PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z obrazkami po przeniesieniu Joomla 3.0



armez
12-04-2013, 15:38
Witam

Przeniosłem Joomla 3 na nowy serwer. Wszystko przebiegło pomyślnie, ale mam pewien problem.

Jak dodam do artykułu jakiś obrazek i zapiszę, to obrazek mi znika.

Powodem jest to, że przy zapisywaniu zmienia się ścieżka do obrazka z takiej:

images/zielony.png
na taką
\"images/zielony.png\"

Wiecie co jest przyczyną?

Problemem na pewno nie jest edytor, bo jak włączyłem edytor prosty to jest to samo.

W pliku configuration php zmieniłem te ścieżki:

public $log_path
public $tmp_path

Pojawił się też kolejny problem - zainstalowałem JCE, w panel główny JCE mogę wejść, ale jak próbuję wejść w jakąś zakładkę komponentu, to się ładuje w nieskończoność.

zwiastun
12-04-2013, 15:50
Wiemy, pisano już o tym wiele razy. I na pewno miałeś już stosowny komunikat podczas instalacji Joomla 3.x. Na serwerze wlaczona jest opcja Magic Quotes GPC, a ma być wyłączona (magiczne apostrofy)

armez
12-04-2013, 16:18
Dzięki za info. Rzeczywiście pospieszyłem się, mogłem lepiej poszukać. Właśnie na jednym z angielskich forów znalazłem o tym. Tak więc dla tych, który będą mieć ten sam problem co ja:

magic quotes można wyłączyć przez htacces kodem - php_flag magic_quotes_gpc off

Na nowym serwerze tego nie instalowałem, tylko przeniosłem wszystko już zainstalowane. Dlatego też nie wiedziałem że z tym jest problem.

- - - Updated - - -

Ale z tym JCE nadal mam problem. Normalnie przy dodawaniu artykułów działa, ale nie mogę wejść w żadne jego opcje, bo cały czas się ładuje. Nie mogę znaleźć tu na forum podobnego wątku. W google też nie.

zwiastun
12-04-2013, 16:34
@armez: prszę, nie śmieć - naprawdę, nie jesteśmy pod tym względem zadnym wyjątkiem, na wszystkich znanych mi forach obowiązuje zasada: jeden temat - jeden problem