PDA

Zobacz pełną wersję : Dodatek przedstawiający produkty



marcinp1984
29-04-2013, 00:00
Witam serdecznie,

Istnieje jakiś dodatek do Joomli, który w jakiś prosty sposób umożliwia przedstawienie produktów do sprzedaży? Chciałbym dodać takie coś do strony www jednak nie wiem czy coś takiego istnieje. Będzie może max 15 produktów dlatego nie chce mieć typowego sklepu internetowego. Nie musi to stwarzać możliwości zakupu tylko w jakiś fajny sposób się prezentować. Krótki opis, cena, zdjęcie.

Pozdrawiam

Bazyl
29-04-2013, 01:04
Hej,

Ja, oczywiście, polecam K2...

souacz
29-04-2013, 01:21
A ja, rzecz jasna ZOO. Czuję, że Bazyl wygra, mój typ płatny....

Ale 15 produktów to można zrobić ręcznie, bawiąc się edytorem

marcinp1984
29-04-2013, 11:09
Zdecydowanie ma być darmowy :) Wieczorem sobie zerknę na to K2 i zobaczę czy to własnie tego szukam :)

marcinp1984
08-05-2013, 14:47
W końcu miałem czas się do tego zabrać ale ciągle nie bardzo wiem co i jak :) K2 zainstalowane ale nie bardzo wiem, co można zrobić aby w jakiś fajny sposób można było przedstawić produkty :( Więc na tą chwilę jedyne co mi przychodzi do głowy to właśnie powbawić się w edytorze i jakoś to wszystko poustawiać ale do tego K2 jest za bardzo nie potrzebne. Czy ja czegoś nie widzę? :) Bo już nie wiem jak się do tego zabrać. Instalowałem też jakies Sobi Pro czy coś takiego ale po tym Jooma 2.5 mi się wysypała i musiałm jeszcze raz ją instalować :) Jednak ciągle mnie ciekawi to K2, co użyć aby coś takiego osiągnąć

Bazyl
08-05-2013, 14:55
Poszukaj na getk2.org demo stron, zobaczysz możliwości

marcinp1984
08-05-2013, 19:35
No tak tylko średnio mnie interesują możliwości jakie to daje na stronach bo chodzi mi o konkretną kwestię a oglądanie innych stron w niczym nie pomaga :)

Bazyl
08-05-2013, 21:47
Możesz zobaczyć możliwości...
Jeżeli myślisz, że napiszę Ci poradnik to się mylisz :)
Kombinuj, bo warto...

marcinp1984
08-05-2013, 21:54
Nie chodzi mi o poradnik bo wiem, że forum nie jest od tego :) Ale odpowiedź żeby przeglądać strony i zobaczyć możliwości też niewiele była pomocna :) Przeglądałem sobie dodatki do tego k2 bo w samym k2 nie potrafię zrobić dużo więcej niż na standardowej joomli. Ale akurat atki dodatek który by mnie interesował jest płatny :) Aczkolwiek coś darmowego też zanalazłęm ale dziś już nie mam siły się temu przyglądać .

souacz
08-05-2013, 21:57
Upieram się jednak, że do przedstawienia 15 produktów nie warto instalować takiego kombajnu jak K2.
Po cholerę dodatkowe skrypty, pliki itd. do czegoś do czego nie jest to potrzebne?

Zrób sobie jeden w edytorze, dokładnie wszystko poustawiaj. Potem skopiuj sobie artykuł i podmień dane, fotki itd.
Możesz kombinować z kategoriami, przeglądem kategorii itd.
com_content w połączeniu z edytorami daje wiele możliwości.

Chyba, że robisz stronę dla kogoś i ten ktoś będzie dodawać później sam.
Wtedy faktycznie w K2 ustawionym jako katalog będzie mieć łatwiej.

Bazyl
08-05-2013, 21:57
Masz główne zdjęcie + opis + pola dodatkowe różne dla różnych kategorii + galeria zdjęć + etykiety + różne szablony dla kategorii...

marcinp1984
08-05-2013, 23:47
Jeszcze trochę poszperałem i już oś wiem. Nie bardzo wiedziałem, czym są te pola dodatkowe i one faktycznie pomogą już wiele rozwiązać. Więc pewnie spróbuje wykonać to na dwa sposoby. Za pomocą "czystego" K2 i za pomoca dodatku do K2 bo znalazłem coś całkiem fajnego i darmowego :) Ale w obu przypakch pojawia się jden zasadniczy problem. Gdziekolwiek bym nie czytał przy tworzeniu artykułu K2 powinno być pole z krótkim opisem. Tylko kurde u mnie niec takiego nie ma i nie wyświetla mi się żaden krótki opis tylko od razu treść artykułu. Z czego to może wynikać?

