PDA

Zobacz pełną wersję : Sliding Image Links - mały problem



Q4you
30-04-2013, 18:49
Witam jestesm tu nowy:) Cieszę się że dołączyłem do forumowiczów.

Mam problem z programem "Sliding Image Links", generalnie wszytsko udało mi się ogarnąć i wszystko działa ale:


1: pomiędzy zdjęciami są szerokie paski, gdzie mogę to zmienić lub jaki kod dodać żeby je zmienić? Próbowałem na różne sposoby i nic, uzywam szablonu yougrids.

2: Chciałbym całą galerię wyśrodkować i nie wiem równiez jak to zrobić, próbowałem poprzez wycentrowanie samego tekstu w artykule ale nic to nie dało.

3: Czy istnieje możliwość aby w tej rozsuwanej galeri po najechaniuna na dane zdjęcie które sie rozsuwa, widniał napis w pionie z możliwością przekierowania do danej zakładki? (chcę generalnie umieścić w tej rozsuwanej galeri zdjęcia z każdej z podstron lub artykułów, gdzie znajdują się dane produkty, wyglądało by to świetnie i ułatwiało by równiez szybkie poruszanie sie po stronie)

Problem wygląda tak na stronie www.folchron.pl (http://www.folchron.pl) w zakładce O Firmie. :zagubiony:
Jak widać na dole jest rozsuwana galeria a pomiędzy zdjęciami dość szerokie pasy i do tego jest ona po lewo a nie na środku. W dodatku fajnie by było mieć tam napisy z przekierowaniem do podstron a może bardziej artykułów. Lub też wystarczyło by samo kliknięcie na zdjęcie i przekierowanie do artykułu z danej podstrony. Coś w tym stylu. Tyle że teraz po kliknięciu na zdjęcie otwiera nam się większy obrazek:/.

Karol99
01-05-2013, 14:14
1: pomiędzy zdjęciami są szerokie paski, gdzie mogę to zmienić lub jaki kod dodać żeby je zmienić? Próbowałem na różne sposoby i nic, uzywam szablonu yougrids.

W ImageMenu.css w wierszu 15 (#imageMenu ul li) dopisz padding: 0;
Jeśli zechcesz pozbyć się niewielkiego białego paska, jaki wtedy pozostanie - w tym samym pliku, w wierszu 2 (#imageMenu ul li a) usuń border-right.
Generalna rada na takie okoliczności: zaprzyjaźnij się z Firebug (https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firebug/)-iem.


2: Chciałbym całą galerię wyśrodkować i nie wiem równiez jak to zrobić, próbowałem poprzez wycentrowanie samego tekstu w artykule ale nic to nie dało.

Ten sam plik, wiersz 2 (#imageMenu), dodaj margin: 0 auto;


3: Czy istnieje możliwość aby w tej rozsuwanej galeri po najechaniuna na dane zdjęcie które sie rozsuwa, widniał napis w pionie [ciach]


Najprościej - namaluj go na obrazku w części, która pokazuje się po najechaniu (mówię poważnie :).
BTW zwróć uwagę na dwie rzeczy:
- ścieżki do obrazków masz wpisane na sztywno http://www.grafika.czest.pl/images/2.jpg itp. - to potencjalne źródło problemów przy przenoszeniu strony, porządkach na serwerze itp.
- ostatni, 9 obrazek nie wczytuje się - wygląda, że nie istnieje w podanej lokalizacji

Q4you
07-05-2013, 20:34
Dzięki za odpowiedź, poradziłem sobie troche z tematem inaczej, zainstalowałem nowszą wersje Slide image links która ma wiecej opcji, ale generalnie w starej wersji żeby zlikwidować białe paski pomiędzy zdjęciami wystarczyło wpisać w kodzie w artykule spacing="1" :)

Pomysł z namalowaniem tekstu na obrazek podoba mi się również, proste i fajne rozwiązanie, w nowym oprogramowaniu slide image links jest do tego kod który pozwala na wpisanie jakiego kolwiek słowa i tekstu:)

A z wyśrodkowaniem galerii poradziłem sobie w taki sposób ze poprostu dodałem więcej zdjęć i wyśrodkowała sie sama, jeżeli będe miał z tym problemy to sie odezwę.
Podany przykład przez Karol99 jest bardzo dobry ale niestety dodatek Image Slide Images nie pozwala naedytowanie jego samego, próbowałem przez program który mi podałes ale niestety brak efektu (lub mojego doswiadczenia).
W kazdym bądz razie dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Xyfka
24-04-2014, 22:38
A czy to cudo dziala z Joomla 3? Cudowalem juz, wyswietla mi sie tylko tresc kodu, nic sie nie dzieje.