PDA

Zobacz pełną wersję : Strona na nowym serwerze - nie można zainstalować żadnych komponentów, dodatków



ankaM17
29-04-2013, 01:04
Witam. Administrator serwera na którym mam hosting firmowej strony przeniósł "mnie" na nowy serwer. Prawdopodobnie (wcześniej na stronie długo nie było modyfikowane, dlatego nie mam 100% pewności, że to stało się po przeniesieniu strony) wszystko przestało działac. Ciągłe problemy z zainstalowaniem komponentów.

W JoomGallery problem z wgraniem zdjęć.

Błąd w joogallery

"


JFile::read: Unable to open file: '/home/adres strony/www/components/com_joomgallery/assets/css/joom_local.css.README'
Błąd odczytu pliku CSS:/home/adres strony/www/components/com_joomgallery/assets/css/joom_local.css.README

"Podczas

Przy próbie instalacji komponentu pojawia się komunikat. "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku" i poniżej "Nie można znaleźć pakietu instalacyjnego."

W prawach do katalogów na zapleczu joomla wszystko jest zapisywalne. W katalogu tmp chmody ustawione na 776.

Ścieżka do plików tymczasowyw o raz katalogu dzienników jest prawidłowa.



W czym może tkwić problem?

Pozdrawiam i poroszę o jakąś podpowiedź. Z góry wielkie dzięki.

souacz
29-04-2013, 01:23
Tak się zastanawiam czy przy przenoszeniu dał prawidłowe prawa właścicielskie....

ankaM17
29-04-2013, 12:28
Souacz no ja też tego nie wiem :) A już tydzień tak jest, ciągle coś poprawiają tylko na niewiele się to zdaje. A nie mam 100% pewności, że to jest coś u nich źle...

zwiastun
29-04-2013, 12:37
Możesz mieć 100% pewności, że to "jest u nich coś źle".
Po pierwsze - było dobrze, jest źle, a Ty niczego nie zmieniałeś.
Po drugie - Joomla sam z siebie nie ma takich problemów - one zawsze są wynikiem ustawień serwera.
Domagaj się rozwiązania problemu. Jeśli masz taką możliwość, zresetuj prawa własności do plików/katalogów.

ankaM17
29-04-2013, 13:02
-1 - Nieznany błąd

Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.

Próbuję zainstalować akeeba_backup, która była wcześniej na tej stronie i właśnie wyskakuje powyższy błąd.

Zainstalowało się bez problemu infociacho natomiast akeeba nie da rady :/



Z joomgallery nadal problem.

JoomGallery zapisuje we własnym pliku arkusza CSS ustawienia stylów. Plik nazwany joom_settings.css znajduje się w katalogu components/com_joomgallery/assets/css/. Plik musi być zapisywalny. Zwykle wystarczy ustawienie uprawnień do pliku (http://en.wikipedia.org/wiki/File_system_permissions) na 766. Komunikat o możliwości zapisywania w plik jest widoczny poniżej.[Plik CSS chroniony przed zapisem! Sprawdź uprawnienia.]

Nie wiem czy powyższy komunikat może być przyczyną tego, że nie da się wgrać zdjęć w żaden sposób?






zwiastun możesz podpowiedzieć w jaki sposób można zresetować prawa własności do plików?

Od razu napiszę, że nie mam dostępu do niczego prócz ftp. Kiedyś na pytanie "jak mam dostać się do phpmyadmin?" dostałam odpowiedź, że muszę sobie go sama zainstalować :/

zwiastun
29-04-2013, 13:30
Co Ty masz za hosting? Jeszcze pewno za niemałą kasę. Uciekaj stamtąd czym prędzej.
Niestety, jeśli nie masz dostępu do panelu klienta typu CPanel, to nic z prawami własności do plików nie zrobisz.
Błąd Akeeba Backup powodowany jest najpewniej problemami z brakiem dostępu.

ankaM17
29-04-2013, 13:37
No nie mogę tak uciekać. Strona jest nie moja. Ja tylko ją administruję. Ale niestety trzeba będzie właścicielowi zasugerować zmianę hostingu, bo to co się tu dzieje to masakra... Od początku są problemy, przy samej instalacji joomli też musiałam się oprosić i opisać, żeby można było normalnie pracować.

No nic, dzięki za dotychczasową pomoc. Pozdrawiam


A może moglibyście polecić jakiś hosting pod joomle?