PDA

Zobacz pełną wersję : Skalowanie - responsive?



joomal
09-04-2013, 08:04
Witam, mam problem ze skalowaniem strony. Zainstalowałem szablon pod joomla 3, o nazwie Sj_joomla3. Tutaj demo http://demo.smartaddons.com/#sj-joomla3 . Problem w tym że wszystko łądnie układa się na pełnym ekranie, wystarczy, że zmniejszymy ekran przeglądarki i wszystko się sypie, nawet w tym demie. Nie pojawia się dolna belka przewijanie tylko na siłe wszystko się skaluje. Tak więce moje pytanie, gdzie wyłączyć to skalowanie? Jest taki plik css/yt-bootstrap-responsive.css ale nie wiem czy to o to chodzi. Chciałbym aby nic się nie skalowało, a przy mniejszym rozmiarze przeglądarki można by było przesuwać suwakami. Z góry dzięki za szybką pomoc.

alex51
09-04-2013, 12:01
Szablony responsywne mają eliminować stosowanie poziomego suwaka, pozostawiając jedynie przesuwanie w pionie zawartosci strony. Wskazany szablon można testować w różnych urządzeniach mobilnych dzieki dostepnej na tej stronie opcji "Select screen".

joomal
09-04-2013, 12:04
Po instalacji szablonu opcji "Select screen" nie ma ale to mi jest nie potrzebne. Pytanie czy mogę wywłąć suwak poziomy i zablokować skalowanie strony?

alex51
09-04-2013, 12:15
Stwierdziłeś, że demo też "się sypie" stad moja uwaga o "Select screen". Prezentujesz całkowicie dla mnie niezrozumiałe podejście. Zwykle padają pytania w odwrotnym kierunku, jak ze zwykłego szablonu zrobić szablon responsywny. Skoro nie zależy Ci na zachowaniu funkcji RWD, to po co kupiłeś szablon responsywny? Wystarczyło zainteresować się szablonami bez RWD.

joomal
09-04-2013, 12:23
Po pierwsze nie kupowałem bo jest darmowy a spodobał mi się. Po drugie skaluje kiepsko więc muszę z tego zrezygnować. Po trzecie mam proste pytanie, czy się da to przerobić czy to walka z wiatrakami?

alex51
09-04-2013, 12:40
Faktycznie, jest darmowy, ale skoro Twoim zdaniem skalowanie jego jest kiepskie, to aktualne pozostaje trzecie pytanie a raczej sugerowana odpowiedź. Przerobić szablon zawsze można, eliminując style css odpowiedzialne za responsywność a pozostawiając podstawowe, ale nie widzę sensu w psuciu czegoś, co zostało dobrze zrobione. Nadal podtrzymuję swoje wcześniejsze twierdzenie o bezzasadności Twojego pomysłu.

joomal
09-04-2013, 13:23
Rozumiem, ale załóżmy, że jestem mocno uparty ;) i chcę ten szablon przerobić, to strasznie jest to dużo roboty? Mam plik yt-bootstrap-responsive.css wydaje się, że odpowiedzialny za wszystko. Tylko czy sam styl css za to odpowiada?

Gall Anonim
09-04-2013, 13:42
@joomal - zerknij na Helix (http://demo.joomshaper.com/?template=helix) - co prawda jest również RWD ale chodzi poprawnie, a demo tego który pokazałeś faktycznie się sypie.
Pzdr

zwiastun
09-04-2013, 14:05
W jaki sposób badacie poprawność działania tego szablonu?
Szablon oparty jest na zapytaniach o media i w przypadku małych urządzeń (smartfon, telefon) wyłącza w ogóle slider, który powoduje wysypywanie się szablonu przy badaniu reaktywności szablonu metodą zmniejszania okna przeglądarki.

@jomal: Jeśli przejrzałeś ustawienia, to wiesz, ze szablon nie ma wbudowanych opcji wyłączania obsługi urządzeń mobilnych.
"Wyłączenia" nie da się też dokonać za pomocą jakiegoś prostego zabiegu w kodzie (typu: usuniecie jednego wiersza). Wszystko jest do zrobienia, ale jeśli nie masz wystarczającej wiedzy (a nie pytałbyś przecież, gdybyś miał), to możesz przyjąć szablon z całym dobrodziejstwem inwentarza albo odrzucić.

joomal
09-04-2013, 14:35
Dokładnie jest tak jak piszesz. Zmniejszanie przeglądarki wysypuje szablon co jest właśnie moim problemem. Szkoda, bo szablon mi odpowiada i już sporo na nim zdziałałem a teraz taki zonk. Tym samym dziwi mnie, że jest niedopracowany do używania webowego na PC. Faktycznie, za mało mam wiedzy żeby coś mieszać, dlatego zapytałem. Ok po tej odpowiedzi muszę pogodzić się z dobrodziejstwem inwentarza. Dzięki.

zwiastun
09-04-2013, 14:43
Tym samym dziwi mnie, że jest niedopracowany do używania webowego na PC.
Szablon jest dopracowany. Reaktywność (responsywność, jak tłumaczą niektórzy) = reagowanie na rozmiary okna urządzenia, a nie przeglądarki. Szablon rozpoznaje poprawnie rożne urządzenia i różne przeglądarki, ale szablony reaktywne niekoniecznie muszą być szablonami elastycznymi (skalowalnymi)

joomal
12-04-2013, 10:38
Mam jeszcze problem z tym szablonem jeśli chodzi a artykuły. Zainstalowałem JCE edytor i niestety nie zapisuje zmian który zrobię w edytorze. Np zmieniam czcionkę na czerwoną i nic, nie formatuje niczego. Gdzie to można ustawić aby JCE zapisywał zmiany?

joomal
12-04-2013, 11:53
W TinyMCE to samo :/

tomaszek83
12-04-2013, 13:07
@joomal a jak to się ma do tematu? Jeden problem = jeden temat. Poza tym sprawdź czy czasem nie masz w szablonie zdefiniowanych klas które mają wyższy priorytet ważności i nie nadpisują Ci formatowania z edytora. Czy na zapleczu zmiany widać?

joomal
12-04-2013, 13:23
Wiem wiem, że to nie ten temat ale tu ewidentnie dotyczy tego szablonu, więc jak ktoś go jeszcze użyje będzie miał gotowca - dlatego tak dopisałem. Na zapleczu też niestety nie widać zmian.