PDA

Zobacz pełną wersję : czy aktualizacja php może wysypać joomle 1.5.15 POL ?



maj_ka
03-05-2013, 16:26
zanim spanikuję, że ktoś mi się włamał czy coś to mam pytanie:

czy joomla 1.5.15 POL może nie działać na php 5.3 i mysql 5.1 ?

Pytam, ponieważ dostawca serwera zrobił aktualizację i ta jedna strona mi się wykrzaczyła komunikatem:

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1034
Niewła?ciwy plik kluczy dla tabeli: 'jos_session'; spróbuj go naprawić SQL=INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '3203c3b9173d653f58ccb86dbeffe1f2','1367590836','' ,'0','1','0' )

3 tabele były corrupted. Przez phpMyAdmin zrobiłam Napraw do każdej z nich. Napisało że zadanie wykonano pomyślnie - ale nic się nie zmieniło - nadal nie mam dostępu do zaplecza i do witryny - a komunikat wciąż ten sam.

Pozostałe witryny "chodzą" ale pozostałe są na 1.5.20 i 2.5.10 2.5.11
Dlatego pomyślałam, że może jednak powiązać to z aktualizacją u dostawcy...

Szykowałam im nową stronę bo wiedziałam, że wersja już stara, ale trochę jeszcze minie zanim ją wdrożę a nie chcę żeby straszyło tym komunikatem.

shadow21
03-05-2013, 18:06
Uaktualnij Joomla! do najnowszej wersji 1.5.x - sprawdz czy pomogło.

zwiastun
03-05-2013, 18:14
Widocznie tabel nie udało się naprawić. Korzystając z innej instalacji Joomla, odtwórz strukturę tych uszkodzonych tabel.

maj_ka
03-05-2013, 21:03
dzięki za wskazówki. spróbuję ogarnąć temat i postaram się dać znać jak poszło :)

maj_ka
04-05-2013, 01:06
chyba przegięłam w drugą stronę :/
bo teraz nie mogę się zalogować.

strona wyświetla się poprawnie, wejście na zaplecze też, ale hasło i login nie działają.

Co zrobiłam (tabele _session, _components, _core_acl_aro):
Próbowałam przegrać strukturę przez phpMyAdmin.
Nie pomogło.
Zapodałam "skopiuj dane" odpowiedniej tabeli - nie pomogło

wyczyściłam zatem zawartość tabeli uszkodzonej i skopiowałam tabelę z dobrej bazy danych w pustą tabelę...
zaczęłam od tabeli session - pojawila sie wtedy mozliwosc logowania i strona zaczela sie wyswietlac ale wyswietlal blad ze jeszcze components
za kazdym razem sprawdzalam czy moge sie juz zalogowac.

przyszlo mi do glowy ze moze wgralam nowych userow i ich hasla - ale sprawdzilam - tez nie moge sie zalogowac na ich loginy i hasla...

mam poszukac watku o niemoznosci dostania sie na konto ;) czy blad lezy gdzies w powyzszym postepowaniu ?

zwiastun
04-05-2013, 01:55
tabela #_session: wystarczy odtworzyć strukturę
tabela #_components: musisz odtworzyć całą tabelę z poprzedniej bazy danych, odtworzenie samej struktury nie wystarczy
tabela #_core_acl_aro: podobnie - musisz odtworzyć całą tabelę z poprzedniej bazy danych

a zatem:
ze starej bazy danych zrób zrzut tabeli #_components (dodaj DROP TABLE IF EXIST) i tabeli #_core_acl_aro. Importuj obie tabele do bazy danych