PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Flash uploader i wczytywaniem grafiki



aureliuszidzik@interia.pl
14-04-2013, 22:39
Dotyczy J1,7 oraz J3,0 w pewnym momencie przestał działać. Wczytywanie możliwe jest obecnie jedynie przy wyłączonym Flash uploader tylko wówczas można wczytywać pojedyncze zdjęcia. Sprawdzałem na różnych przeglądarkach no i strony umieszczone są na różnych serwerach. Wczytywanie następuje i na koniec komunikat Błędny plik httpStatus. Podejrzewam że to coś z flash playerem i jego aktualizacją. Czy ktoś spotkał się z czymś takim w ostatnim czasie?

shadow21
15-04-2013, 01:42
Joomla 1.7 jak najszybciej zaktualizuj do wersji 2.5.9 - Twoja wersja jest podatna na ataki hakerów i jest wersją niewspieraną już od jakiegoś czasu. Zaktualizuj Joomla 1.7 do 2.5.9 i sprawdź czy problem zniknął. Jeśli to nie pomoże sprawdź jeszzce działanie wgrywarki flash na innym komputerze.

aureliuszidzik@interia.pl
15-04-2013, 14:21
No niestety nadal nie działa dziwne jest to że dwie różne bazy J1.7 J3.0 na różnych serwerach a ten sam problem w podobnym czasie. Próbowałem podmieniać uploader.swf ale to również nie to Adobe flash player na komputerze również aktualny.

Anytsuj
05-09-2013, 22:56
Witam,
mam ten sam problem. Jestem bardzo, bardzo początkująca (moje pierwsze doświadczenia z joomlą sięgają dzisiajszego ranka). Zrobiłam dziś już jedną galerię. Na początku zdjęcia wczytywały się bardzo wolno, ale zmieniłam trochę ustawienia i jakby przyspieszyło:) Miałam włączonego Flash uploadera i działało. Chwilę później, kiedy chciałam załadować zdjęcia do kolejnej galerii na tej samej stronie zaczęło wywalać mi komunikat o błędzie (Błędny plik: httpStatus). Czy może mi ktoś podpowiedzieć o co chodzi, jakie mogą być przyczyny i jak to zwalczyć?
Wersja joomli to 3.0.2

zwiastun
06-09-2013, 01:08
Krok 1. Zacznij do tego, że sprawdzisz komunikat na swojej stronie, czy masz aktualną wersję Joomla. Nawet jeśli taki masz komunikat, upewnij się, odwiedzając np. joomla.pl, czy to rzeczywiście jest aktualna wersja.
Krok 2: przeczytaj komunikat o wydaniu najnowszej wersji Joomla i dowiedz się z niego, gdzie opisano, jak zaktualizować Joomla do najnowszej wersji.
Krok 3. Po zaktualizowaniu sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, sprawdź, czy masz aktualna wersję rozszerzenia, które obsługuje galerię. Możliwe, że również trzeba je zaktualizować w kroku 5.
Krok 6. Gdy po wykonaniu poprzednich nadal będzie występować problem, sprawdź, czy problem występuje tylko w przypadku, gdy korzystasz z szybciej wczytywarki (flash uploader), bo może wystarczy ją po prostu wyłączyć i wczytywać plik po pliku, sprawdź, czy masz poprawne nazwy plików wczytywanych zdjęć. I w razie potrzeby popraw.
Krok 7. Gdy i to nie przyniesie skutku, wróć na forum, opisz dokładniej problem, środowisko, może ktoś Ci będzie w stanie pomoc. Najpierw jednak sama masz sporo do zrobienia.