PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek klas CSS strony w module menu nie chce działać



pawelj4
18-04-2013, 11:08
Witam serdecznie
od kilku dni walczę z takim problemem: chciałbym aby jedna z pozycji w menu, dokładnie w podmenu wyglądała inaczej niż inne.
Mój szablon nie przewiduje takiej opcji, wiem że mógłbym go zmodyfikować aby to uwzględniał ale to przerasta moje obecne możliwości :(

Chciałem zastosować w module mojego menu, dla właściwej pozycji "Przyrostek klas CSS strony", wpisując przyrostek powinienem go zobaczyć w kodzie źródłowym strony (efekt moich poszukiwań w sieci) wtedy mógłbym odpowiednio zmodyfikować nieco css szablonu.

Problemem jest to, że mimo ustawienia przyrostka nigdzie go potem w kodzie nie widzę.
Jeżeli to możliwe proszę o podpowiedź co robię nie tak.
Dodam tylko, że korzystałem z tej podpowiedzi
http://wiki.joomla.pl/index.php/Stosowanie_przyrostk%C3%B3w_klas_w_Joomla!_1.5

pozdrawiam
Paweł

vereb
18-04-2013, 13:47
cześć, to czy widać przyrostki zależy od wybranego sposobu wyświetlania menu. Np. Jeśli wybierzesz styl wyświetlania jako np. "lista" to joomla wyświetli inaczej menu (inne elementy będą wyświetlane) niż przy "lista pozioma lub pionowa". Możesz także zamiast "przyrostka klas" spróbować wpisać css do pola znacznik ID - powinno być widać w kodzie.

pawelj4
18-04-2013, 21:52
Dzięki za odpowiedź
spróbowałem wszystkie opcje stylu wyświetlania menu - w żadnym wypadku nie zobaczyłem w kodzie zdefiniowanego przyrostka.
Ale faktycznie zadziałało pole znacznik ID - wielkie dzięki.
To mi otwiera nowe możliwości.
Tylko o ile dobrze kombinuję za pomocą tego znacznika mogę ustawić css dla całego modułu, jak więc wybrnąć z problemu odrębnego stylu dla tylko jednej pozycji menu ?
pozdrawiam
Paweł

vereb
19-04-2013, 11:34
Jeśli dobrze pamiętam to przy wyborze stylu menu: lista i przy określeniu znacznika ID menu każdy element w menu dostanie indywidualną klasę o przykładowej budowie "item123".