PDA

Zobacz pełną wersję : Oryginalny moduł reklama



Dir
14-04-2013, 22:36
Zniknął zjadło go coś istnieje w komponentach nie istnieje w modułach.
Pewnie nigdy go nie było ponieważ mógł zostać usunięty przez firmę rockettheme gdzie zakupiłem skórkę.
Nie chcę instalować nowego modułu bo.... ten znam.Jednak jeśli nie można go uzyskać który dodatek polecacie?
1.Ma zliczać wyświetlenia i kliknięcia
2.Ma mieć możliwość dodawania klientów
3.Ma posiadać polski język(znam angielski jednak zbyt dużo poświęciłem czasu na tłumaczenia by martwić się o durną wtyczkę)
Szukałem banners i nie istnieje takie rozszerzenie.Może da się wyciągnąć dodatek z oryginalnego pakietu instalacyjnego joomla?

ostry
15-04-2013, 01:42
Zakładam, że pobrałeś od nich Rocketlauncher z Joomla 2.5?

W PA wejdź w Rozszerzenia -》Moduły -》Moduły strony
Następnie klikasz Utwórz i wybierasz typ Reklamy.

Musisz mu przypisać lokalizację i skonfigurować, ale z tym sobie już dasz radę.

BlogoTech
15-04-2013, 11:17
a nie można wykorzystać mechanizmu wewnętrznego Joomli - Reklamy? Tam też definiujesz klienta, wrzucasz grafikę, zliczasz wyświetlenia (nie jestem pewien kliknięć) - w każdym razie można zarządzać reklamami i kampaniami.

no to chyba doradził ostry :)

Dir
15-04-2013, 20:34
Dziękuję @ostry.Najpewniejsza skuteczna i konkretna odpowiedź.
@BlogoTech Właśnie brakowało modułu reklamy który kazał utworzyć @ ostry.
Tak mam motyw lumiere bardzo ładnie się prezentuje i nadaje stronie charakteru.

Dir
15-04-2013, 21:32
Przechwaliłem.Coś źle robię (co jest bardzo prawdopodobne).Reklamy zamiast obok siebie wyświetlane są jedna pod drugą co nie wygląda ładnie w tym przypadku.Jak to naprawić?

BlogoTech
15-04-2013, 21:49
może być kila przyczyn
- wstawiłes do różnych pozycji - mało prawdopodobne
- grafiki są za szerokie jak na moduł przewidziany w tym miejscu przez autora templatki - bardzo prawdopodobne

spróbuj zmniejszyć rozmiar grafik lub w css zmień szerokość modułu

Dir
15-04-2013, 22:30
Rozmiar grafik jest bardzo niewielki 120x120 Lokalizacja jest prawidłowa gdyż inne moduły podpięte w to miejsce wyświetlają się prawidłowo.W tej chwili z tej lokalizacji korzysta tylko i wyłącznie moduł reklama który jednak wyświetla bannery jeden pod drugim.
Mam pytanie czy można dodać dodatkowy moduł np reklama2....I jak wtedy zarządzać tym modułem?

BlogoTech
15-04-2013, 22:51
dodajesz tak samo jak pierwszy i zarządzasz tak sami :)

Dir
15-04-2013, 23:30
Dodanie modułu i przypisanie pozycji obok pomogło częściowo rozwiązać problemy jednak czasem się zdarza że moduły wyświetlają tą samą reklamę......Zamiast 5 różnych.Jak to rozwiązać?

- - - Updated - - -

Dodałem klienta do każdego modułu.Wygląda to lepiej.