PDA

Zobacz pełną wersję : Ciasteczka a wielojęzyczność



Slawek_82
17-04-2013, 12:26
Po zainstalowaniu dodatku o informowaniu o ciasteczkach dla joomla 2.5 ze strony http://fundacja.joomla.pl/wydarzenia/w-fundacji/101-jeszcze-slodsze-info-ciacha pojawił się problem, gdyż opis o wykorzystywaniu ciasteczek pojawia się tylko w polskiej wersji, po przełączeniu wersji językowej na stronie nadal pojawia się czarne tło na dole, ale już bez wprowadzonego tekstu.
W dodatku nie można ustalić języka dodatku, co można by obejść przez wgranie kilku dodatków

Czy znacie jakiś dodatek dot. ciasteczek wspierający wielojęzyczność?
Dzięki za pomoc.

bogdanbojarski
17-04-2013, 13:19
Język dodatku pobierany jest z pliku językowego w w administrator/language/lang-LANG w przypadku tego pluginu istnieje plik pl-PL.plg_system_info_ciacho.ini w administrator/language/pl-PL skopiuj go do administrator/language/en-GB jako en-GB.plg_system_info_ciacho.ini pozmieniaj wartości i po sprawie

zwiastun
17-04-2013, 13:30
Nie jest to aż takie proste, jak radzi @bogdanbojarski, ale też nie aż tak bardzo skomplikowane.
Rozwiązanie zostało opisane w tym watku:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?70319-info_ciacho-mnie-zamiast-tekstu-wyrzuca-INFO_CIACHO_INFO/page4

Slawek_82
17-04-2013, 14:06
Zrobiłem tak jak mi @bogdanbojarski (http://forum.joomla.pl/member.php?22712-bogdanbojarski) napisał, skopiowałem pliki zmieniając nazwę, zanim jednak to zrobiłem każdy plik wersji językowej otworzyłem Notepad++ i pozmieniałem teksty. Jest tam jeszcze jeden plik pl-PL.plg_system_info_ciacho.sys.ini którego nie kopiowałem.

Nie wiem tylko jak wpisac ID artykułu do którego ma odnosić się odnośnik "czytaj więcej"



; Note : All ini files need to be saved as UTF-8

PLG_SYSTEM_INFO_CIACHO_START_LABEL="Domyślnie informacja pojawia się:"
PLG_SYSTEM_INFO_CIACHO_START_DESC="Wybierz czy informacja ma się pojawić na górze czy na dole strony"
START_DOL="Na górze strony"
START_GORA="Na dole strony"
INFO_CIACHO_STYL_LABEL="Wybierz styl"
INFO_CIACHO_STYL_DESC="Wybierz sposób wyświetlania się dodatku spośród gotowych styli"
STYL_DOMYSLNY="Styl domyślny"
STYL1="Styl 1"
STYL2="Styl 2"
STYL3="Styl 3"
CIACHO_ID_ART_LABEL="Id artykułu, do którego przekierowuje 'Czytaj więcej'"
CIACHO_ID_ART_DESC="Podaj Id artykułu, gdzie pojawi się obszerniejsza informacja o plikach Cookie używanych na witrynie i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce."
CIACHO_ITEMID_ART_LABEL="Itemid artykułu, do którego przekierowuje 'Czytaj więcej'"
CIACHO_ITEMID_ART_DESC="Podaj Itemid artykułu (Id pozycji menu, które wywołuje ten artykuł)."
CIACHO_ILE_DNI_LABEL="Ważność ciasteczka z informacją, że użytkownik przeczytał informację o Cookies (kliknął zamknij) w dniach."
CIACHO_ILE_DNI_DESC="Po upływie tylu dni użytkownik zobaczy ponownie informację o ciasteczkach. Jeśli puste lub 0 informacja pojawi się podczas następnej wizyty na stronie - po zamknięciu przeglądarki"
PLG_SYSTEM_CIACHO="System - Informacja o ciasteczkach"
PLG_CIACHO_XML_DESCRIPTION="Umieszcza informację o ciasteczkach na stronie frontowej. Jeśli w ustawieniach dodatku będzie podany Id artykułu i w stałej językowej 'INFO_CIACHO_INFO' pojawi się '%s' w jego miejsce wstawiony zostanie button: 'Czytaj więcej'"
CZYTAJ_WIECEJ="Czytaj więcej"
INFO_CIACHO_INFO="<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. %s</p>"
UKRYJ="Zamknij"


Zamieniłem więc tą linijkę na taką:

CIACHO_ITEMID_ART_DESC="Podaj Itemid artykułu (430)."
430 to ID artykułu

wszystko ok, tylko nie przekierowuje na dany artykuł 430 :(

Slawek_82
17-04-2013, 14:41
już znalazłem :)
zamieniłem to:

CZYTAJ_WIECEJ="<a href='index.php.......link do strony.......'>Czytaj więcej"

wszystko działa, dzięki za pomoc :)