PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt długie oczekiwanie na załadowanie strony do 100%



beRRo
17-04-2013, 18:32
Witam, chcialbym sie dowiedzieć z jakich przyczyn, moja strona internetowa oprata na skrypcie joomla 2.5.9 tak się długo wczytuje? Z tego co mi wiadomo moga to być duże ilości obrazków oczekujących do zaladowania lub też komponenty dodatki, lecz właśnie nie bardzo wiem po jakiej stronie leży wina? Dodam, że kilka razy jest duże przeciążenie serwera, i trzeba odczekiwać jakiś czas na ponowne uruchomienie strony. Strona moja nie posiada ogromnych wizyt jest to 400 dziennie. A serwer mam z parametrami - 5 GB pojemności- Transfer roczny 2040 GB
adres: http://www.emuza.com.pl/

Robster
17-04-2013, 19:11
Wyłącz wszystkie dodatki które zainstalowałeś w Joomla! (te które nie znajdowały się w "czystej instalacji"). Na tą chwilę ciężko cokolwiek powiedzieć, bo w ogóle nie da się załadować strony, oczekiwanie na odpowiedź z serwera jest przerywane przez komunikat z hostingu.


--------
Cześć @palyga007 :D Trochę czasu minęło, ale sobie o forum przypomniałem ;)

palyga007
17-04-2013, 19:11
Wyłączyć wszystkie niestandardowe komponenty/moduły/dodatki dla Joomla! zobaczyć czy to zmienia sytuację.

Edit post :
Statystyki po lewej na dole.. wyłącz to badziewie..


@Robster
Cześć dawno Cię nie było;) (Albo mnie...)

beRRo
17-04-2013, 23:20
Statystyki po lewej na dole.. wyłącz to badziewie..

Czemu badziwie? Opinia tego modułu jest dobra, zaś mam go od założenia strony, czyli dobry rok. Chyba że polecasz inne statystyki na chwilę obecną?
-------------------------------------------------------------
Wyłączyłem dodatki, komponenty, lecz znowu cieżko wczytuje stronę, być może wina leży po stronie obrazków na witrynie...
Obawiam się również błędów w kodach ;( a nie mam jak nawet tego sprawdzic.

palyga007
17-04-2013, 23:53
Google Analitycs.

beRRo
18-04-2013, 00:03
Google Analitycs.
Dzieki, na pewno wyprobuje. Czekam rowniez na dalsze postepowanie odnośnie problemu pod nazwa tematu.

zwiastun
18-04-2013, 01:11
Czekam rowniez na dalsze postepowanie odnośnie problemu pod nazwa tematu.
A może, zamiast czekać, to:
a) włączy sobie Kolega diagnostykę systemu i zbada, co ewentualnie powoduje długo trwającą odpowiedź serwera (jeśli przyczyną są operacje na serwerze)
b) posłuży się chociażby dodatkiem Firebug do Firefoxa, zakładka Sieć, i posprawdza sobie, co to za komponent jeszcze po 9 minutach od wywołania strony generowane są żądania z tej strony - ja doczekałem do 81, bo dłużej znudziło mi się czekać.
Przypuszczam, że do jutra to może się strona w całości otworzy albo i nie.

PS o 01:27, czyli po okolo 25 minutach, strona jeszcze nie była wczytana w całości, żądań do serwera popłynęło 260

beRRo
18-04-2013, 10:33
A może, zamiast czekać, to:
a) włączy sobie Kolega diagnostykę systemu i zbada, co ewentualnie powoduje długo trwającą odpowiedź serwera (jeśli przyczyną są operacje na serwerze)
b) posłuży się chociażby dodatkiem Firebug do Firefoxa, zakładka Sieć, i posprawdza sobie, co to za komponent jeszcze po 9 minutach od wywołania strony generowane są żądania z tej strony - ja doczekałem do 81, bo dłużej znudziło mi się czekać.
Przypuszczam, że do jutra to może się strona w całości otworzy albo i nie.

PS o 01:27, czyli po okolo 25 minutach, strona jeszcze nie była wczytana w całości, żądań do serwera popłynęło 260

Pobrałem, ten dodatek do przegladarki, i wynikem okazuje się:
6575
Dodam, że generowanie tak długiego czasu jest tylko na stronie głównej.

beRRo
18-04-2013, 11:17
Chce dodać że usunołem fb_box (zbyt długo wczytywał całą zawartość z fanpage) Jak również komponent kide_chat.
Ale widzę że długo ładuje się apis.google.com - nie wiem co to jest, nic takiego nie instalowałem...