PDA

Zobacz pełną wersję : Przenosiny strony z nazwa.pl na home.pl JOOMLA 1.5.23



Adee
01-05-2013, 16:43
Na początek witam wszystkich - jestem nowy na forum. :up:

Administruję kilka stron i wszystkie oparte są na Joomli. W sumie nigdy nie miałem problemów, sam sobie radziłem z podstawowymi rzeczami, aż nadszedł moment, że nie wiem co zrobić.

Przenoszę strony z nazwy.pl na home.pl
Domena przekierowana.
Przeniosłem "ręcznie" FTPem katalog z interesującą mnie stroną do podkatalogu na serwerze home.pl
Wyeksportowałem bazę z nazwy.pl i zaimportowałem ją na home.pl
Dokonałem zmian w configuration.php (zmiana uzytkownika i hasła)

Strona wystartowała, ale nie pojawiło się nic, oprócz gołego tekstu, który był na stronie głównej. Żadnych tabel, grafiki, żadnych przycisków, dosłownie nic, tylko ten tekst.

Co pokaszaniłem?

Pozdrawiam, Adee

Adee
01-05-2013, 17:22
Sam sobie odpowiadam :) Już działa - podczas ręcznego kopiowania "zgubił się" plik index.php templejta :)
Aczkolwiek teraz wywaliło mi jakieś 2 błędy w katalogu modules, ale mam nadzieję, ze sobie poradzę.

zwiastun
01-05-2013, 17:30
Stosuj do sporządzania kopii zapasowych i odtwarzania witryny Akeeba Backup, nie będziesz mieć tego typu problemów.

Gall Anonim
01-05-2013, 19:25
Włączę się i zaproponuję aktualizację przynajmniej do 1.5.26
Pzdr

Adee
02-05-2013, 10:50
Dziękuję Panowie. Mam do "zrzucenia" jeszcze 5 stron. Wszystkie na Joomli - zatem na pewno skorzystam z Akeeba jeśli to ma ułatwić życie :)
Czytałem lekko zamierzchłe maile (2011-2012) dot. kłopotów z Joomlą na serwerach home.pl - czy nadal dzieją się cuda i dziwy podczas prób instalowania i przenoszenia stron na home.pl?
Na nazwie.pl nie miałem absolutnie nigdy problemów - wszystko działało, jak należy - przenoszę się, bo home.pl jest w moim przypadku dużo tańszy.

zwiastun
02-05-2013, 12:11
Poczytaj pomoc na home.pl - dawne problemy zostały rozwiązane, co nie znaczy, ze nie pojawią się nowe.

idek
04-05-2013, 14:14
mam kilka stron na homie i ostatnimi czasy żadnych problemów nie było.. więc trzeba ich pochwalić ;) poprawili się panowie.. jedyne co to czasem może cię pojawic, że nie wczytuje się css i obrazki, wtedy w configuration.php należy $livesite wpisać i będzie działało :)

big_krzysiek
04-05-2013, 22:36
Nazwa.pl ostatnio trochę zaszalała z cenami swoich usług. Prawdopodobnie to jest powodem przenosin stron.
Tak jak piszą wszyscy powyżej zaktualizuj Joomla i zastosuj Akeeba Backup do przenosin.
Na home.pl ustaw odpowiednio przekierowanie ruchu w domenie - zobacz (http://www.youtube.com/watch?v=n_brZc7_puk)