headge
09-05-2013, 09:21
Jest na JED kategoria "Portfolio" i tam zapewne znajdziesz coś prostego dla prezentacji kilku produktów.
Z darmowych na przykład VipPortfolio (http://demos.itprism.com/joomla/projectslist) JpPortfolio (http://demo.gwerp.com/index.php/portfolio) itd
A za kilkanaście dolców można mieć coś nieco lepiej dopracowanego - np to (http://ws-responsive.com/joomla-extensions/filter-portfolio-isotope-mansonry-sortable).
Podobny do K2 jest też Tz_Portfolio (http://demo.tzportfolio.com/) ale ma znacznie więcej opcji więc potrzeba więcej czasu na ogarnięcie.

marcinp1984
09-05-2013, 09:28
A co jeśli chodzi o brak tego krótkiego opisu przy tworzeniu nowego artykułu? :) No bo to jest jeszcze problem który mnie nęka

marian_mk
09-05-2013, 10:10
Przyłącze sie do dyskusji gdyż uwazam, ze zbyt często szuka się dodatkowych rozszerzeń dla funkcji , które można uzyskać za pomocą standardowej instalacji Joomla (szczególnie od wersji 2.X).
Wystarczy odpowiednio ostylować komponent com_content lub zastosować nadpisywanie szablonem ( w przypadku konieczności wykorzystywania na innych zakładkach menu standardowego wygladu bloga)
Tu dwa przykłady mozliwości prezentacji produków za pomoca stanardu Joomla
1. http://mgmplay.mar2.pl/pl/produkty - gdzie produkty to com_content/categories a poszczególne kategorie produktów to com_content/category
2. http://eskulap.mar2.pl/galeria - nadpisywanie szablonem com_content/category/blog_item.php

marcinp1984
09-05-2013, 12:02
Ale ciągle jestem w kropce bo nikt nie odniósł sie do braku tego skróconego opisu. Introtext czy jak to się tam nazywa :)

zwiastun
09-05-2013, 12:25
Ale ciągle jestem w kropce bo nikt nie odniósł sie do braku tego skróconego opisu. Introtext czy jak to się tam nazywa
A to pewno dlatego, że pytania dotyczące elementarza są ignorowane. Jeśli masz z tym problem, wybierz się do naszej elektronicznej biblioteki (www.wiki.joomla.pl) i doczytaj, w jaki sposob uzyskuje się podział tekstu na wprowadzenie (introtext) i tekst główny.

marcinp1984
09-05-2013, 13:13
To jak się robi podział tekstu to ja wiem bo nie trudno to znaleźć :) I to nie tylko w k2 jest przecież aczkolwiek nie miałem pojęcia jak to się nazywa. Ale gdzieś wyczytałem że w k2 introtext to jest osobne pole do którego wpisuje się wstęp do artykułu a u mnie czegoś takiego nie ma dla tago też się pytam :)

Bazyl
09-05-2013, 13:28
Możesz tak ustawić edytor, że będziesz miał dwa okna na wpisanie tekstu.

marcinp1984
09-05-2013, 13:48
A tak nawiazując do edytora to warto sobie zainstalować ten edytor JCE? Bo niby jest dosyć chawlony. I jak coś to w nim też można tak ustawić edytor żeby było osobne okienko na ten krótki opis?

Bazyl
09-05-2013, 14:03
Bardzo dziękuję za pomoc, biorę się za przeglądanie komponentu

zwiastun
09-05-2013, 14:05
Czy nie wydaje Ci się, Kolego, że trochę nadużywasz gotowości innych do udzielania pomocy?
Czego teraz oczekujesz, że ktoś Ci elaborat napisze o walorach JCE? Zainstaluj, to się przekonasz. Nie będzie Ci odpowiadać, odinstalujesz.
Problem z okienkiem? A co to za problem, skoro wiesz, jak podzielić artykuł na wprowadzenie i resztę? Okienko zajmuje niepotrzebnie miejsce na ekranie.
Sory za taką reakcję, ale mamy już dwustronicowy, ponad 20 wypowiedzi, które streścić można do pierwszej odpowiedzi Bazyla oraz dopełnień @headge i @mariana_mk.
Zamykam, bo nic sensownego ponad to, co jest w tych trzech wypowiedziach, już się nie pojawi.