcie/domyślcie się...

bluspc
10-03-2015, 09:13
Najważniejsze są wartościowe linki moim zdaniem.

sidorboss
19-03-2015, 19:07
Zajrzyj na stronkę forum - pozycjoinowanie i optymilizacja
Tam znajdziesz wiele porad.

abaspt
20-03-2015, 11:21
Albo olej sprawę i czekaj na telefon konsultatnta z jakiejś firmy;p

lejdos
21-03-2015, 15:39
to nie jest takie proste, jak nie wiesz jak się za to zabierać to albo poradniki jakieś albo po prostu kogoś sobie wynajmij, teraz jest troszkę tych firm także nie będziesz mieć problemów bo cenowo też jest przystępnie

zeki
21-03-2015, 22:27
cenowo nie jest przystępnie. Firma co ma przystępne ceny musi odwalać robotę na odwal. Skończyły się czasy, że większa ilość linków = wyższej pozycji. Przystępne cenowo ofert polegają na waleniu automatami i patrzeniu czy się uda. Jak się uda to jest $$$ a jak nie to klient zmieni firmę.

valerie89
29-04-2015, 14:09
cenowo nie jest przystępnie. Firma co ma przystępne ceny musi odwalać robotę na odwal. Skończyły się czasy, że większa ilość linków = wyższej pozycji. Przystępne cenowo ofert polegają na waleniu automatami i patrzeniu czy się uda. Jak się uda to jest $$$ a jak nie to klient zmieni firmę.

jak najbardziej się zgadzam. firmy pozycjonerskie (szczególnie te z niskimi cenami) wrzucają automatami linki gdzie popadnie i to w hurtowych ilościach - taka strategia jest skazana na porażkę. pozycjonowana strona wchodzi do filtra lub nawet dostaje bana. takie firmy lepiej omijać szerokim łukiem.

nuplo12
05-05-2015, 11:46
Pozycjonowanie nie jest wcale prostą operacją..

GrzesiekCz
09-05-2015, 15:44
W ogóle nie jest proste. Ale jedna fraza o któej była rozmowa jest to zrobienia samodzielnie i nie opłaca się bardzo często jednej frazy zlecać bo pozycjonowanie jest też bardzo drogie.

dariuszjankowski
05-06-2015, 17:44
Obecnie google jest coraz bardziej dopracowane. Maszyny poszły w zapomnienie i liczy sie ręczna praca :)

pkosela
05-06-2015, 23:03
To chyba powinno być nie "dopracowane", a "zapracowane" ;-)

grmSTUDIO
16-06-2015, 10:44
Trochę tak i trochę nie, maszyny, SWL i inne tego typu rzeczy dalej działają, tylko trzeba umieć je wykrzystać :) nie działa już sposób taki, że kupujesz domenę, wrzucasz do softu i za 5 dni masz TOPy

kociasty
16-06-2015, 21:09
Dlatego lepiej pozycjonować ręcznie, a nie automatami. :) Polecam właśnie takie firmy.

stanislaw992
18-06-2015, 11:24
No tak jak napisał kolega wyżej. Pozycjonowanie ręczne przynosi najlepsze efekty. Najwięcej pracy, ale efekt najlepszy. ;)

grmSTUDIO
22-06-2015, 09:07
No tak jak napisał kolega wyżej. Pozycjonowanie ręczne przynosi najlepsze efekty. Najwięcej pracy, ale efekt najlepszy. ;)

Co masz na myśli pozycjonowanie ręczne?

piekarniak
30-06-2015, 11:55
Bardzo dużo jest na ten temat w sieci, trochę poszperaj a napewno znajdziesz choćby podstawy takich działań.

jumelka
16-07-2015, 15:56
Do pozycjonowania najlepiej poszukać jakiejś profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. Najlepsze jest pozycjonowanie ręczne, wiadomo.

vartel
16-07-2015, 23:35
przede wszystkim skuteczny copywriting. znajdź słowa kluczowe, umieść w odpowiednich miejscach, w wielu odmianach.

