PDA

Zobacz pełną wersję : upgrate do 2.5, a kopiowanie starego szablonu



blusss1
29-04-2013, 08:55
Witam,
próbuję wykonać upgrade z wersji 1.5 do 2.5
O ile sam upgrade nie jest jakimś problemem, nie wyskakują żadne błędy, o tyle nie wiem jak przenieść stary wygląd strony do nowej joomli. Skopiowałem wszystko z serwera i działam obecnie na localu:
1. zaktualizowałem starą wersję do 1.5.26
2. zainstalowałem jupgrade, w ustawieniach zaznaczyłem na TAK opcje (pomiń pobieranie, pomiń rozpakowywanie), utworzyłem folder o tej samej nazwie gdzie rozpakowałem stabilną wersję 2.5.4

Dalej klikam jupgrade i wszystko wykonuje się poprawnie. Tylko co dalej? Czytałem na forum ale nie ma stosownego wyjaśnienia co zrobić po jupgrade, zacząłem więc kopiować ręcznie (nie wiem czy to dobre rozw.) wszystkie katalogi i pliki które zostały nadpisane w folderze z nową joomlą -> do folderu ze starą wersją 1.5. Jednak zauważyłem, że nie został przeniesiony stary wygląd strony. Zależy mi aby strona pozostała w niezmienionym wyglądzie, natopmiast po wykonaniu upgrade stary szablon po prostu znika z opcji wyboru szablonu. Czy opcja "
Skip templates copy
" też musi być zaznaczona w tym przypadku przed wykonaniem jupgrade?

z góry dziękuję za pomoc

ekumi
29-04-2013, 10:40
Niestety, ale wygląda na to, że szablon musisz utworzyć od początku w wersji zgodnej z 2.5.

blusss1
29-04-2013, 10:55
Jak się za to zabrać? Trochę jeszcze przysiedziałem od momentu tworzenia tego tematu i udało mi się "coś" wczytać ze starego szablonu. Tzn. strona główna jest widoczna, ale nie ma slidera, nie widać menu, nie działają aliasy do podstron, nie ma też wielu komponentów, które były zainstalowane wcześniej (zdaję sobie sprawę że należy je zainstalować z trybem zgodności dla 2.5, tylko czy sama instalacja wystarczy, czy trzeba on dowa konfigurować wszystko?), jak w miarę bezboleśnie zabrać się za tą naprawę? Nigdy wcześniej nie wykonywałem tych czynności, ile może zająć naprawianie strony po migracji?

zwiastun
29-04-2013, 11:17
Nigdy wcześniej nie wykonywałem tych czynności, ile może zająć naprawianie strony po migracji?
I zapewne nigdy nie przeczytałeś nic na ten temat.
1. Migracja za pomocą komponentu JUpgrade czy JUpgradePro przenosi standardowe elementy Joomla. Doinstalowane komponenty, moduły, dodatki trzeba migrować ręcznie. Sama instalacja zwykle nie wystarczy, często trzeba "pokombinować" z tabelami bazy danych.
2. Nieco informacji o dostosowaniu szablonu znajdziesz na www.wiki.joomla.pl, ale - jak napisał Ci @ekumi - dostosowanie szablonu z Joomla 1.5 do 2.5 to nie jest proste zadanie . A że szablony te powstały przed kilku laty, w oparciu o przestarzałe technologie, to zwykle albo korzysta się z nowego gotowego, podobnego szablonu, albo zleca opracowanie nowego.

ekumi
29-04-2013, 11:17
Nie wszystkie rozszerzenia, które były instalowane w 1.5 są dostępne dla 2.5. Zatem migrując stronę dobrze jest najpierw sprawdzić, co będziesz w stanie zmigrować, a co nie. Musisz wziąć to pod uwagę i zdecydować, czym zastąpisz te brakujące. Przy każdej z dotychczas wykonywanych migracji robiłem szablon pod 2.5 (niekiedy wzorując się na wyglądzie "starej" strony).

