PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z modułem News Show Pro GK4



BlogoTech
18-04-2013, 23:17
www.panoramaflash.pl

mam problem z modułem News Show Pro GK4 - Wiadomości z regionu

chcę, żeby w jednym bloku ukazywało się zdjęcie, obok niego tekst, a w drugiej kolumnie 3 linki do artykułów z tej samej kategorii. Problem w tym, że linki zjeżdżają mi pod zdjęcie. Kombinowałem na różne sposoby, zmniejszałem liczbę wyrazów, marginesy .. nie chce działać. Co ciekawe, przy innych artykułach, to działa. ustawienia artykułów są identyczne, wielkość zdjęcia w artykule nie ma wpływu ...

co ustawić, żeby to kurna działało?

Dziudek
19-04-2013, 19:12
Witam,

Sugeruję użyć włączonej opcji "Wrap content" w zakładce "Thumbnails" i ustawić zdjęcie jako pierwszy element artykułu - to powinno pozwolić uzyskać potrzebny układ.

Ogólnie problem wynika z tego, że treści są za długie - jeżeli tytuł ma więcej niż jedną linijkę to wpadnie zawsze pod zdjęcie, natomiast dzięki włączeniu opcji "Wrap content" cała treść poza zdjęciem zostanie osadzona w dodatkowym kontenerze, który ułatwia floatowanie.

BlogoTech
19-04-2013, 20:22
nie, nie . .teraz to to działa.. okazuje się, że to rozszerzenie ma problemy ze zmianą sortowania. Jeśli ustawisz moduł na wyświetlanie artykułów wg tytułu lub daty, to późniejsza zmiana powoduje rozsypanie się modułu. Łatwiej wtedy podłączyć go od nowa i skonfigurować, niż bawić się ustawieniami

Dziudek
20-04-2013, 16:31
Jeżeli nie ma ustawionego żadnego dziwnego cache na stronie to zmiana sortowania nie ma prawa mieć na to wpływu (bo zmienia się jedynie zapytanie) - a wiem co mówię, bo ten moduł napisałem ;) Najprawdopodobniej jest to kwestia długości tytułów, ale tak ja pisałem - opcja "Wrap content" powinna rozwiązać ten problemw sposób uniwersalny, bo wprowadziliśmy ją specjalnie na potrzeby szablonu GameNews, gdzie taki układ artykułów był wykorzystywany w niektórych instancjach: http://demo.gavick.com/joomla25/gamenews/

BlogoTech
20-04-2013, 19:03
no to pytanko do autora, jak zmniejszyć odstępy pomiędzy linkami (tytuły z boku w modułach typu Wiadomości z regionu). Jest szansa zmniejszyć tam czcionkę?

Dziudek
20-04-2013, 23:50
Czcionkę w całym module można regulować poprzez opcję od określania font-size - ale tyczy się ona całego modułu.

Natomiast ręcznie wystarczy w CSS dodać font-size dla selektora:


.nspLinks ul li h4

Odstępy między linkami to kwestia dobrania marginesów dla tego samego selektora (bo odstępy tworzy margines nagłówka).

BlogoTech
26-04-2013, 18:00
W którym miejscu wstawić font-size, bo tych selektorów jest kilka :)

.nspLinks ul li h4 { }
.nspLinks ul li h4 a { text-decoration: none }
.nspLinks ul li h4 a:hover { }

Czy jest ważne, w którym miejscu to wstawię? :)

zwiastun
26-04-2013, 18:10
Czy jest ważne, w którym miejscu to wstawię?
A jak sądzisz?
A czemu nie sprawdzisz, jeśli nic nie sądzisz?
A co napisał Ci @Dziudek - wskazał konkretny selektor czy kilka do wyboru?

BlogoTech
26-04-2013, 18:34
i jeszcze te marginesy nieszczęsne
dodałem linijkę

.nspLinks ul li h4 { margin: 0 0 3px 0}

ale zero zmiany

może to głupie pytania, ale nie jestem specem od css-ów :)

- - - Updated - - -


A jak sądzisz?
A czemu nie sprawdzisz, jeśli nic nie sądzisz?
A co napisał Ci @Dziudek - wskazał konkretny selektor czy kilka do wyboru?

dla mnie te trzy linijki to ten sam selektor i chodziło mi o to, czy mogę w dowolnym z tych nawiasów to wstawić.

@zwiastun, ja rozumiem, że zadaję może głupie pytania, ale to forum jest do tego, żeby sobie pomagać, lepiej zapytać niż nie pytać, zmienić i zepsuć prawda? Wolałbym otrzymać bardziej konstruktywną odpowiedź

- - - Updated - - -

ok, font-size załatwił oba problemy

zwiastun
26-04-2013, 19:07
@zwiastun, ja rozumiem, że zadaję może głupie pytania, ale to forum jest do tego, żeby sobie pomagać, lepiej zapytać niż nie pytać, zmienić i zepsuć prawda? Wolałbym otrzymać bardziej konstruktywną odpowiedź

Rozumiem, że nie otrzymałeś konstruktywnej odpowiedzi. Ale rozumiem też, że rozumiesz, iż zadajesz głupie pytania, tylko nie rozumiesz, dlaczego one są głupie.
Nie mam innego pomysłu na rozjaśnienie Ci problemu, z jakim masz do czynienia, zrobię najprościej jak potrafię.

Czy 2 literki to jest to samo co 3 literki?
Czy 2=3?

Czy rzeczywiście nie widzisz różnicy między .nspLinks ul li h4 {} a .nspLinks ul li h4 a:hover { }
Czy 21 znaków to jest to samo co 30 znaków?

Jeśli więc dla Ciebie "te trzy linijki to ten sam selektor", to wybacz, ale nie na forum powinieneś skierować swoją prośbę o pomoc.
Forum naprawdę nie jest od tego, by uczyć czytać i pisać, leczyć wady wzroku, itp.

Dopisane: widzę że sobie poradziłeś w wyniku "niekonstruktywnej pomocy". Dzięki, że poinformowałeś, szkoda, że zapomniałeś równocześnie podziękować za nakierowanie i przeprosić za impertynencję.