PDA

Zobacz pełną wersję : Linki aktywacyjne virtuemart



MadMax
26-04-2013, 20:03
Witam

Mam najnowsza joomle 2.5 i najnowszego VM. I mam problem z linkami aktywacyjnymi. Pod FF po kliknieciu w link aktywacyjny przenosi na index.php i nic sie nie dzieje. A np pod Opera wszystko dziala jak nalezy. Ustawilem przekierowanie w .htaccess na bez www i instalowalem plugin jakis do aktywacji. Ogolnie zrobilem to co pisali tutaj https://forum.virtuemart.net/index.php?topic=113802.0 ale niestety nie pomoglo. Ma ktos jakies pomysly jak rozwiazac ten problem ?



Pozdrawiam

Gall Anonim
26-04-2013, 21:09
VM2 ma dziwną przypadłość - jeżeli tworzysz konto poprzez wprowadzenie danych przed samym zakupem VM wysyła do ciebie link i....
Jak go aktywujesz natychmiast przy nie zamykanej w międzyczasie przeglądarce to .... kupa. Jeżeli chcesz żeby zadziałał musisz wpisać dane do stworzenia konta - potwierdzić i zamknąć przeglądarkę, po czym dopiero wówczas zatwierdzić link i wtedy działa. Niestety to jakaś chora sytuacja, czemu tak się dzieje - wysłanie danych podczas sesji zakupowej loguje cię do systemu zakupów i wychodzi heca bo jest zalogowany użytkownik z nieaktywowanym i niepotwierdzonym kontem.
I to by było na tyle.

MadMax
27-04-2013, 10:42
I nie da sie temu w zaden sposob zaradzic ? Przeciez to chore , wylaczac przegladarke i dopiero aktywowac ... masakra

Jola
27-04-2013, 14:32
Witam,
oczywiście, że się da. Na pewno trzeba napisać o tym do twórców VM. mam wrazenie, ze ekipa programistów sie tam zmieniła.
Jakiś czas temu robiłam poprawę tego błedu dla @Galla, oczywiscie juz nie pamiętam gdzie to było.
Paweł - uśmiechamy sie do Ciebie. Poszukaj. :)

Gall Anonim
27-04-2013, 14:56
Jasne że tak, bo niby skąd bym znał ten kiepski żart ze strony twórców VM2 (zresztą nie jedyny, bo ACL jest połączony ze standardowymi grupami Joomla - więc praktycznie go nie ma, bo nie można ustalić odrębnych praw), ale nie odbiegajmy od tematu. Pamiętam że kwestia odnosiła się do zmiany w sprawdzeniu po przesłaniu linka aktywacyjnego bodajże dopuszczenia włąśnie aktywacji nawet jeśli użytkownik był zalogowany. Jakoś tak to było, może uda mi się to odnaleźć w korespondencji na skype, bo chyba Podałaś tam wyjaśnienie. A jeżeli mam jeszcze gdzieś kopię witryny to spróbuję wygrzebać plik o który chodziło, zmiana była dokonana w jednym ze standardowych plików Joomla, komponentu user.
Ale to dopiero jak dotrę do domu.
Pzdr


Paweł - uśmiechamy sie do Ciebie. Poszukaj.
To miłe i dzięki ale i tak miałem zamiar poszukać jak już napisałem, kiedy wrócę do domu.

Gall Anonim
27-04-2013, 21:26
@Jola
czy to aby nie było to??:
components/com_users/controlers/registration.php
activate()

Jola
28-04-2013, 18:20
Na to wygląda, ale niestety nie mam u siebie tego zmodyfikowanego pliku. Poprawki robiłam u Ciebie na serwerze.

Gall Anonim
30-04-2013, 10:07
Witam ponownie,
próbowałem odnaleźć kopię witrny bodo orginału nie mam już dostępu, niestety na tej co znalzłęm nie widzę zmian w tym pliku względem orginału.
Poszperam jeszcze ale niestety na chwilę obecną klęska.
Pzdr