TomaszKonnka
24-11-2015, 12:46
Co masz na myśli pozycjonowanie ręczne?


pozycjonowanie ręczne to pozycjonowanie bez korzystania z programów typu publiker, który automatycznie robi wszystko za ciebie.

GOGOKOM
08-12-2015, 17:37
Być zawsze i wszędzie - to jest skuteczne pozycjonowanie :)

sidorboss
19-01-2016, 09:26
Dobra treść na stronie to podstawa.

hurkax
29-01-2016, 17:19
Zleć pozycjonowanie jakiejś firmie pozycjonującej. ;)

jeunesse
16-03-2016, 09:08
Tylko wybierz firmę, która pozycjonuje za efekty i najlepiej umowa krótkoterminowa. Nie ma efektów pa pa ;)

KumulacjaEnergii
16-03-2016, 19:44
tylko weź pod uwagę, że na efekty często trzeba swoje odczekac. Naciskaj agencję na szybkie efekty to równie szybko dostaniesz filtra i wysokim pozycjom powiesz "pa pa" ;) Umowy krótkoterminowe w pozycjonowaniu nie mają sensu bo często uzyskanie dobrych efektów dla konkurencyjnych fraz (a więc takich z których bedziesz miał ruch) trzeba czekać kilka miesięcy.

jeunesse
16-03-2016, 21:50
Filtra dostaje się za brak wiedzy a nie za szybkie efekty. Dla mnie efekty to nie tylko TOP 10 na konkretną frazę. To też ilość zdobytych linków przychodzących i ich jakość. Należy się domagać od agencji konkretnych działań i mieć informacje zwrotną jak ten proces przebiega. Umowy krótkoterminowe jak najbardziej mają sens, a najlepsze są te z 1-mc wypowiedzenia. Przykładowo płacę 300zł/ m-c + gratyfikacje za określone pozycje, raz w miesiącu dostaje raport (co firma realnie zrobiła). Nie satysfakcjonuje mnie to mówię dziękuje - jest dobrze działamy dalej.
Często jest tak że agencje pozycjonują na jedną lub dwie konkurencyjne frazy po kilkanaście miesięcy, klient czeka i czeka aż w końcu wejdzie do top20 później top10 (na pewno to nie będzie pierwsza lokata w wynikach wyszukiwarki) i płaci ogromny haracz bo to przecież trudna=konkurencyjna fraza. A wejść mało.... Klient rozgoryczony na rozkręcenie biznesu czekał pół roku, ruchu nie ma satysfakcjonującego, zysków nie ma a umowa podpisana na 24 miesiące... i jeszcze filtra złapie bo mała dywersyfikacja backlinków.

psionki
18-03-2016, 19:35
ozycjonowanie to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Jest wiele czynników (często drobiazgów) które w dużym znaczeniu wpływają na całość.

Podstawową rzeczą jaką musisz umieć przy pozycjonowaniu to minimalna znajomość języka HTML - będzie ci to potrzebne do dokonywania samodzielnych zmian w kodzie.

Jeżeli nie znasz tego języka - nie przejmuj się - jest on prosty do nauczenia i przy odrobinie dobrych chęci jego podstawy możesz bez problemu opanować w około tydzień.

Szczególnie polecam ci stronę www.kurshtml.boo.pl (http://www.kurshtml.boo.pl/) gdzie za darmo będziesz mógł zgłębić tajniki htmla.

Więc jak wiadomo bardzo ważnym elementem pozycjonowania sa linki (które możesz zdobyć używając systemy wymiany linków omawiane w innym dziale na tej stronie). Jednak aby strona była wartościowa zarówno dla google jak i użytkowników należy odpowiednio ją przygotować.

n_ilona80
13-05-2016, 13:26
załóż narzędzia dla webmanstera, fb, g+ dodaj pare linków i koniec ;)

Karina88
16-06-2016, 12:27
W taki sposób to można pozycjonować na frazę "usługi kowalskie: złote kłódki bramki i zegarki" :/
Niestety to nie jest takie proste jak może się wydawać.

xaero
30-06-2016, 12:08
Dokładnie, nie rozumiem też dlaczego na co drugim forum każdy chce sam pozycjonować. Okej, małe biznesy lokalne to jeszcze zrozumiem, parę poradników, trochę pracy i da się coś sensownego zrobić, ale przy jakichkolwiek konkurencyjnych frazach stosunek straconego czasu przeznaczonego na naukę do wzrostów strony jest po prostu nie opłacalny. A swoją drogą jak ktoś zrozumie pewne rzeczy nie tak jak powinien to jeszcze może zaszkodzić stronie.

