PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam dodatku do prezentacji zdjęć produktów



nemezino
22-04-2013, 13:09
Witam

Robię stronę na joomla 25 na której będzie prezentacja produktów dostępnych w firmie i mam problem z pokazaniem kilku zdjęć danego produktu. Produktów na stronie będzie około 100 i każdy produkt bedzie miał inne zdjęcia.

Szukam darmowego dodatku podobnego do http://2joomla.net/joomla-extensions/2j-image-viewer/version1-demo-case1-case2-case3#case2

Lub jeśli ktoś korzystał z tego jako podałem powyżej to chciałbym zapytać czy dodawanie zdjęć do danego artykułu odbywa się manualnie czy trzeba wpisywać kod w każdym z artykułów żeby go wyświetlić.

Z góry dzięki za odpowiedź.

souacz
22-04-2013, 18:14
Możesz zastosować SIGPLUS, ma taką opcję, że miniaturka jest jedna, po kliknięciu powiększa się fotka i tam już możesz przesuwać do nsst. zdjęcia, itd.
W artykule wstawiasz kod, który jest odnośnikiem do katalogu ze zdjęciami, jest też możliwość wyświetlania opisów zdjęć w html.
Jest darmowy i w pełni konfigurowalny.

tomaszek83
22-04-2013, 23:33
A może do obsługi tychże produktów użyć K2 + SIG Pro (kosztuje parę Euro) i efekt osiągnięty. Użytkownik ogranicza sie tylko do wczytania zdjecia tytułowego oraz ZIP-a ze zdjeciami galerii. Do tego masz jeszcze pola dodatkowe które mogą np. cechować dany produkt.

nemezino
23-04-2013, 16:58
Dzięki za dobre chęci :)

Oba te rozwiązania były by ok gdybym to np. ja musiał później zarządzać tą stroną i dodawać nowe produkty. Niestety będzie to robiła osoba mająca małą wiedzę odnośnie pracy z komputerem i dlatego szuakm rozwiązania, które będzie jak najmniej ingerowało w wpisywanie nawet prostego kodu najlepiej jakby wszystko odbywało się za pomocą kliknięcia w buttony.

Jakby ktoś korzystał już z dodatku do którego link podałem w pierwszym poscie to chciałbym zapytać czy właśnie dodawanie zdjęć do artykułu odbywa sie właśnie bez użycia kodu. Z tego co patrzyłem na stronie dodatku nie widać na screenach jak to wygląda z poziomu wstawiania do artykułu.

souacz
23-04-2013, 17:05
Ja robię to tak, że w panelu administracyjnym dodaję moduł (widoczny zaraz po zalogowaniu) w którym umieszczam kody. Klient sobie kopiuje i wkleja w artykuł zmieniając tylko nazwę katalogu ze zdjęciami. Wierz mi, że radzi sobie nawet siedemdziesięcioletnia pani.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

tomaszek83
23-04-2013, 22:32
które będzie jak najmniej ingerowało w wpisywanie nawet prostego kodu najlepiej jakby wszystko odbywało się za pomocą kliknięcia w buttony.

sprawdzałeś jak działa K2. Chyba nie. Bo właśnie K2 + SIGpro tak działa. Wczytywanie odbywa się poprzez klikanie wczytaj. Prostszego rozwiązania nie znajdziesz.