PDA

Zobacz pełną wersję : Wielojęzyczność, a cookies.



havo
23-04-2013, 09:42
Tytuł podobny jak jeden temat na tym forum, ale problem zgoła inny. Na stronie, którą jestem zmuszony administrować mam ustawiony plugin (tak rzekomo twierdzi szef :D ), który automatycznie wykrywa lokalizację odwiedzającego i - jeśli nie jest z Polski - język zostaje zmieniony na angielski (pomijając fakt, że nie mogę nic takiego znaleźć na liście dodatków). Jak wiadomo, polskie (czy tylko?) witryny są zmuszone wyświetlać informację o polityce cookies. Jako rozwiązanie tymczasowe wrzuciłem darmowy skrypt z politykacookies.pl. Działa bez zarzutu, informacja się wyświetla, nawet wizualnie dobrze to wygląda, jednak nasuwa się pytanie - czy owa informacja pojawia się również osobom, które nie operują językiem polskim? Dość nieużyteczna jest dla nich taka informacja, której nie rozumieją :)

Aktualnie kod skryptu mam umieszczony w głównym pliku index.html templatki, na której bazuje strona. Gdzie ewentualnie mógłbym umieścić ów kod, by informacja wyświetlała się tylko użytkownikom z polski (tu też pytanie, być może takowa informacja musi być na polskich stronach dla każdego odwiedzającego?)

Przepraszam za stertę pytań i być może niezbyt precyzyjne opisanie problemu - jestem dość świeży jeśli chodzi o Joomle :)

Pozdrawiam, havo.

tomaszek83
23-04-2013, 09:59
głównym pliku index.html templatki

A jest taki plik? Chyba index.php

Adres strony z problemem. Skoro szef tak twierdzi to niech poda jakie to rozszerzenie. Do obsługi informacji o cookies zawsze można użyć dodatku "Info ciacho" który został wydany przez PCJ.

zwiastun
23-04-2013, 11:19
Za wykrywanie lokalizacji w witrynach wielojęzycznych odpowiada dodatek Filtr języków

tomaszek83
23-04-2013, 11:23
ok @zwiastun, ale czy filtr języków jest w Joomla 1.5.x. Bo w tym dziale pisze kolega.

zwiastun
23-04-2013, 11:35
Co racja, to racja :) Nie zwróciłem uwagi.

havo
23-04-2013, 11:43
Tak, pomimo braków w jumlowej wiedzy, jestem dość świadomym użytkownikiem internetu, potrafię korzystać z opcji szukaj i takie tam ;d Owszem, serwis oparty na prastarej Joomli 1.5, adres to www.prinz-polska.com.pl

zwiastun
23-04-2013, 12:12
W Joomla 1.5, gdy wielojęzyczność oparta jest na JoomFish, również system może rozpoznawać ustawienia przeglądarki i automatycznie ustalać język - konfiguracja w dodatku systemowym: Multi lingual abstraction layer bot

havo
23-04-2013, 12:39
Ok, a jak sytuacja wygląda prawnie? Z tego co się orientuję, dyrektywa weszła w życie na terenie UE. Czyli lepiej, dla świętego spokoju - w moim przypadku - wgrać dodatek autorstwa Joli, w 3 wersjach językowych jakie mam na stronie i nie szczypać się kto wchodzi i skąd?

zwiastun
23-04-2013, 12:45
Przykro, ale nie jesteśmy serwisem porad prawnych. Dyrektywa UE jest różnie interpretowana w różnych krajach, więc trzeba informacje dostosować do obowiązujacych tam nom prawnych.
Na pewno jest tak, że lepiej, by użytkownik witryny widział tekst w znanym i zrozumiałym dla niego języku.