PDA

Zobacz pełną wersję : Mobilna strona



stryjek
08-04-2013, 15:10
Witam
Chciałbym zeby moja strona wyświetlała się dokładnie taka sama w komuterze jak i w smartfonie czy tablecie. W sieci jest mnustwo dodatków ale kazdy twoży swój jakiś standardowy szablon dla strony.
Znalazłem gdzieś w sieci taki kod
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1">
podobno będzie on skalowal moje www do poszczególnych urządzeń. Problem polega na tym że tzreba go wpisać pomiedzy sekcję <head> a w moim pliki index.php nie ma wogóle konstrukcji html tzn nie ma head body itp. w takim razie gdzie to wstawić

tomaszek83
08-04-2013, 15:18
Poczytaj o RWD (Responsive Web Design). Generalnie zasada jest prosta. Musisz mieć rozszerzenie które rozpozna Ci na czym otwierasz stronę, i wczyta zdefiniowany dla tej strony szablon. Szablon możesz albo znaleźć darmowy w sieci, albo napisać swój własny pod konkretne urządzenie.

Czy skalowanie witryny jest dobre? Wątpię. A jak otworzę Twoja witrynę np w Nokii E52? To co dostanę? Tekst który przeczytam używając lupy? Urządzenia mobilne to nie tylko tablety ale też i zwykłe komórki.

stryjek
08-04-2013, 15:47
Jest strona www.hoteldlapsow.com i nie ma ona specjalnego osobnego szablonu na komórki a wszędzie otwiera się jednakowo Pisząc komórki masz namyśli telefony obsługujące wap tak nie android czy windows mobile. Jesli tak to jednak mała rzesza ludzi z takimi telefonami czyta takie strony jak moja więc jeśli tylko tych telefonów dotyczy skalowanie to ja bym prosił o pomoc gdzie wkleić ten kod powyżej

- - - Updated - - -

Robie szablony w Artisteer i wyczytałem teraz ze do szablonów automatycznie jest dodawane (Responsive Web Design) i tak chyba jest ale strona na smartfonie otwiera się całkiem inaczej niż orginalna na kompie otwiera się tak jak w przykładzie artisteer ze strony http://www.artisteer.com/Default.aspx?content_id=newsletter_2012_10_1&p=c ale ma się to nijak do orginału więc ja chyba wolę zeby zwykłe komórki nie czytały niż ma mi rozwalac stronę na smartfonie

PeFik
08-04-2013, 20:38
Artisteer to produkt komercyjny, zatem:
a) oferuje wsparcie dla swoich klientów.
b) grono osób, które z niego korzystają na tym forum jest małe, za tym mniejsza jest szansa, że ktoś ci podpowie.
c) zawodowcy nie używają tej zabawki, mimo iż z każdą wersja jest trochę lepiej, więc jak mamy coś powiedzieć.


W sieci jest mnustwo dodatków ale kazdy twoży..
popracuj nad ortografią, póki czas.

tomaszek83
08-04-2013, 21:22
@stryjek, WAP to technologia przesyłu ogólnie ujmując, a Android i WM to systemy operacyjne. A zapomniałeś dodać gros użytkowników korzystających np. ze zwykłych komórek pod Symbianem. No ale Twój wybór.

bobrza
15-04-2013, 10:57
a w moim pliki index.php nie ma wogóle konstrukcji html tzn nie ma head body itp. w takim razie gdzie to wstawić

jak to możliwe? źle patrzysz. artister tworzy normalne szablony z podstawowymi sekcjami. pewne.

mastahary
17-04-2013, 19:49
Temat RWD to dość rozbudowana działka. Jeżeli nie poradzisz sobie z Artisteerem (korzystałem tylko ze starych wersji, kiedy o RWD jeszcze nikt nie słyszał, więc nie wiem jak to teraz tam wygląda), to najłatwiejszym rozwiązanie będzie zakup gotowego responsywnego szablonu. Jeżeli chcesz to zrobić bezkosztowo, to pobierz jakiś bezpłatny responsywny framework (np. Warp - http://www.yootheme.com/themes/warp-framework, moim zdaniem najłatwiejszy do ogarnięcia), ale to trochę więcej zabawy.

Tworzenie osobnych szablonów pod urządzenia mobilne mija się z celem, kiedy masz możliwość wykorzystywania RWD:) A przerobienie Twojej witryny pod framework Warp nie będzie wcale bardzo trudne i czasochłonne, a nauczysz się przy okazji paru fajnych rzeczy:)