PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przeniesieniem strony z localhost na serwer www



aga83
25-04-2013, 01:29
Witam,
w temacie joomli, jak i zresztą php jestem zupełnie nowa i świeża. Szczerze mówiąc, przygodę rozpoczęłam w ubiegły piątek. Szybko uporałam się z przygotowaniem strony w joomla 2,5 i nadeszła pora aby przenieść ją z localhost (wampserwer) na serwer hostingowy. Kierowałam się poradami aby najpierw spakować stronę przy użyciu Akkeba Backup i następnie przenieść plik jpa i kickstart.php na serwer. Po wczytaniu adresu witryny powinien rozpocząć się proces instalacji. Niestety nie rozpoczął się, natomiast moim oczom ukazał się komunikat "Akeeba Next Generation Installer For Joomla! requires PHP 5.3 or later". Jak już wspomniałam, wcześniej z php nie miałam do czynienia, więc po kilku godzinach studiowania internetu doszłam, że wersja php za stara serwera :/
Plik php.info poinformował mnie, że mój serwer jest w wersji PHP 5.2.6. Wyczytałam również, że Akeeba już nie obsługuje php niżej niż wersja 5.3. Czy jest jakiś sposób aby wgrać stronę na serwer z obsługą PHP 5.2.6 czy też muszę prosić mojego serwerodawcę o podwyższenie wersji?
A może wogóle gdzie indziej tkwi błąd. Bardzo proszę o radę, ponieważ od piątku poświęciłam tematowi joomli mnóstwo czasu. Zdążyłam się już zaprzyjaźnić z tym oprogramowaniem cms i taki kłopot spotyka mnie na końcu drogi :/

Z góry dziękuję za porady doświadczonym kolegom/koleżankom.

pozdrawiam,
początkująca Aga

zwiastun
25-04-2013, 01:56
Nie mam pewności, ale na stronie projektanta jest dostępna wersja AkeebaBackup 3.6.12, która powinna zadziałać na niższej wersji php. Pobierz, odinstaluj posiadaną wersję, zainstaluj tę, wykonaj kopię i odtwórz na serwerze. To jedno podejście.

Drugie: przenieś "ręcznie" - jeśli nie wiesz jak - zajrzyj na www.pomoc.joomla.pl - w dziale Instalacje znajdziesz tam wciąż aktualne materiały nt. przenosin (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/699/51/). W razie co - pytaj.


i taki kłopot spotyka mnie na końcu drogi :/
To dopiero początek drogi, ale: dzielna jesteś!

aga83
25-04-2013, 14:03
Dziękuję za cenne rady. Rzeczywiście wcześniej znalazłam też starszą wersję Akkeba Beckup ale nie wpadłam na to, że aby ją zainstalować to muszę odinstalować poprzednią ;)
Rozpakowałam plik na serwerze, uzupełniłam info o bazie danych, usunęłam katalog installation i powinno być ok, ale niestety trafiłam na kolejne schody :( Zamiast zobaczyć gotową stronę pod adresem domeny, moim oczom ukazał się komunikat o błędzie :(


Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'DateTimeZone::__construct() [<a href='datetimezone.--construct'>datetimezone.--construct</a>]: Unknown or bad timezone (GMT)' in /.../.../libraries/joomla/utilities/date.php:94 Stack trace: #0 /.../.../libraries/joomla/utilities/date.php(94): DateTimeZone->__construct('GMT') #1 /.../.../libraries/joomla/log/entry.php(99): JDate->__construct('now') #2 /.../.../libraries/joomla/log/log.php(168): JLogEntry->__construct('JError::setErro...', 16, 'deprecated', NULL) #3 /.../.../libraries/joomla/error/error.php(352): JLog::add('JError::setErro...', 16, 'deprecated') #4 /.../.../includes/framework.php(43): JError::setErrorHandling(8, 'message') #5 /.../.../index.php(21): require_once('/.../......') #6 {main} thrown in /.../.../libraries/joomla/utilities/date.php on line 94

właściwe nazwy katalogów w treści błędu wykropkowałam.


Niestety nie mam pojęcia jak sobie z tymi błędami poradzić. Sądzę, że szukać ich powinnam w pliku index.html ale od znalezienia do naprawienia jeszcze długa droga.

zwiastun
25-04-2013, 14:09
1. Czy masz kopię wykonaną poprzednio, najnowszym Akeeba?
2. Czy możesz mi ją gdzieś udostępnić (dane dostępowe podaj na PW)
Z błędem się nie spotkałem, natomiast spróbuję z Twojej kopii odtworzyć witrynę lokalnie, zainstalować na serwerze ze starszą wersją PHP i naprawić, jeśli pojawi się błąd, podesłać Ci odtworzoną wersję, jeśli będzie wszystko OK.