PDA

Zobacz pełną wersję : Maskowanie adresów email - problem ze skryptem



Aridell
17-04-2013, 13:00
Witam,
mój problem jest na stronie: http://sukces.amz.org.pl/tutorzy-liderzy/1-ania-krupinska.

Chodzi o to, że po najechaniu lub kliknięciu na ikonę maila zamiast adresu pokazuje się kod:

<a class="media mail" href="mailto: <script type='text/javascript'> <!-- var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy96198 = 'a.krupinska' + '@'; addy96198 = addy96198 + 'interia' + '.' + 'eu'; document.write('<a ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy96198 + '\'>'); document.write(addy96198); document.write('<\/a>'); //-->\n </script><script type='text/javascript'> <!-- document.write('<span style=\'display: none;\'>'); //--> </script>Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. <script type='text/javascript'> <!-- document.write('</'); document.write('span>'); //--> </script>

w kodzie artykułu mam:
<div class="tutor-media fr">
<a href="mailto:a.krupinska@interia.eu" class="media mail"></a>
<a href="http://www.facebook.com/ania.krupinska.5" class="media fb"></a>
<!--<a href="#" class="media twitter"></a>-->
</div>
Mam włączona obsługę JavaScript w przeglądarce
Moduł maskowania adresów jest włączony, przy wyłączonym oczywiście pojawia się wszystko poprawnie, ale wolałabym go zostawić.

Próbowałam też wstawić kod php:
<?php echo JHTML::_('email.cloak', 'a.krupinska@interia.eu', 1, '', 1, 'mailto:','', 'class="media mail"'); ?>
zamiast
<a href="mailto:a.krupinska@interia.eu" class="media mail"></a>
według instrukcji: http://wiki.joomla.pl/index.php/Maskowanie_adres%C3%B3w_email
ale to też nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Proszę o pomoc, bo to chyba nie powinno tak wyglądać.
Pozdrawiam

PS.Joomla! v2.5.9

zwiastun
17-04-2013, 13:28
Można rozwiązać problem np. tak

<span class="email">adres@domena.xx</span>
Następnie w arkuszu stylów ikonę umieścić jako tło dla klasy email, a sam adres ukryć CSS-em

Aridell
17-04-2013, 14:16
Bardzo dziękuję.
Już prawie jest dobrze i wyświetla się prawidłowo, tylko obrazek z klasy email nie jest linkiem, linkiem jest tylko adres i jak go ukryję no to nie mam żadnego linku. Chyba, że źle ukrywam? Wpisuję
.email a {display:none}

zwiastun
17-04-2013, 14:29
To nie wiem, czy droga najlepsza...
Drugi sposób, który mi przychodzi na szybko do głowy, to podpięcie tutaj nie programu pocztowego (czyli adresu e-mail), ale linka do strony z formularzem kontaktowym

Aridell
17-04-2013, 15:00
To jest dobry pomysł, a nawet chyba lepszy :) dziękuję za inspirację. Ale gdyby jednak coś ci przy okazji wpadło do głowy a'propos powyższej sprawy to bardzo proszę również napisz.
Pozdrawiam
Agata

speedway
14-05-2013, 09:14
Ja z kolei opracowałem w joomla formularz, ktory po wypelnieniu nalezy wyslac klikajac w klawisz poprzez e-mail. Poniewaz pod instrukcja form jest action=mailto:..... po wlaczeniu sie nowej wiadomosci w programie pocztowym, w polu adresat pojawia sie ponizsza informacja podzielona po iles tam znakow na roznych, kolejnych adresatow:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
<a class="media mail" href="mailto: <script type='text/javascript'> <!-- var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy96198 = 'a.krupinska' + '@'; addy96198 = addy96198 + 'interia' + '.' + 'eu'; document.write('<a ' + path + '\'' + prefix + ':' + addy96198 + '\'>'); document.write(addy96198); document.write('<\/a>'); //-->\n </script><script type='text/javascript'> <!-- document.write('<span style=\'display: none;\'>'); //--> </script>Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. <script type='text/javascript'> <!-- document.write('</'); document.write('span>'); //--> </script>
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Samo wylaczanie modulu "Artykuły-maskuj adresy email" oczywiscie nic nie daje. Dzieje sie to oczywiscie tylko pod joomla gdyz kod html zapisany w pliku tekstowym i odpalony pod przegladarka jako samodzielna strona www oczywiscie wlacza program pocztowy wpisujac jako odbiorce prawidlowy adres e-mail. Prosze o jakies sugestie badz podpowiedzi jak sie uporac z tym problemem.