PDA

Zobacz pełną wersję : Cena brutto i netto



Leonardo
28-01-2007, 17:33
Czy istnieje możliwość pokazania zarówno ceny netto jak i brutto?
Np.
Cena brutto - x
Cena netto - y

Interesuje mnie to, bo muszę umieścić na stronie cenę detaliczną i hurtową (wykorzystam funkcję podatku VAT), a dodatkowo obie te ceny muszą podlegać rabatom dla określonych grup klientów.

ainow
28-01-2007, 20:40
Nie jestem pewien, czy dobrze Ciebie zrozumiałem, ale zobacz, czy rozwiązanie proponowane w tym poście na forum VM (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=22484.0) nie załatwi sprawy.

Leonardo
29-01-2007, 10:12
Ja wykorzystałem to http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=24146.0 do VM 1.0.9 (może komuś się przyda). Działa z tym, że uzyskuję zapis: Cena: xx zł (yy zł). Teraz głowię się jak sformatować font i wielkość aby rozróżnić te dwie ceny. Niezbyt wiem, gdzie szukać stylu tego zapisu.
To co napisałeś próbowałem, ale to zamienia tylko (w przypadku sprzedaży promocyjne) wielkość zniżki na cenę po zniżce.
Pozdrawiam

ainow
29-01-2007, 11:14
Podejrzyj na flypage - ceny siedzą w znaczniku nagłówków (np. h2 lub h3).
Wg mnie będziesz musiał dodać do css własne definicje dla odpowiednich nagłówków i umieścić je z takim suffix-em, jaki nadasz w konfiguracji modułu sklepu.

Tak sobie czytam to, co napisałem i zastanawiam się, czy sam zrozumiałbym co trzeba zrobić... ;)

Leonardo
29-01-2007, 14:07
Nie mam zupełnie pojęcia o php i html. Staram się szukać na forum virtuemart.net, a potem...metodą prób i błędów ;)
Potrzebuję jeszcze innej informacji. Mianowicie do opisu dodałem wymiary oraz inne zdefiowane przezemnie pola (kolor, średnica, pojemność, itp.). Jak zrobić aby gdy np. w polu Kolor nie zostało nic wpisane, poporostu ono się nie pokazywało.
Przykład
Długość: 32.00
Szerokość: 22.00
Wysokość: 18.00
Kolor: zielony
Waga: 0.23

i teraz mam produkt, którego np. niedotyczy kolor i chciałbym aby mi się pokazało
Długość: 32.00
Szerokość: 22.00
Wysokość: 18.00
Waga: 0.23