PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam Pomocy z szablonami.



GiboneKPL
23-04-2013, 21:37
Witam. W joomli jestem kompletnie zielony. Czy mógłby ktoś podarować troszkę swojego czasu i pomóc przy edycji ? Jeśli tak to proszę o kontakt : GG 41146644

zwiastun
23-04-2013, 21:46
Kolego, skoro jesteś kompletnie zielony, to nie zaczynaj od edytowania szablonów, bo to wymaga i wiedzy, i doświadczenia, a nie jest od razu potrzebne, by korzystać z Joomla. Już raz się dziś zwracałeś o bliżej nieokreśloną pomoc i zostałeś skierowany do naszej biblioteki. Nie musi to być dobry start dla Ciebie, ale póki co innego bezpłatnego Ci nie zaoferujemy, bo go nie ma (pominąwszy mnóstwo lepszych i gorszych filmików na Youtube). Możesz tez zainwestować w dobrą książkę - na pewno znajdziesz w pobliskiej księgarni informatycznej Stefana Burge: Joomla! Ćwiczenia. Oficjalny podręcznik.

GiboneKPL
23-04-2013, 21:48
Posiadam książkę z Komputer Świat o nazwie JOOMLA ! w praktyce. Głównie chodzi mi o nakierowanie gdzie znajdują się poszczególne elementy w css bo css i html to ja ogarniam.

zwiastun
23-04-2013, 22:13
Książka z Komputer Świat o nazwie Joomla! w praktyce jest niezłym poradnikiem, tyle że już nieaktualnym.
Na http://wiki.joomla.pl jest cały potężny dział poświęcony szablonom. Przejrzałeś?
Skorzystałeś z wyszukiwarki Google, zdając np. pytanie jak zrobić szablon dla Joomla?

GiboneKPL
23-04-2013, 22:36
A jeśli można by wiedzieć, to jak podaje się lokalizację pliku na ftp w css ? (bo na MyBB jest url(images/plik.png) czy tutaj też ? )

tomaszek83
23-04-2013, 23:41
@GiboneKPL odpalasz sobie przykładowego Joomla na JAMP-ie. Firefox+firebug i do dzieła. Każdy szablon jest inny. Struktura szablonów w Joomla jest zgoła odmienna niż w MyBB. Zresztą ciężko porównać budowę szablonów Joomla z innym CMS-em.

PeFik
24-04-2013, 01:54
Moja sugestia przeczytaj z uwagą: http://blog.elimu.pl/5489-jak-sie-uczyc-cms-joomla/

zeki
24-04-2013, 16:34
Waćpan a w ogóle wrzuciłeś Joomle na serwer i zerknąłeś jak wygląda struktura katalogów? Masz folder templates a w nim w podfolderach każda z zainstalowanych templatek. Otwoerasz właściwy folder i dalej już szukasz gdzie może być css i ewentualnie, którego użyć (bo plików css może być kilka).
Jak ogarniasz css to szybko dojdziesz co i jak.

Nie jestem ci ja mistrzem ale jakbym chciał ogarnąć MyBB to bym zainstalował a potem popatrzył gdzie co jest. Skrypty na ogół choć różne działają na podobnych zasadach tzn na przykład jest folder ze skórkami i tam kierujemy pierwsze kroki jeśli chcemy przy wyglądzie pracować.

GiboneKPL
24-04-2013, 18:15
Ja mam problem z zainstalowaniem teraz nowego stylu. Mam folder wgrany na serwer FTP (w templates GŁÓWNY FOLDER SZABLONU !) ale nie pokazuje się na zapleczu ? Czy ktoś pokieruje mnie co i jak bo jestem kompletnie zielony w tym. Joomla! jest zupełnie inna niż MyBB , więc mam problemy :/

zwiastun
24-04-2013, 18:24
Jeśli jesteś kompletnie zielony, to zacznij od najprostszego poradnika, jaki można znaleźć na www.wiki.joomla.pl dla nowicjuszy. Mowa tam o Joomla 1.5 wprawdzie, ale różnic w dzialaniu nie jest aż tak dużo.
Szablon trzeba zainstalować. Jeśli nie zainstalowałeś, to skorzystaj z opcji Wykryj w instalatorze.

GiboneKPL
24-04-2013, 18:31
Oh. Dziękuje pomogło wykrywanie. Jak coś będę starał już sam ogarniać w miarę, szukał poradników itp. Ale jak coś to też tutaj będę pisał. Piona ! ;)

GiboneKPL
24-04-2013, 20:29
Mam pytanie. Czemu jak edytujesz coś w css (lub z tym związanego) to nie zmienia się na stronie głównej ?? :(

zwiastun
24-04-2013, 20:31
Nie bardzo wiem, o co pytasz. Zmiany w wyglądzie po edycji css mogą nie być od razu widoczne z powodu a) cache serwera b) cache przeglądarki

GiboneKPL
24-04-2013, 20:36
Chodzi mi o to że jak edytuje zwykły kod w index.php to od razu się zmienia a w css jak coś eytuje to czekam nawet dzień i się nie zmienia :/

PeFik
25-04-2013, 01:11
... ty lepiej nic nie edytuj w php, bo zaraz pojawi się wpis na forum "Pomocy biała strona!"

GiboneKPL
25-04-2013, 09:39
To gdzie mogę edtyować kod strony głównej ?? (poprzemieszczać elementy ?? np. Menu do góry ?)

zwiastun
25-04-2013, 09:59
Już Cię raz kierowałem do naszej Biblioteki. http://wiki.joomla.pl/index.php/Kategoria:Szablony.
Proponowałem również wrzucić w Google frazę: Jak zrobić szablon dla Joomla: https://www.google.pl/search?q=jak+stworzy%C4%87+szablon+dla+Joomla&aq=f&oq=jak+stworzy%C4%87+szablon+dla+Joomla&aqs=chrome.0.57.8894j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8
Możesz też kupić książkę Pawła Frankowskiego (wciąż jeszcze jest dostępna).

GiboneKPL
25-04-2013, 11:29
A ktoś mi powie jak wstawić link do Zaplecza (tylko dla administratora) pod nickiem ? BO jest tak :
Witaj GiboneKPL

Wyloguj

A chciałbym by to było tak :

Witaj GiboneKPL
...link do zaplecza...
Wyloguj

Albo coś w ten deseń.

GiboneKPL
25-04-2013, 12:13
Mam jeszcze jedno pytanie, Mianowicie: Jak ustawić position: fixed; tłu ? Bo jak wpisuje ten kod w klase body to cały portal idzie na lewo :<

zwiastun
25-04-2013, 12:22
Kolego, robisz śmietnik...