PDA

Zobacz pełną wersję : trwały koszyk



mirekmc
28-01-2007, 17:51
Witam,
Czy ktoś wie może jak zrobić w VirtueMart trwały koszyk?

Chodzi mi o to, że gdy włożę jakiś produkt dziś do koszyka, ale nie chcę kupować to może zapisać ten koszyk, tak aby wrócić za kilka dni i zrobić zakupy. Czy VirtueMart ma wogóle taką opcję?

Pozdrawiam,
Mirek

ainow
28-01-2007, 19:16
Według mojej wiedzy, nie ma takiej opcji.

Natomiast na forum VM jeden z userów opublikował moduł, który posiada taką funkcjonalność - jest to (często spotykany w sklepach internetowych) "schowek". Działa tak, że każdy towar włożony do koszyka jest automatycznie dodawany do listy, którą wyświetla moduł. Informacje tych towarach przechowywane są w ciasteczkach; czas przechowywania informacji jest ustawiany w opcjach modułu. Pewną wadą jest sposób kasowania listy - należy dwukrotnie nacisnąć przycisk "wyczyść" (i dwa razy przeładować stronę); nie ma możliwości kasowania produktów pojedynczo - z listy usuwane są wszystkie towary.

Korzystam z tego modułu i jestem z niego bardzo zadowolony. :)

Więcej informacji znajdziesz tu (http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=20271.0).

dancone
11-04-2007, 11:09
Witam,
ainow podałeś link do modułu, który zapisuje w cookie przeglądane produkty?! Może coś się zmieniło na forum VM lub pomyliłeś wątki. czy instalowałeś moduł u siebie. A może to w moim przypadku, nie do końca działa zgodnie z intencją autorów, min. w kwestii konfiguracji. Czy możesz podać przykład na swojej stronie?
pozdrawiam serdecznie

ainow
11-04-2007, 17:02
Aż się wystraszyłem, że faktycznie rzuciłem link w kosmos! ;) Ale jednak nie - jest poprawny i prowadzi do dobrego wątku. U siebie korzystałem z pliku opublikowanego w ostatnim poście tego wątku.

Instaluje się to jak zwykły moduł i publikuje w dowolnym miejscu strony. Konfiguracja również nie powinna spowodować większych kłopotów poza, być może, utworzeniem "templaty" modułu - wzory są w poście nr 11.
Działa bez dodatkowych przeróbek. :)

nieznamsie
11-04-2007, 17:28
Witam!

ainow, możesz podać link, gdzie używasz ten moduł? Chciałbym zobaczyć jak działa na żywo.

dancone
28-05-2007, 22:02
Podtrzymując temat ;-)

ainow, Twoje rozwiązanie działa. U mnie jako ostatnio przeglądane produkty a wszystko za sprawą metody otwarcia karty produktu.

Polecam modyfikację kasowania/czyszczenia na:

Przycisk:


<form action="" method="post">
<div style="margin: 20px 0px 0px 0px;"><input type="submit" name="Submit" class="button" value="<?php echo $button_title; ?>" /><input type="hidden" name="clear_cookie" value="True"></div>
</form>


W tym samym pliku:



// Check to see if we are clearing our history of recently viewed items...
if ($_REQUEST['clear_cookie']){
setcookie( 'rvp', '', time()-3000 );
}




Wyszukałem ciekawsze rozwiązanie, którym jest zapisywanie koszyka w bazie.
Link:
http://virtuemart.net/index.php?option=com_smf&Itemid=71&topic=14790.0

Sprawdziłem.
Jest dobrze - wszystko działa poprawnie.
Nie polecam modyfikacji osobom, które nie rozumieją zmian w kodzie.

Pozdrawiam
Dancone