blusss1
29-04-2013, 13:50
Witam ponownie,
otuż walczę nadal z szablonem, małymi kroczkami coś udaje się odwzorować z szablonu. Utworzyłem menu, ale nie wiem czemu menu przenosi na puste strony mimo że jest podany alias w panelu? Dokładniej przedstawie to na poniższym filmiku:

http://www.webstar.info.pl/jomla/heba.html

zwiastun
29-04-2013, 13:54
Twój filmik pokazuje, że alias jest w adresie, wiec nie wiadomo, o co Ci chodzi.

blusss1
29-04-2013, 13:57
nie wyświetla się strona na frontend, mimo że jest podany alias dla strony i href posiada poprawny alias w treści. Joomla nie widzi stron tych co są po migracji w panelu admina z 1.5

ekumi
29-04-2013, 14:13
uwórz element menu z tym aliasem i zlinkuj go z artykułem

zwiastun
29-04-2013, 14:17
Zabrałeś się za przerabianie szablonu z Joomla 1.5 do Joomla 2.5 bez wiedzy na ten temat (jeszcze kilka godzin temu nie zdawałeś sobie sprawy, że szablonu się nie da migrować!) i to jest główny powód. Nie oczekuj, że na podstawie Twego:

małymi kroczkami coś udaje się odwzorować z szablonu
oraz "ale mi nie działa" i podglądu niedziałającej strony ktoś odgadnie, dlaczego Ci nie działa.
Zmień szablon na domyślny Joomla!, przypisz moduły do pozycji istniejących w szablonie i zapewne będzie działało.

blusss1
29-04-2013, 14:24
Zrobiłem tak, teraz wywala mi błąd na tej podstronie:
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ


Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania.

Spróbuj jednej z następujących stron:


Strona startowa

Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny..

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale chyba jest coś ze ścieżką do pliku:
index.php?option=com_content&view=article&id=14
(tak mam wpisane w polu -> Łącze)


p.s. na czerwonym pasku mam coś takiego:
500 - JHtml::icon nieobsługiwane. Pliku nie znaleziono.

zwiastun
29-04-2013, 14:31
Nie wiem czy dobrze kombinuje ale chyba jest coś ze ścieżką do pliku:
index.php?option=com_content&view=article&id=14
Nie, nie kombinujesz dobrze! To nie jest ścieżka do pliku!
Już Ci wcześniej napisałem, co zrobić. Jeśli chcesz robić po swojemu, to - oczywiście - rób, tylko nie relacjonuj swoich nieudanych prób na forum, bo nie ma po co.

PS. Napisałes post w dziale poświęconym Joomla 3.x.x. Zważaj na to, co robisz!

blusss1
29-04-2013, 14:39
Spoko admin,
Myślałem że piszę w Joomla! 1.6 - 1.7 - 2.5.x (http://forum.joomla.pl/forumdisplay.php?86-Joomla%21-1-6-1-7-2-5-x) ?
Pytania i problemy instalacji Joomla 2.5, aktualizacji głównego pakietu oraz migracji z wcześniejszych wersji Joomla! i innych systemów

Chyba po to jest forum aby pomagać?

p.s. chyba jest to dość powszechny problem skoro nie tylko ja mam z tym kłopot:
http://forum.joomla.pl/archive/index.php/t-54796.html?

zwiastun
29-04-2013, 15:02
Watek został przeniesiony, więc nie cytuj niepotrzebnie czegoś, czego - niestety - nie myślałeś.
Uwagi "po to jest forum, by pomagać" są irytujące! Formułują je zwykle osoby, które z pomocy nie umieją korzystać!
Jak sądzisz, po co czytam Twoje posty, po co na nie odpowiadam, po co to zrobił wcześniej kolega @ekumi i po co 5 innych osób czytało ten wątek.
Problem w tym, Kolego, że zamiast skorzystać z udzielonych Ci rad, upierasz się przy swoim.

To nie jest powszechny problem, jak Ci się wydaje. Po prostu zdarza się. Może wynikać z niepoprawnie skonfigurowanych prostych adresów.
Nic więcej nie mam Ci do powiedzenia. Porady uzyskałeś wcześniej.