PDA

Zobacz pełną wersję : DotPay w DJ-classified ?



bahati.nzuri
25-04-2013, 19:25
Witam :)
Jestem nowa na forum i w społeczności joomla! Mam kilka pytań na które nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi:

1. Czy w DJ-classified jest możliwość korzystania z usług SMS Premium? Mianowicie chodzi mi najlepiej o serwis DotPay. (klient wysyła sms (np za 2zł netto) i w zamian dostaje możliwość zamieszczenia ogłoszenia)
2. Czy istnieje bezpłatny zamiennik DJ-classified z opcją SMS Premium? Jestem nowa tak jak już wspomniałam i nie wiem czy opłaca mi się inwestować, jeśli (odpukać) mi nie wyjdzie.
3. Pytanie może trochę dziwne: Czy za pomocą J! mogę wykonać profesjonalnie wyglądająca stronę ogłoszeniową z większa ilością funkcji niż tylko prosty ogłoszeniowy portal? (bez znajomości php, MySQL itp oczywiście)

Z góry dzięki za pomoc :)

pozdrawiam
Klaudia

zwiastun
25-04-2013, 19:43
1. Na stronie projektu nie ma informacji, że komponent obsługuje płatności w usłudze SMS Premium. O ewentualną implementację można zapytać twórców rozszerzenia na stronie projektu
2. Sposób opłacania ogłoszeń to kwestia napisania bądź zakupienia odpowiedniego oprogramowania i jego integracji z komponentem. Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na Twoje 2 pytanie. Komponentów ogłoszeń dla Joomla jest jeszcze kilka innych i w przypadku każdego trzeba będzie zainwestować w implementację płatności.
3. Za pomocą Joomla! można nawet dom zbudować czy na samochód uzbierać. :) A także można zbudować profesjonalną stronę internetową każdego typu, nawet jeśli nie zna się php i MySQL. Ale do tego trzeba w międzyczasie zdobyć niemałą wiedzę, zwłaszcza jeśli ma to być strona służąca działalności gospodarczej. Rozważ, czy z posiadaną dziś wiedzą podjęłabyś się np. operacji wyrostka robaczkowego (trochę przesadzam), naprawienia silnika w motocyklu (stosunkowo proste, budowa strony komercyjnej dużo trudniejsza). ale...
nie święci garnki lepią :)