PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułami slideshow po uruchomieniu wielojęzyczności



grupa86
16-04-2013, 11:52
Witam

Mam następujący problem, posiadam zainstalowaną najnowszą wersję Joomla! 2.5 i uruchomioną w niej opcje wielojęzyczności (skonfigurowanew krok po kroku wg. tego poradnika - http://webroad.pl/multilang). Zainstalowane na serwerze nazwa.pl - znajduje się na nim kilka innnych stron opartych o Joomla więc wiem że wszystko działa i to nie wina serwera.

Wszystko działało OK do momentu zainstalowania modułów Slideshow (próbowałem zarówno DJ Image Slider jak i News Show GK4) i w obudwu przypadkach dzieje się tak samo: moduł się ładuje, ale nie pobiera skryptu który odpowiada za działanie modułu - wyświetlają się same teksty (np. /modules/mod_image_show_gk4/cache/slideshow.02gk-is-98.jpg « » Loading… Il s'agit d'un article de test Lorem Ipsum).

Chce to zrobić tak żeby każda strona główna w każdym języku (angielski, francuski i hiszpański) miała swój oddzielny slideshow.

Wiem jak to skonfigurować żeby zrobić "trzy strony główne" ale nie mam pojęcia czemu nie działa moduł. Może to przez dodanie /pl, /es i /fr w adresie strony?

Jeżeli ktoś może podpowiedzieć co przeedytować albo co zmienić bedę bardzo wdzięczny :)

zwiastun
16-04-2013, 12:16
Masz 3 moduły - odrębnie dla każdego języka?

grupa86
16-04-2013, 12:17
Na razie uruchomiłem jeden moduł z widocznością dla wszystkich trzech języków, ale docelowo chcialem zrobić każdy oddzielnie dla każdego języka.

zwiastun
16-04-2013, 12:24
Możliwe, że nie do końca poprawnie skonfigurowałeś wielojęzyczność. Przywołany filmik/instrukcja jest na pewno pomocnym opracowaniem, ale też niekompletnym. Na forum procedurę tworzenia witryny wielojęzycznej w dużym skrócie, ale rzeczowo przedstawiał nawet kilka razy @Gall Anonim. Zachęcam również do zapoznania się z poradnikiem na stronie demo
http://multilingual-joomla-demo.cloudaccess.net/
Nie spotkałem się problemem, by slider komplikował ustawienia wielojęzyczności, ale to też jest możliwe

grupa86
16-04-2013, 12:30
Zainstaluje inną kopię Joomla i spróbóję jeszcze raz:) Skoro nie powinno być kłopotu to może coś źle zrobiłem - w każdym razie jak znajde jakieś rozwiązanie to nie omieszkam napisac co do było;) Pozdrawiam