GieldaP
01-08-2016, 11:41
Proponuje zacząć od wybrania odpowiednich fraz, ale nie takich które mają największe ilości wyszukiwań. W takich będzie oczywiście trudniej, nie tylko w zdobyciu miejsca, ale również w konwersjach. Kolejny krok to zobacz, co i jak robi konkurencja.

latyko
16-08-2016, 19:35
Tak jak pisano wyżej - na popularne frazy nie ma co samemu startować z pozycjonowaniem. Szkoda czasu na walkę z firmami dysponującymi dużymi budżetami.

KaSzatanka
07-10-2016, 11:22
Dokładnie, nie rozumiem też dlaczego na co drugim forum każdy chce sam pozycjonować. Okej, małe biznesy lokalne to jeszcze zrozumiem, parę poradników, trochę pracy i da się coś sensownego zrobić, ale przy jakichkolwiek konkurencyjnych frazach stosunek straconego czasu przeznaczonego na naukę do wzrostów strony jest po prostu nie opłacalny. A swoją drogą jak ktoś zrozumie pewne rzeczy nie tak jak powinien to jeszcze może zaszkodzić stronie.

Sam sobie odpowiedziałeś :) Właściciele drobnych stron, niekoniecznie nawet biznesowych, oraz blogów też chcą zajmować dobre pozycje w wyszukiwarce.

Malwina0
10-10-2016, 12:39
W internecie jest dużo poradników, sam z nich korzystałem. Czytałem różne, dlatego też konkretnego Ci nie podeśle już nie pamiętam gdzie dokładnie były itp

raczek88
25-10-2016, 10:43
wystarczy poczytać pozycjonerskie fora i blogi ;)

zeki
25-10-2016, 22:15
@up z kupą starej wiedzy albo wręcz wkrętkami. Na największym forum znalazłem kiedyś poradę: " poczytaj posty xxx i yyy z ostatnich dwóch lat, a potem zrób dokładnie odwrotnie" :D

DaReK_tHe_CrOw
04-11-2016, 12:57
Trzeba cały czas czytać i testować. Praktyki nic nie zastąpi :) SEO to nie tylko zdobywanie linków - jak uważa wielu początkujących adeptów SEO.

opretis
16-01-2017, 22:00
Niestety ale pozycjonowanie nie jest łatwym zajęciem... Trzeba codziennie praktycznie aktualizować wiedzę, dlatego mimo wszystko ja wolę jak robi to za mnie ktoś kto się na tym zna. Zatrudniam do tego profesjonalną firmę, i jestem bardzo zadowolony z efektów. A sam czasem coś porobię na jakiejś testowej domenie dla rozrywki

lucys
23-03-2017, 19:03
a takie same zasady pozycjonowania są w polsce jak i w np. niemczech czy anglii??

Maks
24-03-2017, 01:35
Większość zasad jest taka sama bądź podobna. Mówię tutaj o pozycjonowaniu pod Google, ale trzeba mieć też na uwadze że w innych krajach mogą dominować inne wyszukiwarki.

discanvi
03-04-2017, 19:47
Pozycjonować samemu czy kupić pozycjonowanie ?

To pytanie zadaje sobie wiele osób. Czy zająć się samemu pozycjonowaniem czy zlecić to firmie.

Pozycjonujemy samemu.

Pozycjonowanie wymaga doświadczenia - to prawda. Jednak doświadczenie można nabyć – tak naprawdę obecnie w internecie jest tak dużo źródeł wiedzy iż bez problemu można znaleźć interesujące nas informacje.

Pamiętajmy jednak iż wiele osób posiadających wiedzę – owszem chętnię się nią dzielą, ale za pieniądze. W tym momencie i tak musimy ponieść jakieś koszty.

