PDA

Zobacz pełną wersję : JComments - komentarze bez numeru i #



letnil
24-04-2013, 13:12
Witam,
Mam prośbę o pomysł jak usunąć z JComments - numer komentarza oraz znak # . Szczególnie chodzi mi o znak "#". Brakuje mi juz pomysłu gdzie można tego szukać.

letnil
26-04-2013, 19:05
Naprawdę nikt nie jest w stanie pomóc?

Dokładnie chodzi mi o coś takiego
#1024 (http://www.karmelczerna.pl/czerna/prosby-o-modlitwe#comment-1025) barbara 26-04-2013 09:24 Pozdrowienia dla wszystkich co czytają ten tekst

Chciałbym usunąć # z kolejnym numerem lub bez, najważniejszy jest # by nie wyświetlał się.

tomaszek83
26-04-2013, 22:23
Najwygodniej usunąć to przy pomocy css'a. Jak podasz adres strony z tymi komentarzami to postaram się pomóc.

Rivarossi
28-04-2013, 01:43
Plik:
components/com_jcomments/tpl/default/tpl_comment.php

U mnie jest to wiersz 46, o treści:

<a class="comment-anchor" href="<?php echo $thisurl; ?>#comment-<?php echo $comment->id; ?>" id="comment-<?php echo $comment->id; ?>">#<?php echo $comment_number; ?></a>

Wystarczy to usunąć (zrób najpierw kopię zapasową).

Pozdrawiam.

kahape.pl
28-04-2013, 17:38
Witam, jestem "total noob" jeśli chodzi o budowanie stron, programowanie i całą informatykę. Swoją stronę buduję sama oglądając odpowiednie filmiki instruktażowe na you tube. Zatem sama zainstalowałam Joomlę, Jcomments i jakieś inne rzeczy...
Zauważyłam, że również mam ten krzyżyk przy komentarzach, ale nie mam numeru... Nie wiem gdzie znaleźć wskazany plik i jak to zmienić.

Drugi poważny problem, jaki mam, to fakt, że na mojej stronie www.kahape.pl wyświetla mi się "podwójnie" możliwość dodania komentarzy, a całość wygląda tak, jakby była nałożona na to przezroczysta kalka...
Nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić, jak to naprawić.
Być może problem tkwi gdzieś w tym, że JComment zainstalowałam raz oglądając filmik po rosyjsku (znam nieźle, więc rozumiałam wszystko), jednak zainstalowałam wersję angielską. Też znam angielski, ale... pragnęłam mieć polską wersję. Ściągnęłam spolszczenie, ale nie umiałam tego zainstalować, po prostu "wrzuciłam to" przez Total Commandera i sądziłam, ze zadziała, ale nie zadziałało. Na jakimś polskim filmiku instruktażowym ktoś podał stronę z "polską wersją" Joomli, zatem usunęłam tę swoją i... jak się potem okazało, mogłam zainstalować tylko tę samą ponownie, bo w filmiku była mowa o JComments dla starszej wersji Joomli, a ja mam 2.5.
Myślę, że tutaj może gdzieś być przyczyna, dla której teraz mam "podwójne" komentarze. Nie wiem co zrobić. Boję się, że jak znowu wykasuję JComments i zainstaluję trzeci raz... to będę mieć boski nadmiar - potrójne okienka dodania komentarzy...
Bardzo proszę o pomoc, o wskazówkę... I bardzo proszę o wskazówkę, którą może zrozumieć "total noob"...
Serdecznie pozdrawiam!
Kahape.pl

Jola
28-04-2013, 18:54
Witam,
na zapleczu wejdź
rozszerzenia->dodatki->Wybierz typ->content
odszukaj Content - JComments - podejrzewam, że masz dwa takie dodatki. Jeden z nich wyłącz.
Jeśli szukasz materiałów o Joomla skorzystaj z adresu w mojej stopce.

kahape.pl
28-04-2013, 19:20
Jolu, bardzo dziękuję za odzew :)
Mam 3 contenty, ale każdy należy do innego właściciela - JComments, galeria i xmap.
Na tym z JComments była mała kłódeczka, potem jakoś znikła, ale nic nie zmieniło się na stronie
i nadal są podwójne komentarze, kalka...
Gdy usunęłam z publikacji content z JComments - to w ogóle wszystko znikło i komentarze i obie możliwości ich dodania i "biała kalka" ;(


Ps. na Twoją stronkę wskoczę wieczorową porą :)

Jola
28-04-2013, 19:54
To nie jest moja strona - zresztą sama zobaczysz :)
Co do klonowania się formularza komentarzy - bez dostępu - nie potrafię nic więcej powiedzieć.

kahape.pl
28-04-2013, 21:25
Dziękuję Jolu za próbę :)
Serdecznie pozdrawiam!

kahape.pl
28-04-2013, 22:41
Niestety, pomimo prób, nie udało mi się rozwiązać problemu. Pomyślałam, że może popełniłam jakiś inny błąd, przywróciłam więc początkowe ustawienia JComments - i nic, na mojej stronie www.kahape.pl nadal są podwójne komentarze z nałożeniem przezroczystej kalki...
Jeśli ktoś z Pańtwa ma jakiś pomysł, czy wskazówkę - bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję.