PDA

Zobacz pełną wersję : Test wydajnościowy - jak zrobć



cliper
13-04-2013, 14:28
Witam.
Chciałbym zrobić test wydajnościowy Joomla! (posiadam najnowszą wersje Joomla!)

Proszę o wytłumaczenie jak to można zrobić? i czy jest kilka sposobów.

zwiastun
13-04-2013, 14:34
A co chcesz badać?
Nie wiem, czy będę Ci w stanie coś podpowiedzieć (nawet na pewno nie, bo nie wyobrażam sobie testu wydajności witryny internetowej), ale być może ktoś inny, gdy odpowiesz na to pytanie, potrafią.

AndiC
13-04-2013, 14:51
Może chodzi o test szybkości ładowania się strony z uwzględnieniem poszczególnych elementów strony ??
Jeśli tak to jest wiele takich stron np. http://www.webpagetest.org/

cliper
13-04-2013, 14:53
Piszę pracę na zaliczenie semestru. (takie zadanie wylosowałem).
Mam podrozdział "wydajność Joomla!".
Inne 2 podrozdziały to: "Wydajność Drupal", "Wydajność WordPress".
Na końcu porównać - wnioski.

Może chodzi o zbadanie CMS-ów a nie strony?

Chciałem sam się poradzić jak mamto zrobić.. Jakies propozycje oprócz propozycji AndiegoC?

////
AndiC.. dzięki za pomysł' nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje.

zwiastun
13-04-2013, 15:25
Jako nauczyciel mogę napisać w tym momencie tylko jedno: objaśnienie tematu jest zadaniem nauczyciela/wykładowcy/zleceniodawcy.
Domyślanie się, co autor (tematu) miał na myśli to domena interpretacji literackich, a nie prac technicznych.

Oczywiście, to nie jest tak, że nie można przeprowadzić testów wydajnościowych oprogramowania (w tym przypadku porównawczego trzech systemów CMS, jak rozumiem). Ale w każdym przypadku należy sprecyzować, co ma być badane.

Zatem raz jeszcze, zanim cokolwiek podpowiem (a mam np. gdzieś w zasobach pracę osoby, która przeprowadzała testy wydajnościowe Joomla 1.5), proszę o sprecyzowanie tematu.
Bo niezbyt mam ochotę przykładać swoją rękę do jakiejkolwiek "pracy badawczej", w której będą wypisywane jakieś banialuki o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy, tylko dlatego, że jakiś wybitny magister omc doktor albo tc doktor nie bardzo wie, czego chce.

cliper
13-04-2013, 17:59
Odpisał mi na e-maila nauczyciel. Już wiem co mam zrobic.

Mam pytanie
W jaki sposób można przeprowadzic testy wydajnościowe oprogramowania (to mam zrobic)>?... badane może byc kilka rzeczy - co sie wybierze, najlepiej (tak sądze bo nie jest nic sprecyzowane)

To mam zrobic jakimś programem?

zwiastun
13-04-2013, 20:34
Nie mam ochoty na wdawanie się w dywagacje, bo to nie problem związany z użytkowaniem Joomla.

1. Tryb diagnostyczny Joomla udostępnia kilka informacji nt. wydajności
2. Być może w Sieci można można jeszcze gdzieś natknąć się na materiały z GHOP w 2008 roku (pamiętam, ze pobierałem wówczas wytyczne do testów np. final_unittestplan_articlemanager.
3.
Na pytanie: To mam zrobić jakimś programem? - w ogóle odpowiedzieć nie umiem, bo ono wskazuje na kompletną niewiedze pytającego w zakresie, którego pytanie dotyczy.
Proponuję poeksplorować Google na słowa kluczowe: testy wydajnościowe aplikacji webowych i podobne, zacząć od zapoznania się np. z http://www.web.gov.pl/g2/big/2010_03/e573677e52bf037b137c41a7b0182372.pdf

cliper
14-04-2013, 13:08
Dziękuję za odp punkt 1.
Oraz za link - przydał się, sporo z niego wyciągnołę.

Jak będę miał pytania to dam znac.

cliper
16-04-2013, 20:02
Witam
Zrobiłem stronę w Joomla i Drupal taka sama tyle samo zdjęć itd.. chce to porównac to np stroną http://test.watchscript.pl/ ??
I co muszę te 2 moje strony wzucic na darmowy serwer?
i taki test będzie ok? czy jak to musze zrobić?