PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.22 - problem z dodawaniem artykułów



Janas
16-04-2013, 11:52
Mam kłopot z dodowaniem artykułów. Nowy artykuł mozna założyć ale po wpisaniu tekstu w edytorze tekstu nie moge juz go zapsiać. Również rózne funkcje w okienku tekstowym (ikonki na górze) nie mozna ich użyć. Teraz to się dzieje na wszystkich 3 kompach., ale wczaeśniej przed przinstalowniem systemu na jednym działało wszystko poprawnie. Może brakuje jakiejs programiku, która muszę dograc aby to wszystko poprawnie działało?

zwiastun
16-04-2013, 12:15
1. Wersja 1.5.22 jest podatna na uszkodzenia (zhakowanie) i być może to Cię spotkało.
2. Nie napisałeś, czy problem dotyczy witryny, czy zaplecza. Przyczyną niedziałania edytora w interfejsie witryny może być konflikt lub jakiś błąd JavaScript.
Konkluzja: witryna wymaga zbadania, czy nie została zhakowana i pilnej aktualizacji do wersji 1.5.26

Janas
16-04-2013, 13:56
Problem dotyczy zaplecza, tam tylko dodaję artykuły. Rozumiem że poprzez zaktualizowanie wersji do nowszej spowoduje to nadpisanie na starą wersję nakładki, która usunie ewentualne błędy w skrypcie? A o co chodzi z ty m konflitem?

zwiastun
16-04-2013, 14:24
Chyba jednak niedokładnie rozumiesz, co napisałem.
Jeżeli wcześniej nie było problemu z zapisywaniem artykułów, a teraz jest, jeżeli nie było problemow z edytorem, a teraz są, to w Twoim przypadku może to oznaczać, że witryna została zhakowana, bo używasz przestarzałej, podatnej na uszkodzenia wersji Joomla. Ktoś - Ty, czy inny administrator - nie dopełnił swoich obowiązków związanych z aktualizacją oprogramowania.
Zatem pierwsze, co trzeba zrobić, to zbadać, czy nie nastąpiło naruszenie integralności systemu plików i bazy danych. Innymi słowy, czy ktoś nie dostał się na serwer i nie podmienił plików Twojej instalacji Joomla bądź nie umieścił skryptów wyrządzających witrynie szkody, a także, czy nie dokonał jakichś zmian w bazie danych, np. nie założył sobie kontra super administratora.

Jeśli będziesz mieć pewność, że witryna nie została uszkodzona w wyniku ingerencji zewnętrznej, a jedynie w wyniku jakiegoś błędu systemu, powinieneś uaktualnić oprogramowanie.

Spraw ewentualnego konfliktu JS, wybaczysz, wyjaśniać Ci nie będę, bo ogólne informacje na ten temat są dostępne w Internecie, a o szczegółach bez wglądu w system nie ma co filozofować.

Janas
16-04-2013, 18:53
Ok. rozumiem o co Ci chodzi. Super Administratorem jestem ja ale niestety nie znam joomli na tyle żęby to sam zrobić a nie che grzebać zeby w ogóle mi serwis padł. Z tego co zauważyłem to Super A. może być kilku ale chyba nie ma wyższego poziomu Aministrowania niż Super A. ? Czyli pozostałych mogę z mojego poziomu usunąć?