PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z linkami i zdjęciami z biblioteki mediów



cimathel
16-04-2013, 10:35
Witam,

Mam problem z Joomlą. Nie wiem, czy to wynika z aktualizacji do wersji 3 czy w ogóle z czegoś. Mianowicie, kiedy dodaję w artykule jakikolwiek link np. facebook.com/mojprofil, to link wyświetla mi się niepoprawnie i kieruje do: mojadomena.com/"facebook.com/mojprofil". Wyłączyłem magic_quotes_gpc i nadal nic. Nie wiem, co można tu jeszcze zdziałać.

Podobnie sprawa ma się ze zdjęciami z biblioteki - nigdy się nie wyświetlają. Proszę o pomoc, bo mnie już szlak jasny trafia. Dzięki!

zwiastun
16-04-2013, 11:22
Proszę o pomoc, bo mnie już szlak jasny trafia.
Kląć każdy potrafi. Z ortografią gorzej! Proszę powstrzymać się od wyrażania swoich stanów psychicznych językiem nazbyt kolokwialnym.

Za Twój problem odpowiada ustawienie magic_quotes_gpc. Jeśli to Ty dokonywałeś wyłączenia (np. za pomocą .htaccess), to widocznie wpisane instrukcje nie zadziałały. Skontaktuj się z administratorem serwera w tej mierze.

cimathel
16-04-2013, 11:44
Chodziło oczywiście o szlag. Nie mam problemów z ortografią. Zmieniałem magic quotes w php.ini. Taką informację uzyskałem od Home.pl.

Yako
16-04-2013, 21:50
Nie wiem, czy to pomoże, ale napiszę, czego się dowiedziałam:

Home przysłało mi taki kod do utworzenia php.ini:

magic_quotes_gpc = 0;
display_errors = 0;

Ale w pewnym tutorialu o instalacji joomla 3.0 podano taki kod do wyłączenia magicznych apostrofów:

magic_quotes_gpc = off
magic_quotes_runtime = off
magic_quotes_sybase = off

Nie wiem, czy ta różnica ma znaczenie, ale może ma. Poza tym tłumaczono, że ten plik należy wstawić zarówno luzem do katalogu joomla, jak i do katalogu adnimistrator. A tutaj link do tutoriala:

http://www.youtube.com/watch?v=wDwzEhVaY_U&list=UU7o-oxw7aPTWMwx4Tz0x99w&index=15

cimathel
16-04-2013, 21:59
Dzięki za podpowiedź. Udało mi się już ustalić co było nie tak. Php.ini zadziałałoby w katalogu joomli gdyby nie fakt, że miałem wyłączoną separację serwisu w ustawieniach przekierowania domeny. W tamtych ustawieniach php.ini musiało być w katalogu głównym serwera. Po zmianie ustawień zadziałało z poziomu katalogu głównego Joomla. Na jakimś forum Joomla znalazłem taki kod:

magic_quotes_gpc = Off
magic_quotes_runtime = Off
magic_quotes_sybase = Off
extension=pdo.so
extension=pdo_mysql.so

Może jeszcze komuś się to przyda.

Yako
16-04-2013, 23:16
Tak, to możliwe - faktycznie - od Home uzyskałam informację, że przy korzystaniu z Joomla powinna być zaznaczona opcja <Włącz przekierowanie na podkatalog bez separacji serwisu>. Chociaż o tym się dowiedziałam zupełnie niezależnie od problemu php.ini.

- - - Updated - - -

Otrzymałam jeszcze dodatkowe wyjaśnienie z home.pl, które podaję - może się jeszcze komuś przyda taka pełna dokładna informacja(cytuję):

<Plik php.ini proszę umieścić w katalogu głównym serwera FTP jeżeli domena jest skierowana na katalog główny lub przekierowana na podkatalog bez separacji serwisu. Jeżeli domena jest przekierowana na podkatalog z separacją serwisu, wówczas plik php.ini proszę umieścić w tym podkatalogu, na który domena kieruje. Sugerowałbym również pozostawienie pliku php.ini po instalacji systemu CMS Joomla. Obecność tego pliki nie spowoduje żadnych nieprawidłowości w działaniu serwisu oraz serwera www, wpłynie natomiast korzystnie na bezpieczeństwo serwisu.>