PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę instalować żadnych modułów i dodatków do joomli



pryng
30-04-2013, 12:01
Witam uprzejmie
Przeniosłem ostatnio stronę www na inny serwer i pojawiły się problemy, uporałem się ze wszystkimi, ale nie wiem co znaczą słowa:


JFolder::create: Wykryto pętlę nieskończoną
Osrzeżenie: Nie powiodło się przeniesienie pliku!

Błąd wyskakuje jak coś chce zainstalować, nie wiem jak się z nim uporać. W google wyczytałem, iż może mieć to związek z prawami plików.
Wszystkie mam ustawione na 644 i 755, administrator serwera zapewnił mnie, iż wszystkie pliki powiązał z apache (czy coś w tym stylu - bo nie mogłem z poziomu joomli nic robić z plikami, np. zdjęciami) i faktycznie inne problemy po tym zabiegu administratora znikły. Ten jednak został, czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego nic z poziomu panela nie mogę zainstalować na serwerze?
Czy może wina stoi po mojej stronie?
Pozdrawiam

zwiastun
30-04-2013, 12:27
Wina nie leży po Twojej stronie, ale tez pewno nie po stronie administracji serwera. Krasnoludki :) Tylko trudno, niestety, je znaleźć.
Czy przenosiłeś może witrynę przy pomocy Akeeba Backup? Czy masz może zainstalowane Akeeba Tools. Taka sytuacja zdarzyła mi się ostatnio razy kilka i miała związek z tymi dwoma komponentami. Po zainstalowaniu najnowszych wersji problem ustąpił. Może i u Ciebie są to krasnoludki z Akeeba rodem :)

pryng
30-04-2013, 13:59
Witam
Bardzo dziękuje za odpowiedź, trochę Zwiastun mnie przeraziłeś. Przy przenoszeniu strony korzystałem z klienta ftp FileZilla, niestety nie przeniósł mi wszystkich plików, więc skorzystałem z programu GoodSync, który przy pomocy lustrzanego odbicia z serwera az.pl przeniósł mi wszystkie pliki na nowy serwer ftp.
Na stronie ostatnio instalowałem następujące dodatki/moduły:
- Allvideos
- Editor JoomlaCK
- Phoca download plugin
- virtumart
Nie wiem czym jest Akeeba Backup bądź Akeeba Tools, nie korzystałem z tego.
Próbowałem na nowym serwerze zainstalować statystyki do strony, bądź inne pluginy czy komponenty - wszystko na nic.

Czy są jakieś inne sugestie? Bo jeśli tego nie naprawię, będę miał spory problem...

Mogę jeszcze od siebie podsunąć pewną sugestie, co z właścicielami plików - bo tego nie rozumiem. Tzn UID i GID, chmod powinien być ustawiony na 0755 czy 0644, czy jakoś inaczej? Na swoim kliencie ftp w panelu na serwerze, mam napisane w polach UID i GID, iż właścicielem plików jest konto XYZ, a ja korzystam do połączenia z serwerem ftp innego konta (ma te same prawa). Czy to w niczym nie przeszkadza?

Drugi trop, to mogłem coś namieszać w configuration.php, bo pierwszy raz w życiu coś robiłem z tym, ale zaraz to sprawdzę (chodzi mi o ścieżkę dostępu):
public $log_path = '/domains/tns.gda.pl/public_html/logs';
public $tmp_path = '/domains/tns.gda.pl/public_html/tmp';

zwiastun
30-04-2013, 14:09
Jeśli nie korzystasz z Akeeba Backup ani Admin Tools, to mój "trop" jest, niestety, taki sobie. Tzn. może być trudno dojść, w czym problem.
Ścieżki do katalogów /logs i /tmp wyglądają na poprawne.

Na przyszłość
1. Zainstaluj Akeeba Backup - po pierwsze upraszcza znacznie tworzenie kopii zapasowych, po drugie - odtwarzanie witryny z takiej kopii jest banalnie proste
2. Wszelkie przenosiny wykonuj za pomocą kopii sporządzonej w Akeeba Backup.

Gdybym miał rozwiązywać problem, zacząłbym od stworzenia lokalnej kopii witryny np. na JAMPie lub XAMP-ie, co pozwoliłoby stwierdzić, czy problem leży po stronie serwera, czy jest skutkiem np. instalacji jakichś dodatków.

pryng
30-04-2013, 15:10
Dzięki za informacje, pierwszy raz przenosiłem Joomle, teraz będę wiedział jak to zrobić. Administrator serwera zapewniał mnie, że wszystko będzie działać i nie powinno być problemów - więc nie szukałem innych rozwiązań - eh nie ważne.

Postaram się jeszcze pomęczyć administratora, potem zrobię kopie na xampie i spróbuje odpalić lokalnie stronę, dawno tego nie robiłem i mało się na tym znam, ale postaram się.
Mimo wszystko wątpię czy jest to wina instalowania jakiś dodatków Zwiastun, ponieważ ostatnio instalowałem ten allvideos i wszystko potem działało normalnie, co prawda nie próbowałem instalować nic nowego, ale wątpię aby jeden dodatek wszystko popsuł. Wina jest po stronie serwera, bądź ja coś źle zrobiłem podczas jej przenoszenia.

Jak ktoś ma jakieś inne sugestie proszę o pomoc, problem dalej jest, a muszę stronę dokończyć.

Może komuś pomoże adres (kod) strony www.tns.gda.pl (http://www.tns.gda.pl)

AndiC
30-04-2013, 15:19
potem zrobię kopie na xampie i spróbuje odpalić lokalnie stronę, dawno tego nie robiłem i mało się na tym znam, ale postaram się.
Skoro nie bardzo się na tym znasz to po co chcesz instalować xampa?. O wiele prościej będzie pobrać Jamp (http://jamp.joomla.pl/) (zakładam że korzystasz z systemu Windows) co jednocześnie zapewni 100% pewności że środowisko serwera będzie odpowiednie.

pryng
06-05-2013, 09:11
niestety nie stać mnie dokładać się do interesu.

pryng
06-05-2013, 10:00
naprawiłem błąd, plik tmp w ftp nie był zapisywany dla joomla, sprawdziłem to i w configuration.php była źle zapisana ścieżka dostępu,
public $tmp_path = '/domains/tns.gda.pl/public_html/tmp';
metodą prób i błędów ustawiłem na "/tmp"