PDA

Zobacz pełną wersję : componentheading i contentheading, a nagłówek H1 oraz H2



Delleg
19-04-2013, 14:55
Nie wiem do końca jak opisać problem, więc zacznę od kodu

<div class="componentheading">Tytuł</div>


<td class="contentheading" width="100%"> <a href="/index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=81:za-nami-ju-pierwsze-zajcia&amp;catid=12:projekt&amp;Itemid=30 (http://forum.joomla.pl/view-source:http://www.pcprczluchow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=81:za-nami-ju-pierwsze-zajcia&catid=12:projekt&Itemid=30)" class="contentpagetitle">
Za nami już pierwsze zajęcia</a></td>

Jak zmusić Joomle do <h1>Tytuł</h1> i <h2>Za nami już pierwsze zajęcia</h2>?

vereb
19-04-2013, 15:20
Myślę, że trzeba odnaleźć plik zawierający fragment <div class="componentheading">, zakomentować go, wpisać zamiast niego upragnione <h1> (należy pamietać o poprawnym zamknięciu tagów). Jak odnaleźć plik wsród tysiecy? Pomocny jest TotalCommander z opcją szukaj, a dokładnie "znajdź tekst" - tak wklejamy fragment kodu i sprawdzamy w jakich plikach wystepuje np. componentheading - obstawiałbym plik components/com_content/views/article/tmpl/default.php - tam spróbuj podmienić na h2 (pamietaj o zrobieniu kopii pliku przed edycją, co by jaj niepotrzebnych nie było

tomaszek83
19-04-2013, 23:19
@Delleg jak już znajdziesz gdzie to zmienić to zapoznaj się z nadpisywaniem szablonem. @Vereb nie zaleca się zmieniania plików wyglądu bezpośrednio w widokach komponentu, gdyż każda aktualizacja systemu kasuje nam nasze poprawki. Od tego jest nadpisywanie szablonem.

vereb
22-04-2013, 11:43
nie zaleca się zmieniania plików wyglądu bezpośrednio w widokach komponentu
oczywiście masz rację

Delleg
22-04-2013, 12:25
Wykonałem następujące zmiany:


<h1><div class="componentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<?php echo $this->escape($this->params->get('page_title')); ?>
</div></h1>

Następnie "nadpisałem szablonem", wrzuciłem na serwer plik default.php do następującej ścieżki /templates/szablon_v2/html/com_content/views/article/tmpl/

Powinno być dobrze a nie jest, dlaczego?. Czy każda zmiana szablonu wymaga modyfikacji pliku templateDetails.xml. Wydaje mi się że jest potrzebny w trakcie instalacji szablonu.

zwiastun
22-04-2013, 12:31
Jeśli wyświetlasz artykuł w widoku artykułu (pełnym), powinno być dobrze. Może masz jeszcze dane pobierane z pamięci podręcznej serwera.

Delleg
22-04-2013, 13:23
Zgodnie z tym (http://wiki.joomla.pl/index.php/Componentheading) componentheading znajduje się w wielu miejscach między innymi w components/com_content/views/section/tmpl/blog.php. Poniżej źródło mojej strony:

<tr>
<td width="668" valign="top">
<div id="content">
<div class="componentheading">Najnowsze artykuły</div><table class="blog" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>

Nie wiem czy dobrze rozumuje, ale table class="blog sugeruje modyfikację blog.php

Delleg
22-04-2013, 14:47
Nie wiedziałem czy połączyć posty. Po modyfikacji pliku, components/com_content/views/frontpage/tmpl/default.php

<div class="componentheading<?php echo $this->escape($this->params->get('pageclass_sfx')); ?>">
<h1><?php echo $this->escape($this->params->get('page_title')); ?></h1>
</div>
źródło strony wygląda następująco:


<div class="componentheading">
<h1>Najnowsze artykuły</h1>
</div>


Problem polega na tym że nie działa nadpisywanie szablonem. Gdy wróciłem do domyślnego pliku default.php, a zmodyfikowany wrzuciłem do templates/szablon_v2/html/com_content/views/frontpage/tmpl, niestety nic się nie dzieje.

tomaszek83
22-04-2013, 14:57
W nadpisywaniu szablonem struktura katalogów jest następująca templates/szablon_v2/html/com_content/frontpage/nazwa_pliku.php.

Nie ma katalogów views oraz tmpl.

Delleg
24-04-2013, 11:47
Dziękuje Wam bardzo za pomoc. @tomaszek83 dzięki za podpowiedź z właściwą ścieżką. Wasze wskazówki bardzo mi pomogły. Problem rozwiązany.