PDA

Zobacz pełną wersję : Link z kotwicą w pozycjach menu-problem



newuser3
12-04-2013, 13:41
Panowie, mam nastepujący problem:
chciałbym aby pozycje z górnego menu linkowały bezpośrednio do kotwicy w tekście. Nazwa kotwicy jest na stałe w szablonie (miejsce to poczatek tekstu, nad tym jest spory graficzny naglowek). Gdy daje ręcznie adres z #nazwa kotwicy wszystko jest ok i działa. Jak natomiast zrobić aby mozna było tę kotwicę dopisać do pozycji menu? (tutaj pozycje są typu "Pojedynczy artykuł"). Gdy wezmę typ pozycji jako adres URL zadziała ale chciałbym mieć tak jak teraz (nie na sztywno adres). Jest na to jakiś patent?

newuser3
17-04-2013, 14:27
Panowie, nie ma nikt pomysłu jak to ugryźć? Zrobiłem tak: do pozycji w menu (miałem pojedynczy artykuł ale musiałem zmienić na łącze zewnętrzne) dopisałem adres www-niestety, jak mam krótkie adresy ustawione to nie chce działać
np. link
www.nazwastrony.pl/index.php/nazwapodstrony#kotwica
strony nie widzi (podejrzewam że dlatego iż nie mam już takiej pozycji w menu - tzn. nie ma linku do pojedynczego artykułu a przez łącze zewnętrzne.
Jak zmienię na długie adresy i przypiszę link tak jak wyżej działa z kotwicą z tym że adres jest bardzo długi a tego chciałbym uniknąć...
Jest na to jakiś sposób?

Jak mam lik w menu jako pojedynczy artykuł nie mogę zmienić linku do artykułu, zmieniłem w bazie danych ale nic to nie dało.

Może trochę namieszałem...tak w skrócie:
-linki w gornym menu maja byc takie www.nazwastrony.pl/index.php/nazwapodstrony#kotwica

da radę to uzyskać?

zwiastun
17-04-2013, 14:41
Da radę uzyskać tylko i wyłącznie jako link zewnętrzny

newuser3
19-04-2013, 09:24
ok, przyjmując zatem że da rade tylko jako link zewnętrzny to czy przy ustawieniu krótkich adresów (z index.php na początku - bez modrewrite) można uzyskać linki w menu tego typu?:
www.nazwadomeny.pl/index.php/link#kotwica

Gdy zmieniam w pozycji menu na link zewnętrzny, nie jest on już widoczny pod krótkim adresem. Gdy przełącze się na długie adresy wszystko działa ale adres mam tego typu:

www.nazwadomeny.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=11#kotwica


Rozkminiam to w ten sposób, że Joomla gdy tworzę nową pozycję menu tworzy alias (ten krótki do niej). Automatycznie jak zmienię na link zewnętrzny to znika i nie mogę się odwołać do artykułu za pomocą krótkiego adresu typu index.php/nazwa_artykułu

Może zrobić 2 menu nie opublikowane na stronie, tam potworzyć pozycje menu jako pojedyncze artykuły a we właściwym menu gdzie mam linki zewnętrzne odwołać się do z krótkim adresem?
trochę to na około, może jest prostsza droga?

zwiastun
19-04-2013, 11:18
1. Link zewnętrzny to link zewnętrzny - Joomla nie przekształci go na prosty adres.
2. Oczywiście, możesz wykonać kombinację, o której piszesz (art w innym menu) i wtedy skorzystanie z adresu (krótkiego) się uda, bo to po prostu adres w witrynie.