PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 2.5.9 - problem z wstawianiem grafik



chapeicu
10-04-2013, 12:47
Witam serdecznie,

od kilku dni borykam się z problemem na który nie potrafię znaleźć rozwiązania ani odpowiedzi. Mianowicie, miałem stronę która działała na Joomli 1.5.23, ostatnio miały miejsce bardzo czeste infekcje trojanami itp, z tego względu postanowiłem zaktualizować do wersji 2.5.9. Migracja nie udała mi się zbyt pomyślnie więc postanowiłem wyczyścić serwer i wgrać nową joomle 2.5.9. co nie stanowi jakiegoś strasznego problemu ponieważ nie była to jakaś strasznie złożona strona. Serwer jest serwerem home.pl, a nową joomle wgrałem poprzez pobranie jej z oficjalnej strony, rozpakowanie i wrzucenie plików przez FTP. Po skonfigurowaniu strona mi odpaliła i zaplecze również działa, jednakże tu się pojawia problem...
PROBLEM:
zarówno w ustawieniach globalnych , gdzie można wyłączyć stronę, to pod boxem do wyłączenia jest guzik dodaj grafikę czy jakoś tak, mianowicie grafikę mogę odszukać z dowolnej lokalizacji w kompie i wczytać ją na serwer jednakże gdy mam ją już w okienku na serwerze nie działa zarówno guzik "wstaw" jak i "anuluj". Żeby z tego wyjść muszę po prostu cofnąć stronę. Sprawdziłem jak ma się to przy dodawaniu artykułów i jest identycznie, mogę dodać plik, jednakże nie mogę go wstawić.

BARDZO PROSZĘ O POMOC BĄDŹ KONSTRUKTYWNĄ RADĘ. Może ktoś z Was wie jak to rozwiązać? Nie jestem może mistrzem Joomli ale całkowitym nowicjuszem również nie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!

pyby
10-04-2013, 15:56
a spróbuj wstawić grafikę korzystając z edytora JCE http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla-25

chapeicu
10-04-2013, 16:16
Spróbuję około 21-22 bo wtedy będę miał dostęp do całości. Jednakże mam pytanie, zmiana edytora jeżeli pomoże to pomoże przy dodawaniu grafik w artykułach, ale raczej to nie zmieni faktu, że nie będą mógł dodać grafiki na wyłączonej stronie (to o czym też pisałem zakładając temat). A może się mylę?
Dziękuję za zainteresowanie, na pewno napiszę czy to pomogło, jednak obawiam się, ze problem leży gdzieś w jakimś skrypcie który przez niezgodność uniemożliwia dodanie grafiki..
Gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to jak najbardziej czekam na propozycje :)

Pozdrawiam

pyby
10-04-2013, 16:39
ps. spróbuj jeszcze inną przeglądarką spośród: IE9 / Firefox 19 lub 20 / najnowszym Chrome'm

chapeicu
10-04-2013, 18:08
Miło mi powiadomić, że... Po ponownym wyczyszczeniu FTP i zainstalowaniu joomli 2.5.9, a następnie spolszczeniu wszystko działa poprawnie. Mogę dodawać grafiki zarówno w artykułach jak i przy wyłączonej stronie. Jeszcze nie wiem czy to była wina jakiegoś błędu przy instalacji czy przeglądarki, ponieważ dodawałem teraz grafiki z innego komputera. Po 21 sprawdzę i napiszę czy był to jakiś błąd skryptu czy wina przeglądarki. Jeżeli będzie wszystko w porządku temat będzie można zamknąć.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję pyby za zainteresowanie tematem.

Daro1003
10-04-2013, 20:43
Proponuję jeszcze korzystać z wtyczki dla grafiki. Mogę Ci coś polecić jeśli potrzebujesz tworzyć jakieś galerie.

chapeicu
11-04-2013, 10:14
Więc sprawa wygląda następująco. Okazało się że najnowszy Chrome (dokładnie: Wersja 26.0.1410.64 m) nie współpracuje za dobrze z joomlą 2.5.9 i to on mi blokował. Wczoraj tak jak pisałem wstawiałem grafiki z innego kompa więc jeszcze nie wiedziałem czy pomogła reinstalacja czy właśnie wina przeglądarki, teraz już mam pewność. Mimo, że wyszło to jakby samo, to pyby wpadłeś na ten sam pomysł, także gdyby nie przypadek to sprawdziłbym to dzięki Tobie, więc masz ode mnie reputację + :up:

Daro, raczej będę potrzebował wtyczkę na kształt małego sklepu internetowego niż galerii, ale jak znasz jakąś dobrą wtyczkę do galerii to jak najbardziej podeślij, na pewno nie zaszkodzi a może ją wykorzystam.

Temat można zamknąć. Dziękuję i pozdrawiam.