PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek EUCookieDirectiveLite - problem po modyfikacj dodatku



adam_
09-04-2013, 21:42
Witam,
Zainstalowałem dodatek EUCookieDirectiveLite. Jest to plugin wyświetlający baner javascript-owy u góry strony z informacją, że strona używa plików cookies. Dodatek jest w wersji angielskiej, więc chciałem go spolszczyć. Znalazłem odpowiedni plik php, podmieniłem teksty na polskie. I właśnie problem: plik zapisałem jeszcze raz, tym razem z kodowaniem utf-8, aby polskie znaki były widoczne. Niestety joomla praktycznie "pada" (nie otwerają się artykuły, menu, i cały panel admina ma problemy z działaniem itp.) gdy ten plik skopiowałem na serwer strony. Tak jakby Joomla "zauważyła" że stworzyłem nowy plik z kodowaniem utf-8. Gdy wprowadzam zmiany na orginalnym pliku, to Joomla działa bez zarzutu, ale wiadomo, nie ma polskich znaków, choć tekst mogę podmienić.
Czy mógłby ktoś pomóc? Kiedyś też miałem taki problem, tylko że z plikiem index.php - Może jest jakiś sposób, by stworzyć plik z php z polskim kodowaniem i podmienić w dodatku?

bogdanbojarski
09-04-2013, 22:03
Przecież masz polski dodatek info ciacho. Tu chylę czoło autorom.

trzepiz
09-04-2013, 22:08
@adam_ więcej informacji o Info Ciacho znajdziesz na stronie Fundacji PCJ --> http://www.fundacja.joomla.pl/

A wszystkich, którzy trafią do tego wątku zapraszam także do "lajkowania" .. --> Nasze konto Facebook (https://www.facebook.com/fundacjapcj)

adam_
09-04-2013, 22:09
Ok, dziękuję. Rzeczywiście dobry dodatek, zastosuję go. Ale jak by ktoś wiedział jak rozwiązać powyższy problem to będę bardzo wdzięczny.

bogdanbojarski
09-04-2013, 22:16
Co prawda nie cierpię "lajkowania", ale dla Was uczyniłem wyjątek.

adam_
09-04-2013, 23:42
@adam_ więcej informacji o Info Ciacho znajdziesz na stronie Fundacji PCJ --> http://www.fundacja.joomla.pl/

A wszystkich, którzy trafią do tego wątku zapraszam także do "lajkowania" .. --> Nasze konto Facebook (https://www.facebook.com/fundacjapcj)

Dziękuję. Dodatek ciacho dobrze działa. Ale jeśli ktoś wie, to mógłby podpowiedzieć, dlaczego stworzony nowy plik php załóżmy z kodowaniem utf-8 źle działa z całą Joomla?

souacz
10-04-2013, 07:00
Nie bardzo rozumiem co zrobiłeś... Sam zrobiłem to następująco: otworzyłem plik z serwera, zmieniłem kodowanie za pomocą Notepad 2 na utf-8, zapisałem. Później zmieniłem tekst, zapisałem i działa. Całość robiłem w trybie edycji prze klienta ftp. Czyli praktycznie rzecz biorąc na swoim komputerze. Później ściągnąłem ten plik z serwera i podmieniłem plik w oryginalnym archiwum instalatora dodatku żeby mieć gotowy przy instalacji na innych stronach. Bo przez te nowe przepisy robię to hurtowo, hehe.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

adam_
10-04-2013, 16:41
Nie bardzo rozumiem co zrobiłeś... Sam zrobiłem to następująco: otworzyłem plik z serwera, zmieniłem kodowanie za pomocą Notepad 2 na utf-8, zapisałem. Później zmieniłem tekst, zapisałem i działa. Całość robiłem w trybie edycji prze klienta ftp. Czyli praktycznie rzecz biorąc na swoim komputerze. Później ściągnąłem ten plik z serwera i podmieniłem plik w oryginalnym archiwum instalatora dodatku żeby mieć gotowy przy instalacji na innych stronach. Bo przez te nowe przepisy robię to hurtowo, hehe.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2
Ja poprostu pobrałem plik z zainstalowanego już dodatku Joomli na serwerze. Zapisałem go u siebie na dysku, i wtedy zmieniłem kodowanie. Czyli stworzyłem nowy plik u siebie lokalnie na komputerze. Po edycji podmieniłem zmieniony plik klientem ftp na serwerze (nadpisałem). Może trzeba użyć notepada, a nie zwykłemgo notatnika jak ja ...?
Sprawdziłem właśńie edycje notepada i po modyfikacji pliku php tego dodtaku, znowu Joomla błednie dziala...
Jakaś przyczyna musi być. Tylko co? Na pewno nie niszcze właściwego kodu php, tylko podmieniam teksty i zmieniam kodowanie...
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

souacz
10-04-2013, 17:29
Czyli zrobiłeś to samo co ja. Użyj Notepad2 (http://www.dobreprogramy.pl/Notepad2,Program,Windows,13075.html) lub Notepad ++ i będzie ok. Notepad 2 ma opcję zastąpienia notatnika systemowego.
Ale po co tworzyłeś nowy plik? Po prostu zapisz plik .php i go zmodyfikuj. Chyba, że nie rozumiem co zrobiłeś.

zoryz
08-05-2013, 16:33
Ja poprostu pobrałem plik z zainstalowanego już dodatku Joomli na serwerze. Zapisałem go u siebie na dysku, i wtedy zmieniłem kodowanie. Czyli stworzyłem nowy plik u siebie lokalnie na komputerze. Po edycji podmieniłem zmieniony plik klientem ftp na serwerze (nadpisałem). Może trzeba użyć notepada, a nie zwykłemgo notatnika jak ja ...?
Sprawdziłem właśńie edycje notepada i po modyfikacji pliku php tego dodtaku, znowu Joomla błednie dziala...
Jakaś przyczyna musi być. Tylko co? Na pewno nie niszcze właściwego kodu php, tylko podmieniam teksty i zmieniam kodowanie...
Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

utf-8 bez BOM - też miałem ten problem - trzy godziny zmarnowałem :)

adam_
25-05-2013, 14:18
Bardzo dziękuję. Wskazówka pomogła.

zoryz
28-05-2013, 12:25
ciesze się, że mogłem pomóc :)