PDA

Zobacz pełną wersję : edycja formularza



filon92
15-04-2013, 11:47
Witam,
Mam następujące pytanie, jak mogę edytować istniejący moduł? Jest to formularz kontaktowy w jego opisie mam napisane "Umożliwia stworzenie własnego modułu zawierającego zwykły tekst lub kod HTML. Korzysta z edytora wizualnego."?

zwiastun
15-04-2013, 12:01
Moduł Własny HTML to nie jest formularz kontaktowy, choć można go wykorzystać i do takiego celu, ale to trochę skomplikowane. Raczej poszukaj modułu na JED (http://extensions.joomla.org)

filon92
15-04-2013, 12:05
ale jeżeli ten formularz jest już stworzony a ja tylko chce usunąć kilka pozycji? istnieje możliwość edycji tego formularza czy muszę robić go od nowa jakimś innym komponentem np. tym który zaproponowałeś?

Gall Anonim
15-04-2013, 12:10
A nie prościej zaznaczyć żeby się nie wyświetlały w konfiguracji?

zwiastun
15-04-2013, 12:14
Nie bardzo wiem, o czym mówimy.
1. Joomla posiada komponent Kontakty, który udostępnia standardowy, prosty formularz kontaktowy
2. Do budowy własnych formularzy (z własnym zestawem pól) trzeba użyć któregoś ze specjalnych komponentów
3. Jeśli ktoś się na tym zna, może także napisać moduł z własnym formularzem kontaktowym, ale do tego nie służy moduł Własny HTML (w tym module można wyświetlić jakąś treść - tekst, ilustracje, media, okodowane znacznikami HTML)

filon92
15-04-2013, 12:28
no właśnie nie mam takiej możlwiosći...mogę jedynie wyłączyć cały moduł co mnie nie urządza. w konfiguracji mam tylko opcję podstawowe i rozszerzone a w podstawowych mam obsługa dodatków i obraz tła a w rozszerzonych alternatywny układ, przedrostek, pamięć podręczna i czas przechowywania

- - - Updated - - -

To nie jest formularz zbudowany w komponencie joomli, mam go w modułach. Nie wiem w jaki sposób był tworzony ze względu na to, że ja strony nie robiłem :/

- - - Updated - - -

Jest zainstalowany komponent AcyMailing. Może to mieć jakiś związek z tym formularzem?

Gall Anonim
15-04-2013, 12:42
Może tak link do strony na której jest formularz?

filon92
15-04-2013, 12:46
Proszę uprzejmię http://www.domki-alberto.pl/cennik.html

tomaszek83
15-04-2013, 21:45
to jest formularz stworzony przy pomocy komponentu aiContactSafe. Pól szukaj w Komponenty->aiContactSafe->Profile i wybierasz swój profil, którego używasz.