Bez wątpienia wymaga to czasu, jednakże warto zadać sobie jedno pytanie - czy czas który poświęcę na naukę pozwoli mi w przyszłości zaoszczędzić pieniądze ? Czy finanse które zainwestuje z profesjonalny kurs pozycjonowania pozwoli mi za jakiś czas zmniejszy moje koszty ?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: i tak i nie. Widza zawsze się przyda – jednak pozycjonowanie nie polega na jednorazowym przyswojeniu wiedzy z kursu lub książki. Prawda jest taka iż w pozycjonowaniu co kilka miesięcy (a czasem nawet częściej) coś się zmienia. Zmiany te trzeba śledzić na bieżąco aby utrzymać się na samej górze.

Często wiedzę trzeba uzupełniać na bieżąco kursami i co za tym idzie generuje to dodatkowe koszta no i czas. Jeśli jesteś pasjonatem i interesuje cię temat pozycjonowania to samodzielne działania jest z pewnością dla Ciebie – będziesz zgłębiać tajniki seo i sprawi ci to przyjemność. Możliwe też iż zaoszczędzisz trochę pieniędzy które wydał byś na firmę.

Jeśli jednak nie ogarniasz tematu – a już tym bardziej masz mało czasu to samodzielne pozycjonowanie i nauka może zająć ci naprawdę dużo godzin. W końcu pozycjoner obecnie traktowany jest jako pełno etatowe zajęcie.

Drugim aspektem (lub minusem samodzielnego pozycjonowania) są sytuacje krytyczne czyli filtry w wyszukiwarce – kiedy twoja strona znika z wyników wyszukiwania. Jeśli nie wiesz co zrobić w takiej sytuacji, a także nie wiesz co robić aby do tego nie dopuścić lepiej nie zabieraj się za pozycjonowanie ponieważ możesz tylko zaszkodzić swojej stronie.

Maks
03-04-2017, 21:23
Bardzo ładna krypto reklama, szkoda tylko że linka wklepać nie możesz ;) Druga sprawa, temat o tym jak się pozycjonuje a nie czy pozycjonować samemu czy przez firmę.

Webpiksel
08-05-2017, 21:37
Zacznij od napisania unikalnej atrakcyjnej dla użytkownika treści, dodaj nagłówki 1szt. h1, z 3-4szt h2 itd. Opisz zdjęcia na stronie tekstem alternatywnym w znacznikach alt, a linki tytułami, jeśli masz stronę na CMS Joomla proponuje doinstalować JCH_optimize_PRO, zadbaj o proste, krótki linki do postron najlepiej żeby pojawiały się w nich tak samo jak w nagłówkach i treści słowa kluczowe... a potem szukaj miejsc gdzie możesz zostawić link do swojej strony.

Maks
08-05-2017, 21:40
Weźcie też pod uwagę że jak ktoś ma mała stronę czy jest mikro firmą z minimalnym zyskiem to nie ma kasy na pozycjonowanie i sam kombinuje. Wiadomo że efekt będzie słabszy, ale firmy pozycjonujące też bywają do bani. Można poczytać o takich kwiatach na forum o pozycjonowaniu.

Webpiksel
08-05-2017, 21:55
Weźcie też pod uwagę że jak ktoś ma mała stronę czy jest mikro firmą z minimalnym zyskiem to nie ma kasy na pozycjonowanie i sam kombinuje. Wiadomo że efekt będzie słabszy, ale firmy pozycjonujące też bywają do bani. Można poczytać o takich kwiatach na forum o pozycjonowaniu.

W pełni się zgadzam, efekty można uzyskać samodzielnie, jednak na pewno trzeba poświęcić trochę czasu zwłaszcza na optymalizację strony, a przed tym trzeba trochę poczytać. Na mniej konkurencyjne frazy można łatwo samodzielnie dostać się do TOP10.

terra
26-05-2017, 13:52
Mamy dwa rodzaje usług SEO
1. Realizacja SEO - wiąże się to z jakąś większą kasą, ponieważ ktoś przejmuje obowiązki właściciela, które wymagają min 1 h pracy dziennie poświęconej tylko pozycjonowaniu,
2. Audyt SEO - na które każdy właściciel może sobie pozwolić, ponieważ płaci jednorazowo za wiedzę, którą może potem wykonać, niestety to on będzie musiał poświęcać tą symboliczną godzinę na pozycjonowanie.

