PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją joomli 3.10



Andrzej_75
25-04-2013, 12:46
Witam .

Mam taki problem z joomlą gdy rozpoczynam instalację to nie mogę przejść do drugiego kroku , wszystko dobrze wpisane mam , chmod także główne katalogi na chmod 777 oraz języki na chmod 777 w adminie i gł. katalogu.

mam na własnym serwerze vps z centos 6.4 zainstalowane nowe php 5.5.0 beta 3 oraz mysql 5.5.31, instalowałem wg. tego opisu http://www.if-not-true-then-false.com/2010/install-apache-php-on-fedora-centos-red-hat-rhel/ także wg tego opisu instalowałem mysql http://www.if-not-true-then-false.com/2010/install-mysql-on-fedora-centos-red-hat-rhel/ , wcześniej miałem joomlę 2.5 tylko z różnicą że php to 5.4 także wg, tych opisów bo mysql się nie zmieniło a nie 5.5.


P.S O co dokładniej chodzi podczas instalacji nie mogę przejść do kolejnego kroku i ten pasek cały czas się przewija, zastanawiam się co to może być czy nowe php 5.5.0 beta 3 czy coś z joomlą 3.1, jak miałem joomlę 2.5 z php 5.4 nie miałem problemu .

Andrzej_75
25-04-2013, 13:38
Dodam że przed chwilką ponownie zainstalowałem joomle 2.5.10 i nie miałem kłopotu z nowym php 5.5.0 beta 3 ani z mysql 5.5.31, więc to musi coś być z nową joomlą 3.10

AndiC
25-04-2013, 14:29
Zanim napiszesz następnego posta, poszukaj jakie powinny być uprawnienia dla katalogów i plików.
Następnie zaznajom się z wymaganiami ustawień serwera dla Joomla 3.x i porównaj z własnym serwerem.

RysiekDereń
28-06-2013, 12:46
Na pewno nie masz właściwych uprawnień, tylko w takiej sytuacji nie będziesz mógł się zarejestrować. Sprawdź te uprawnienia, nowa Joomla jest bardziej wymagająca pod tym względem, więc mimo że inne umiesz rejestrować, z tą możesz mieć więcej zachodu.

zwiastun
28-06-2013, 14:44
@RysiekDereń - to się nazywa instalacja a nie rejestracja :)

Andrzej_75
04-07-2013, 10:42
Witam .

Muszę powiedzieć że nadal mam problem z instalacją lecz 3.1.1, instalator stoi na 1 poziomie i dalej nie rusza, większość katalów ustawiłem na chmod 777 jak główny katalog i częśc pod katalogów jak języki i itp , sprawdziłem swój serwer i jest poprawny powiem nawet jest nowy jak php 5.5.0 finalna wersja i mysql 5.5.32 , co zauważyłem na forum joomla.org http://forum.joomla.org/viewforum.php?f=707 że wiele osób ma podobny problem , zaś Magic Quotes GPC już w php powyżej 5.40 zostało usunięte a jest problem , zaś co do joomli 2.5 nie ma takiego problemu , normalnie instaluje się.

Tylko czemu piszę tu o 3.1.x ponieważ chciałem przestawić swoją stronę na nowszą joomlę lecz co widzę będę chyba musiał zaczekać do nowszej wersji bądź do 3.5 z aktualizacją .

xanthos
05-07-2013, 22:23
Tak jak już powiedział RysiekDereń, Joomla 3.1 jest troszke wymagająca jeśli chodzi o instalacje. To że nie da się zainstalować Joomla na serwerze może być spowodowane albo jak już była mowa wcześniej CHMODami, chociaż mnie sie raczej nigdy coś takiego nie zdarzyło... kolejna sprawa to uprawnienia usera do bazy danych. Kiedyś pamiętam też się z tym zamotałem że mój użytkownik nie miał uprawnień, chociaż gdyby to był problem uprawnień mysql to problem również miałbyś z wcześniejszą wersją Joomla.
Kolejna sprawa która mi przychodzi do głowy co może spowodować blokade dalszego kroku instalacji to ustawienia php.
Na pewno nic Ci sie tam nie świeci na czerwono? error display? albo inne wynalazki?

Andrzej_75
06-07-2013, 07:40
Witam .

Już sobie poradziłem ale nieco w inny sposób, na stronie demo joomla.org jest po prawo taki panel z rejestracją na 30 dni za darmo z joomlą 3.1 i więc to zrobiłem , po założeniu konta wszedłem do panelu i zrobiłem kopię plików oraz bazy z tego konta , wystarczyło pozmieniać dane w pliku konfiguracyjnym jak nazwa bazy, nazwa użytkownika i itp oraz ścieżki żeby to poprawnie działało i okazuje się że teraz strona dobrze działa i niema żadnych problemów.

A co do instalatora to albo on nie akceptuje php 5.5.0 albo coś sknocili, ponieważ joomla 2.5 instalowała się bez kłopotu na tym samym serwerze.

info o moim serwerze www on stoi na hoście vps i samemu instalowałem całość