PDA

Zobacz pełną wersję : problem z przeniesieniem bazy danych z JAMP na server



maciek0218
17-04-2013, 14:20
Witam wygasła mi na JAMP wersja testowa, na którym miałem dość sporą stonkę. W pikach jampa jak najbardziej wszystko jest. Przekopiowałem stronę na serwer, jednak mam problem z bazą danych. Z w/w przyczyn nie mogę odpalić phpmyadmin więc wchodzę w folder z bazą i mam pliki z rozszerzeniami .frm , .MYI , .MID, .opt . Nie mogę tego bezpośrednio przekopiować na serwer więc postanowiłem skopiować to na wampserver i na wampie zrobić eksport bazy. Problem polega na tym że z folderu na JAMP'ie gdzie jest około 100 plików skopiowało mi tylko kilka, a w bazie danych jest tyko kilka tabel. Jak inaczej można było by przekopiować tą bazę, czy problem z wampem polega na różnych wersjach phpmyadmin. Ewentualnie czy jest opcja odpalenia JAMP'a w jakiś inny darmowy sposób i zrobienie eksportu przez wbudowanym w nim phpmyadmin. Jeżeli temat już był to przepraszam ale nie znalazłem nic konkretnego co mogło by mi pomóc.

- - - Updated - - -

Teraz zauważyłem że zostały utworzone tabele które mają 3 takie same pliki w rozszerzeniach .frm , .MYI , .MID pozostae piki .frm nie posiadająjuż tych pozostaych przez co tabele nie zostały utworzone , jednak joomla już ich sama nie utworzy a pewnie będą jej potrzebne. Po wejściu na stronę int wyświetla się komunikat "Table 'brzeskob_b.bbusy_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `bbusy_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('ee3372857fbe1c21064451d4197fad2d', 0, '1366201103')" Jak dodać te brakujące tabele?

zwiastun
17-04-2013, 14:22
Musisz po prostu przekopiować wszystkie pliki

maciek0218
17-04-2013, 14:32
Przekopiowałem wszystkie, na wampie skopiowane jest wszystkie 100 plików jednak wyświetla się tyko kilka tabel. Dlaczego nie widać pozostałych.

- - - Updated - - -

6568 6569
jak widać wyswietlają się tylko tabele z dodatku K2, tabele z joomli już nie

zwiastun
17-04-2013, 14:34
Teraz zauważyłem że zostały utworzone tabele które mają 3 takie same pliki w rozszerzeniach .frm , .MYI , .MID pozostae piki .frm nie posiadająjuż tych pozostaych przez co tabele nie zostały utworzone
To zdecyduj się: przekopiowałeś, czy nie przekopiowaleś wszystkich. Każda tabela bazy danych MySQL zapisywana jest w 3 plikach. Jeśli któregoś z nich brakuje albo został źle skopiowany, to nie odczytasz takiej tabeli

maciek0218
17-04-2013, 14:40
Czyli mam problem, skopiowałem wszystko co było w folderze z JAMP'a. W takim razie dlaczego ich tam nie ma? Czy to jakieś kolejne zabezpieczenie w JAMP. Jeżeli kupił bym licencje i odzyskał dostęp do pliku udało by mi się odzyskać te pliki? Miał ktoś już z tym problemy?

AndiC
17-04-2013, 14:40
A przypadkiem bazy stron nie znajdują się w \mnt\var\lib\mysql w katalogach ?

maciek0218
17-04-2013, 14:44
stamtąd skopiowałem ale brakuje tych pików przez co nie mogę wyeksportować kilku kluczowych dla joomli tabel

zwiastun
17-04-2013, 14:54
ale brakuje tych pików
Powód? Przyczyna? Bo nie jest nią fakt, że Ci wygasł termin ważności wersji trial JAMP-a

maciek0218
17-04-2013, 14:59
Powodu ani przyczyny nie znam bo folder z JAMP'em jest nienaruszony odkąd wygasła licencja, jedyna co zrobiłem to skopiowałem piki strony i beze, a nie jest możliwe żeby piki same z siebie zostały utracone, chyba że ich tam nie było , ale prawdę mówiąc wszystkie dane są w tabelach z K2 bo tylko na K2 się skupiłem więc może rozwiązanie było by zainstalowanie od nowa Joomli co spowoduje utworzenie tabel i dorzucenie tylko tych które posiadam