GOGOKOM
26-06-2017, 11:58
@Patryl25 polecasz firmę która żongluje polskim prawem, "dopełnia" wymagań na tyle że powstaje pytanie czy dopełniła obowiązku. Jeśli firma nie potrafi w jasny i czytelni sposób wypełnić obowiązków wynikających z polskiego prawa, które należy stosować w internecie to domniemam że podobnie realizują swoje usługi - oczywiście mogę się mylić, błąd może wynikać z braku umiejętności administratora strony.
Przekonaj mnie że jest inaczej jak już polecasz w swoim 1 wpisie na forum firmę a.....
W internecie polskie prawo ma również zastosowanie, a w tym przypadku jest trochę braków

d4nt3
29-06-2017, 20:40
jest dużo polskich for które opisuja jak można pozycjonować stronę www, na facebooku równiesz mozna znaleśc grupy na których mozna zadawac fachowe pytania.

kyniu
10-07-2017, 15:47
Pierw optymalizacja strony pod wyszukiwarkę a potem linkowanie. Wartą przed pozycjonowaniem strony wypełnić ją dodatkową treścią.

terra
11-07-2017, 12:47
Pierw optymalizacja strony pod wyszukiwarkę a potem linkowanie. Wartą przed pozycjonowaniem strony wypełnić ją dodatkową treścią.
To nie jest takie proste :). Aktualnie jest ponad 200 parametrów branych pod uwagę w algorytmie google. Optymalizacja strony, czyli szybkość ładowania strony jest tylko jednym z wielu, podobnie jest z linkowaniem. Gdybym miał dawać "złotą" radę, to zacząłbym odwrotnie niż Ty. Treść jest najważniejszym wskaźnikiem przy pozycjonowaniu. Jeśli chcesz pozycjonować stronę to zacznij od wartościowej treści !!!!!!!!!!!!!!!!

pe_pe
12-07-2017, 11:34
(...) Optymalizacja strony, czyli szybkość ładowania strony jest tylko jednym z wielu (...)

Optymalizacja pod wyszukiwarki ma tyle wspólnego z szybkością ładowania co kwasek cytrynowy z cytryną...

terra
12-07-2017, 12:28
Jasne zgadzam się, pominąłem ważne słowo w poście kynia "optymalizacja strony pod wyszukiwarkę". Dla mnie optymalizacja strony oznacza optymalizację szybkości strony, natomiast to optymalizacja pod wyszukiwarkę to coś więcej, czyli dla mnie przebudowa treści itd.

Sykwa
11-10-2017, 16:03
To nie jest takie proste, lepiej to zlecić specjalistom. Ja pozycjonowanie strony sklepu zleciłem firmie [To nie miejsce na reklamę! Tutaj doradzamy co można we własnym zakresie zrobić - komodore] i bardzo jestem zadowolony. Sprzedaż ciągle rośnie i liczba osób odwiedzających stronę ciągle wzrasta.

mania4489
20-11-2017, 12:36
warto zlecić tą pracę komuś jak chcesz coś szybko zyskać

Blowy
20-11-2017, 16:18
Pozycjonowanie warto robić według zasady White Hat SEO. To bezpieczna metoda, która daje stabilne efekty. Trzeba na nią poświęcić więcej pracy, ale na pewno jest to warte rezultatu.

terra
20-11-2017, 18:40
uuu jak grubo ;), może od razu rozwiń innym użytkownikom co oznacza "white hat seo" i jaka jest różnica między tym a "black hat seo" :)

siristru
20-03-2020, 11:13
Zamykam kolejny temat który wykorzystywany jest do umieszczania reklam.
Pytać "Wójka Google" (pisownia celowa) jeśli idzie o pozycjonowanie. Koniec ze spamem.