PDA

Zobacz pełną wersję : Wcięcie akapitowe w JCE



traabbit
17-04-2013, 10:21
Jak uzyskać wcięcie akapitowe w JCE(tak jak w Word po TAB?

Tabulator nie działa, nic się nie dzieje.

Gall Anonim
17-04-2013, 10:28
Nie pamiętam na 100%, bo osobiście nie lubię JCE i stosuję tylko na wyraźne życzenie klienta ale czy przypadkiem tam nie ma takiego narzędzia (kwadracika) z kreskami imitującymi tekst i strzałkami w prawo // zresztą jest wówczas i drugi ze strzałkami z drugiej strony w lewo. W standardowym tak jest i chyba w JCE też tak jest.

traabbit
17-04-2013, 11:33
Tak. Tylko że to przesuwa cały tekst, a mi chodzi o pojedyńczy akapit.

BTW Z jakiego edytora korzystasz?

Gall Anonim
17-04-2013, 11:50
Osobiście pozostaje przy tinyMCE w konfiguracji rozszerzonej.
Faktycznie, muszę pomyśleć jak to zrobić, pewnie jak zwykle jakiś banał o którym nie wiem :podstep:

zwiastun
17-04-2013, 11:56
Edytor TinyMCE, Word i podobne to nie są procesory tekstu, jak Word czy Writer, ale wizualne edytory kodu HTML.
W publikacjach internetowych standardowym wyróżnikiem akapitów są odstępy między nimi, a nie wcięcia akapitowe.
Jeśli potrzebujesz ze względów estetycznych, trzeba stworzyć odpowiedni styl css. Zważ jednak, że wcięcia akapitowe na ekranie utrudniają czytanie.

TLo
18-04-2013, 09:08
Chcąc uzyskać wcięcia akapitowe używam w JCE wbudowanego w edytor stylu column_separator.
Wygląda to np. tak: http://www.smzk.org/index.php?option=com_content&view=article&id=392:6-tom-ante-portas&catid=12:varia2&Itemid=37

traabbit
18-04-2013, 11:55
Chcąc uzyskać wcięcia akapitowe używam w JCE wbudowanego w edytor stylu column_separator.
Wygląda to np. tak: http://www.smzk.org/index.php?option=com_content&view=article&id=392:6-tom-ante-portas&catid=12:varia2&Itemid=37

A jak go zainstalować/dodać i używać?

TLo
18-04-2013, 12:06
OK. Zakładam, żę nie żartujesz...
A więc odszukujesz wśród ikon edytora JCE pole z listą rozwijaną opisane jako Styles. Klikasz i z rozwijalnej listy wybierasz styl column_separator. Używasz go w odniesieniu do - np. - zaznaczonego kursorem akapitu. Pojawia się wcięcie akapitowe, klikasz enter i piszesz lub zaznaczasz dalej.

traabbit
18-04-2013, 18:29
Kwestia, ze u mnie w stylach nie ma column_separator