PDA

Zobacz pełną wersję : Problem przy przenoszeniu strony na nowy serwer



jopomoc
23-04-2013, 10:44
Witam,
przenoszę strony joomla 1.5.26 za pomocą akeeba kickstart core 3.6.0 i zawsze odbywało się to bezproblemowo natomiast teraz wyskakują dziwne błędy czy ktoś mógłby mi pomóc
Warto dodać że podobne błędy wyskakują jak przez ftp przenioszę samą joomle i chcę zainstalować.

Proszę obejrzeć


6591

Z góry dziękuję za pomoc odwdzięczę się !

palyga007
23-04-2013, 11:15
Za wysoka wersja php zmień na 5.3 lub daj display_errors na off w php.ini lub htaccess

jopomoc
23-04-2013, 11:51
Zanim spakuję stronę to zmienić ten plik ? Czy wrzucić go na serwer razem z kickstart.php i strona.jpa ?
W htaccess nie mam display_errors a nie wiem gdzie jest php.ini

Dziękuję za poprzednią poradę

tomaszek83
23-04-2013, 11:52
Zapytaj się dostawcę serwera o zmianę wersji php lub wpis w php.ini

jopomoc
23-04-2013, 12:08
Czyli samemu nie mogę nic z tym zrobić?

Dziękuję za odpowiedź

- - - Updated - - -

Dostawca napisał żebym to wkleił :

<FilesMatch "\.php$">
AddHandler x-httpd-php53 .php
</FilesMatch>

Pytanie : Obojętne gdzie mam to wkleić?


O to mój htaccess :
usunięto //zwiastun

zwiastun
23-04-2013, 12:18
Wiemy, jak wygląda standardowy plik .htaccess. Nie ma potrzeby cytowania.
Nie ma znaczenia, w którym miejscu wkleisz. Z tym, że podane Ci polecenie prawdopodobnie nie rozwiąże problemu z wyświetlaniem komunikatów o zastosowaniu niezgodnych z obowiązującymi standardami kodów. W tym celu należy odpowiednio ustawić na serwerze opcję wyświetlania błędów (o czym pisał już @palyga007). Ale najpierw zrob, co doradzili administratorzy - mżliwe, że php 5.3 ma inne ustawienia niż php 5.4

jopomoc
23-04-2013, 12:29
http://dacar-wypozyczalnia.pl/installation/index.php nic nie pomogło , tzn zniknął jakiś błąd ale pozostałe zostały.

Napisałem aby zmienił opcję wyświetlania błędów.

Panowie wspomogę Was darowizną za tą pomoc.

zwiastun
23-04-2013, 12:42
Darowizną nie wspierasz nas, ale siebie :), bo środki z darowizn przeznaczone są na utrzymanie i rozwijanie pomocy użytkownikom Joomla w Polsce.
Twój problem polega w tej chwili na tym, że instalator /kickstart.php nie odczytuje, co masz w pliku .htaccess.

Wrzuć do katalogu, z którego dokonujesz instalacji plik .htaccess, który zawiera tylko i wyłącznie instrukcje podane Ci przez administratora serwera

jopomoc
23-04-2013, 12:45
Ok a z głównego katalogu usunąć htaccess ? wrzucić ten plik do installation przed spakowaniem w jpa ?

zwiastun
23-04-2013, 12:50
Ok a z głównego katalogu usunąć htaccess ?

Nie rozumiem. Napisałem, że masz umieścić w katalogu instalacyjnym plik .htaccess tylko z tą instrukcją.
Nie mam pewności, że zadziała, bo instalator może ten plik oznaczyć jako .bak

Przed spakowaniem w jpa możesz do oryginalnego .htaccess z Joomla dodać tę instrukcję.

jopomoc
23-04-2013, 13:00
Ok zrobiłem tak: wrzuciłem tylko ten wpis od administratora w miejsce htaccess spakowałem stronę do jpa i zaraz będę uruchamiał przez kickstart.php i zobaczymy;/

- - - Updated - - -

bez efektu;/;/;/;/ kilka godzin już się męczę ;/;/;/

zwiastun
23-04-2013, 13:01
Czy na pewno rozumiesz, o czym piszę, bo mam wrażenie, że dodajesz dodatkową interpretację:
na serwer w katalogu, do którego posyłasz JPA i kickstart.php, masz umieścić ten krotki .htaccess

