PDA

Zobacz pełną wersję : szablon Protostar i tłumaczenie na polski



rez
15-04-2013, 19:48
Witam,

Mam zainstalowaną Joomla 3.0.3 i szablon protostar. Na homepageu mam language switcher. Jeśli ustawiony jest English UK wszystko jest w porządku. Jeśli przejdę na Polish, w dolnej części ekranu mam zamiast "Back to Top" symbol: TPL_PROTOSTAR_BACKTOTOP (http://www.ilsystem.pl/#top)
Sprawdziłem folder ./language dla tego template'u. Był tam tylko en-GB. Skopiowałem więc cały katalog en-GB jako pl-PL i w katalogu wyżej zmieniłem zawartość pliku templateDetails.xml. Zmieniłem też wewnątrz nowego katalogu prefiksy plików z en-GB na pl-PL

Było:


<languages folder="language">
<language tag="en-GB">en-GB/en-GB.tpl_protostar.ini</language>
<language tag="en-GB">en-GB/en-GB.tpl_protostar.sys.ini</language>

</languages>

Zmieniłem na:

<languages folder="language">
<language tag="en-GB">en-GB/en-GB.tpl_protostar.ini</language>
<language tag="en-GB">en-GB/en-GB.tpl_protostar.sys.ini</language>
<language tag="pl-PL">pl-PL/pl-PL.tpl_protostar.ini</language>
<language tag="pl-PL">pl-PL/pl-PL.tpl_protostar.sys.ini</language>

</languages>


Niestety nadal nie jest tłumaczony TPL_PROTOSTAR_BACKTOTOP (http://www.ilsystem.pl/#top)

Czy ktoś domyśla się co może być przyczyną?

pozdrawiam
Rez

zwiastun
15-04-2013, 20:07
A co by te zmiany miały według Ciebie zmienić?
Pliki językowe szablonów witryny (a nie templatów!) są w katalogu /language/xx-XX.
Takiego wpisu rzeczywiście brakuje w pliku języka polskiego, będzie dodany w najnowszym wydaniu J! 3.1

AndiC
15-04-2013, 20:14
Możesz sam dopisać to czego brakuje.
W pliku językowym w language/pl-PL/pl-PL.tpl_protostar.ini dopisz linijkę:
TPL_PROTOSTAR_BACKTOTOP="Powrót do góry"

rez
15-04-2013, 20:48
W pliku językowym w language/pl-PL/pl-PL.tpl_protostar.ini dopisz linijkę:
TPL_PROTOSTAR_BACKTOTOP="Powrót do góry"
Spodziewam się że to nie pomoże, gdyż aktualnie wartość tego parametru jest dokładnie taka jak w wersji angielskiej, a mimo to nie wyświetla się. Gdzieś musi być problem z mapowaniem nazwy pliku. Włączyłem debugowanie języka w joomli ale nie pokazało mi nic sensownego. No może oprócz jednej rzeczy. W liście załadowanych plików używana była zmienna JROOT. Jeśli powinna ona wskazywać na HOMEDIR dla joomli to nie za bardzo pokrywa się to z rzeczywistością. Wygląda to tak jakby dla plików template'u byl to katalog ./templates.

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -



A co by te zmiany miały według Ciebie zmienić?
Pliki językowe szablonów witryny (a nie templatów!) są w katalogu /language/xx-XX.
Takiego wpisu rzeczywiście brakuje w pliku języka polskiego, będzie dodany w najnowszym wydaniu J! 3.1

Jesteś pewien że mówimy o tym samym? Dlaczego w plikach joomli miałby się pojawić parametr związany z konkretnym szablonem (Protostar)?

AndiC
15-04-2013, 21:15
Ja nie wiem co Ty robisz, ale prawdopodobnie próbujesz zmieniać nie tam gdzie trzeba.
Zobacz jeszcze raz na ścieżkę do pliku którą ja podałem powyżej, i nie jest to Templates !!
Zresztą Zwiastun napisał Ci to już wcześniej

zwiastun
15-04-2013, 21:29
Jesteś pewien że mówimy o tym samym? Dlaczego w plikach joomli miałby się pojawić parametr związany z konkretnym szablonem (Protostar)?
Po prostu sprawdź, a nie filozofuj. W plikach językowych w katalogu language/pl-PL, do którego wystarczyło zajrzeć, jest plik pl-PL.tpl_protostar.ini, w którym wystarczy dopisać brakującą deklarację.