PDA

Zobacz pełną wersję : problem z re-captcha



krzyzyk
16-04-2013, 21:16
Witam mam opublikowany formularz z captcha jednak pokazuje mi się tylko sam napis a nie ma zabezpieczenia obrazkiem. możecie podpowiedzieć co jest tego przyczyna? joomla2.5.7

Gall Anonim
16-04-2013, 21:20
A czy ustawiłeś w konfiguracji klucz publiczny i prywatny?

krzyzyk
16-04-2013, 21:27
tak ustawilem jest widoczny napis tylko nie ma miejsca na wpisanie tekstu

Gall Anonim
16-04-2013, 21:32
link do strony

krzyzyk
16-04-2013, 21:34
nadrukislask.pl

Gall Anonim
16-04-2013, 21:45
Obawiam się że jednak albo dodatek: Captcha - ReCaptcha jest wyłączony albo brak jest kluczy w dodatku, ale raczej jest wyłączony (chociaż czy klucze rzeczywiście wpisałeś w tej sytuacji?).

krzyzyk
16-04-2013, 21:47
wpisalem przed chwila zmienilem na nowe bo czekalem daw tygodnie i nic a ppowiedz mi wystarczyw konfiguracji globalnej i opublikowac czy cos jeszcze?

Gall Anonim
16-04-2013, 21:54
Zmień doświadczalnie na oryginalny szablon i zerknij co będzie - bo powinien się pokazać praktycznie natychmiast.
Pzdr

krzyzyk
16-04-2013, 21:58
pokazuje mi takie okienko
Spam Check: 10 minus 2 equals

AndiC
16-04-2013, 22:23
Jak na taką prostą stronę, dużo błędów js pokazuje. Masz włączony dodatek noConflict, instalowałeś go zapobiegawczo czy coś już się działo wcześniej ??
Spróbuj go wyłączyć.
Czy recapcha jest ustawiona jako domyślna ?

krzyzyk
16-04-2013, 22:25
nie mam takiego dodatku, wczesniej nic sie nie dzialo. z jakiego tytulu te bledy?

AndiC
16-04-2013, 22:38
W takim razie któryś skrypt generuje taki kod.
Co do błędów, spróbuj kolejno wyłączać dodatki (moduły) i kontroluj błędy narzędziami w przeglądarce. Oczywiście te dodatki które sam doinstalowałeś!
Co z odpowiedzią na poprzednie pytanie ?

krzyzyk
16-04-2013, 22:49
tak jest ustawiona jako domyslna

- - - Updated - - -

a w ksiedze jest captcha i dziala nie bedzie to powodem ze zainstalowalo samo jakas inna?

realismus
15-07-2013, 23:24
Witam. Mam mały problemik z recaptcha na Joomla 3. Stronę zintegrowałem z google recaptcha. Wszystko pięknie ładnie się wyświetla. Ale gdy chcę się zarejestrować od strony witryny cały czas mi pokazuje że błędnie przepisałem kod widoczny na obrazku pomimo braku pomyłki w przepisywaniu liter. W czym może być rzecz? Podaję link do strony: http://padre.info.pl (http://padre.info.pl/) . A i jeszcze dodam że captcha normalnie działa w dodawaniu komentarzy pod tekstami. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.Korzystam z modułu logowania wbudowanego w Joomla 3.

trzepiz
16-07-2013, 07:36
Jak już pewnie się dowiedziałeś. Powodem jest podwójne inicjowanie reCaptcha.

Dla potomnych:
Jeśli używacie K2 i rejestracji przez K2, reCaptcha wystarczy włączyć w samym K2. (informacja przeniesiona z FB od użytkownika @Kasjan B.) - Dzięki..

mudol
25-07-2013, 11:32
Mam podobny problem co krzyzyk.

Joomla 2.5.11, świeża instalka, w kontakcie dodany formularz, w pluginach włączony ReCaptcha wraz z kluczami priv i public wygenerowanymi na google.com/recaptcha, templatka beez_20, ale zmieniłem nazwe tego szablonu na własną.

Pojawia się tylko napis "Captcha *", obok brak obrazka, w źródle jest div, ale na stronie się nie wyświetla, serwer jest ok, na innych domenach działa wyświetlanie się obrazka. W ustawieniach konfiguracji też ustawiłem recaptcha, w użytkownikach też. Brak pomysłów na tą chwilę.

http://wasserradfabrik24.de/kontakt.html

edit:

ok w sumie rozwiązałem problem, ale nie znalazłem przyczyny;)

Sciągnąłem plugin Joorecaptcha, pozainstalowaniu ten sam problem, czyli brak obrazka, sam tylko napis, w opcja więc zmieniłem:
ReCaptcha Customisation
Type na "iframe" zamiast "ajax" i działa. Ten zwykły zainstalowany też chyba korzysta z ajax więc chyba coś z nim jest nie tak.