PDA

Zobacz pełną wersję : Modyfikacja pola "Szukaj"



Delleg
24-04-2013, 12:08
W związku z dostosowaniem serwisu dla potrzeb osób niepełnosprawnych dostałem takie wytyczne co do pola szukaj:


Kod szablonu, w którym znajduje się:
<input id="mod_search_searchword" class="inputbox" type="text" onfocus="if(this.value=='Szukaj…') this.value='';" onblur="if(this.value=='') this.value='Szukaj…';" value="Szukaj…" size="18" alt="Szukaj" maxlength="20" name="searchword"> należy zastąpić kodem:
<label for=”mod_search_searchword”>Szukane słowo</label> <input id=”mod_search_searchword” class="inputbox" type="text" /> <input type=”submit” value=”Szukaj” /> Innym możliwym rozwiązaniem jest dodanie atrybutu title do istniejącej struktury:

<input title=”Szukane słowo” id="mod_search_searchword" class="inputbox" type="text" />
Pewnie jest to pierdoła do zmiany, ale nie wiem gdzie zacząć. Czy muszę modyfikować kod nadpisywaniem szablonem, czy mogę to naprawić ustawieniami modułu, który teraz wygląda tak:


6592

Jola
24-04-2013, 17:43
Witam,
testowanie ustawień modułu nie gryzie. Nawet opisy są po polsku. :)
Twoje wytyczne zawierają błędy - brakuje parametrów: name w polach input.
Poza tym wygląd szablonu możesz modyfikować - najlepiej poprzez nadpisywanie szablonem.

zwiastun
24-04-2013, 17:49
Poza wszystkim: w Joomla 1.5 nie należy tworzyć nowych witryn. W Joomla 2.5 etykiety pół są już dodane, więc nie trzeba nic zmieniać (jeśli dobrze pamiętam, w Joomla 1.5 też były)