Jeśli nie daje rady, spróbuj umieścić plik php.ini z instrukcją
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE & ~E_DEPRECATED

zwiastun
23-04-2013, 13:20
A jeśli tak się nie da, pozostaje Ci ręczne przeniesienie. Nie jest to przecież aż tak skomplikowane.

jopomoc
23-04-2013, 13:26
Ale jak ja joomle czystą przenoszę za pomocą Total Comandera to w jej instalacji też takie błędy wyskakują;/

Więc nie wiem czego to wina jest;/

używam serwera hostinghouse.pl nie miałem wcześniej z nim problemów i przenosiłem tak strony. Teraz nawet stronę którą kiedyś już przenosiłem chciałem przenieść i też takie błędy wyskakują nie wiem dlaczego tak nagle się popsuło ;/

tomaszek83
23-04-2013, 13:32
Parę postów wyżej masz odpowiedź, wina wersji PHP. Hostingodawca zmienił wersję php i stąd te problemy. I chyba tam należy szukać rozwiązania problemu.

zwiastun
23-04-2013, 13:33
Powód "błędów" już Ci przecież wyjaśniono. Przede wszystkim to nie są błędy. To komunikaty. Administrator serwera włączył (niepotrzebnie!) raportowanie ostrzeżeń typu STRICT, co ma sens tylko i wyłącznie na serwerach rozwojowych, a nie produkcyjnych. I o wyłączenie wyświetlania tych błędów należy się zwrócić do administratora serwera.
Można wyłączyć tę opcję samemu za pomocą pliku lokalnego php.ini, jeśli serwer pozwala na stosowanie takich plików.
Php 5.3 i PHP 5.4 mają swoje własne pliki konfiguracyjne. Jeśli zastosujesz przełączenie PHP na niższą wersje, co Ci podpowiedzieli administratorzy, problem nie powinien mieć miejsca, skoro wczxeśniej nie występował.

jopomoc
23-04-2013, 13:43
Stosowałem wszystko co pisaliście (mam nadzieję że poprawnie) problem nadal występuje , może kolejna odpowiedź administratora coś zmieni.

Mimo wszystko dziękuję za pomoc ślę plny.

jopomoc
23-04-2013, 18:15
Włączenie na koncie PHP 5.3 rozwiąże Pański probelm. o to wiadomosc od hostinghouse.pl

Co w takim razie robiłem wcześniej źle że nie zmieniało się na 5.3?

jopomoc
24-04-2013, 14:51
http://dacar-wypozyczalnia.pl/installation/index.php zainstalowalem nowsza akeebe i pisze żebym php.ini edytował zrobiłem to ale nie czyta chyba pliku więc pewnie źle zamieściłem. ( zamieściłem tam gdzie kicksttart.php i strona.jpa
http://dacar-wypozyczalnia.pl/php.ini czy dobry wpis?


a bład przy instalacji następujący:

UWAGA!!!Używasz serwera z PHP 5.3, przetwarzający błędy przeglądarki i raportujący ostrzeżenia Strict Standards. Ta kombinacjanie pozwala Joomla! i jego rozszerzeniom działać właściwie. Prawdopodobnie używasz WAMPServer, XAMPP lub podobnego środowiska wydanego po styczniu 2011 roku. Dostępne są następujące opcje:


Edytuj plik php.ini i zmień następujące linie:

error_reporting=E_ERRORdisplay_errors=0i ponownie uruchom serwer. Należy pamiętać, że niektóre rozszerzenia Joomla! nadal nie będą działały.

Zainstaluj Zend Server CE z PHP 5.2, XAMPP 1.6.4 lub inne środowiska serwera z PHP 5.2 (zalecane)

Jeśli zdecydujesz się zignorować to ostrzeżenie i kontynuować, to na własną rękę. Nie proś o pomoc. Nie wszystkie problemy po przywróceniu, które doświadczysz są błędem Akeeba Backup's i nich zostałeś ostrzeżony.


gdzie robię błąd?

zwiastun
24-04-2013, 14:56
Nigdzie nie robisz błędu - komunikat jest - mam nadzieję zrozumiały. Nie ma w nim niczego, czego nie wiedziałeś, bo pisałem Ci o tym wcześniej.
Nie na każdym serwerze można uruchamiać pliki php.ini.
Rozmawiaj z administratorem serwera - niech wyłączą to restrykcyjne raportowanie ostrzeżeń, bo takie ustawienie nie powinno mieć miejsca na serwerze produkcyjnym